Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ezt elviselni,...

Hogy lehet ezt elviselni, hogy egész nap csak sír, és sír?

Figyelt kérdés

Második baba, probléma mentes terhességből és sima, könnyű gyors szüléssel. Őt is vátuk, kis korkülönbséggel született 22 hónap.

Most lesz 9,5 hónapos a lányom, de rémálom vele minden nap. Kicsinek rettentő hasfájós volt, majd jött a mozgásjfőlédés, szinte egybefüggően,mert ő már 4 hónaposan négykézlábazott...majd a fogzás.


ÉS annyira de annyira igényli az állandó figyelmet, úgy van el ha legalább 2-3 ember és hangzavar van körülötte.

Ha csak én vagyok itthon, állandóan csak a hihetetlen vékony hangon valósikítás megy, ha nem tudok vele foglalkozni.

Képes megállás nélkül csak "hisztizni".

Tipikus többemberes baba.


Nagyon nagyon fárasztó vele minden egyes nap, ugyanakkor hihetetlen,hogy mennyir bújós kis mosolybogár :)


Akinek ilyen babája van/volt, mikor lett kicsit könnyebb???


2013. jún. 13. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Húúúú, bocsi, hogy én válaszolok, de nincs ilyen babám...

Viszont átérzem a helyzetedet, mert az enyém alapvetően egy nyugodt, kedves, egyedül is eljátszós, és értelmes lány, de amikor valamiért hisztizik és nyűglődik, vagy ellenkezik, nagyon idegesítő napunk van, szóval nagyon nagyon nehéz lehet Neked. :(

Esetleg hordozókendőben nincs el jobban?

Vagy babakocsiban, járókában érdekes játékokkal? Váltogathatnád két hetente a játékait, h mindig újként élvezhesse. :)

Vagy babahinta, járássegítő, esetleg bébikomp? Zenélős csörgős játékok? Zenehallgatás nappal?

Lassan tuti jobb lesz a helyzet, mert ha már mehet, mindent felfedez és mászkál, babakocsit tologat, hamarosan rajzol, gyurmáizik, legozik, szóval le köti majd magát jobban. :)

Sok sikert és kitartást! A nagyobbikat ne hanyagold szerintem. :)


Egy egy éves Tündérke anyukája.

2013. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Elhiszem hogy nehéz, de mennyivel lenne jobb egy egész nap csöndben lévő szomorú elhanyagolt baba a másik szobában? Nagyon vagány csemete lesz belőle:)
2013. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező! Nem ilyen nehéz eset a fiam, csak azt szeretném mondani, hogy minden tiszteletem a tiéd, nehéz lehet nagyon. Kitartást kívánok!

Utolsó! Nem igazán értem ezt a hozzászólást. Szerinted amelyik gyerek nem üvölt egész nap és eljátszik magában is az elhanyagolt és szomorú?

2013. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%

Igen. De ha neked nem tetszik még nem kell lepontozni.

Azért igen, mert életrevalóbb amelyik kiharcolja magának a figyelmet és nem beletörődik abba, hogy "önállóságra nevelik". Mert ettől pont nem lesz az.

2013. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontoztam, de látom Te igen. Csináld nyugodtan, engem nem zavar. Ennél nagyobb ostobaságot nem nagyon olvastam még ezen az oldalon, megmondom őszintén. Hallottál már arról, hogy az emberek nem egyformák? Ez igaz a babákra is. Attól, hogy egy gyerek nyugodt természetű még nem hanyagolja el senki, nem szomorú, csak egyszerűen önállóan is képes lefoglalni magát. Ha akar valamit ugyanúgy érvényesíti az akaratát. Ha a tiéd nem ilyen, ne vigasztald magad azzal, hogy nem baj, mert majd milyen vagány lesz, mert attól, hogy végigüvölti a napot elárulom neked nem lesz az.
2013. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Dettó ilyen (volt) a fiam.Most 1 éves ,de még mindig vannak nehezebb napok.Viszont mióta önállóan jár azért könyebb lett :) Most már az akarata bontakozik ki rendesen.
2013. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
5-ösnek ajánlanám Ranschburg Jenő előadásait.
2013. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Köszi, én inkább a nem sírós, önállóan is eljátszó, mindenkivel barátságos, ámde nem szomorú 1 éves fiammal foglalkozom, és nem könyvekből, előadásokból próbálom nevelni a gyerekemet. Sokkal többet ér a saját tapasztalat, mint egy idegen - legyen akármilyen nagy szaktekintély - elmélete, mivel, mint mondtam minden gyerek más, nem lehet mindre ráhúzni egy sémát. Aki azt hiszi igen, az buta. Ezt nyugodtan vedd magadra. Én befejeztem a veled való kommunikációt, mert olyan, mint egy lóval sakkozni. Értelmetlen.
2013. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
11%
Köszi:) Ez mindent elmondott rólad:))
2013. jún. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Te jó ég! Miért nem a kérdésre válaszoltok? Itt egy kétségbeesett anyuka, ti meg marjátok egymást!

Kedves kérdező! Az én babám pont nem olyan mint a tiéd, de amikor szültem, a kórteremben pont két ilyen babával hozott össze a sors: felváltva sírtak 24 órán át, az enyém meg végig aludta az egészet. Én már majdnem megőrültem a végére pedi csak 4 napig voltunk ott. Az egyik anyuka kb mindent csinált a babájával, amit csak lehetett, 2 fia után ez a csöpp kislány volt a harmadik babája, szóval tapasztalt anyuka lehetett. Masszírozta, tornáztatta, duruzsolt neki, szoptatta, "sétálni" vitte, de mindhiába. A másik anyukának a kis trónörökös volt az első babája, ő pedig folyamatosan szoptatta a babát. Nem is sárgult be, 3. nap reggel haza is engedték.

Amit mondhatok az az, hogy próbáld meg nem idegesíteni magad, próbálj meg minden lélegzetvétellel nyugalmat szívni magadba, a baba érzi, ha feszült vagy. Ha nem bírod tovább akkor hallgass zenét úgy hogy ne halld a babàt de ugyanúgy foglalkozz vele. Végül pedig nem ártana ha megkukkantaná egy fülorrgégész mert lehet hogy fülgyulladása van és azért sír állandóan. Te pedig igyál orvosi ciromfű teát vagy szedj magneb6-ot ezek mind oldják a feszültségedet.

Remélem tudtam segíteni picit!

Kitartás!

6,5 hónapos baba anyukája

2013. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!