Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem "áldott meg a...

Csak engem "áldott meg a sors" olyan gyerekkel (16 hónapos a lányom) aki mellett nem lehet házimunkát végezni, főzésre gondolok elsősorban?

Figyelt kérdés
Már el vagyok keseredve, mert úgy érzem valami baj van a lányommal hogy ilyen. Nem foglalja le magát. Nem ül le, rakhatok elé bármit. Pörög ezerrel, a konyhában pár perc alatt kipakol mindent aztán mászik fel a székekre, kis kamikaze típus. Nem izgatja ha leesik, állandó felügyeletet igényel emiatt. A lakás többi részében sem merem egyedül hagyni emiatt mert mindenre felmászik. Egy helységben nem marad meg csak rövid ideig amúgy is. Ha meg épp olyan kedve van akkor meg a lábamat húzza, hogy anyuuuu és szeretné hogy vele foglalkozzak. Csak akkor tudok főzni ha egy 3. személy is itt van. Szerintetek ez normális? Vagy mit tehetnék még? Nem találok számára érdekes dolgot vagy elfoglaltságot a lakásban amivel hosszabb ideig ellenne. Bevonni is próbáltam van kis edénykészlete de nem játszik azzal sem pár percnél tovább.
2013. jún. 18. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10 hós a fiam, már most ilyen:) Én akkor csinálom a házi munkát, amikor alszik, ha akkor nincs kedvem, akkor este, mikor elaludt. Rájöttem, ha vele foglalkozok csak, akkor nem rombol, nem sír, nem ordít, nem rángat. Nyugodt, és még egyedül is eljátszik, ha mellette ülök, sőt le is tudok feküdni, és úgy figyelni őt. Én is ilyen voltam:) De kihasználom, hogy most szüksége van rám, és örülök. Mondjuk nálunk a férjem főz, amikor hazaér, és kb, két napra főzünk.
2013. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más, nekem az első volt ilyen, az egyik ismerősnél a második (az első gyereknél csodálkozott is,hogy mit nyavalyog mindenki, ő elvégez minden házimunkát amíg a babája elvan magában, aztán a másodiknál megértette). Egy ovis anyuka meg azt mesélte, hogy az első két gyereke után azt mondta, hogy ha ilyen a gyereknevelés, akkor szül tizet... aztán meglett neki a harmadik...
2013. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Normális.


Amúgy sok szénhidrátot eszik?

2013. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik gyerekem nekem is ilyen. :( 17hónapos. Kb.1 hónapja kezdett változni, már egész hosszú ideig elvan magában. Addig semmit sem tudtam csinálni tőle kb.1 évig. :) Változni fog a tied is. Mindig változnak. Most a kicsivel könnyebb lett a nagy meg elromlott. :) 4 és fél éves. Ez van.
2013. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most némileg megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat! Ha belegondolok igen, sajnos sok szénhidrátot eszik. Ebéd az valami főzelék vagy husis kaja, de a többi az joghurt, krémtúró, túrórudi, péksüti és teát iszik ami szintén kicsit cukrozva van. Sajnos a gyümit nem eszi nagyon és a vízre sem sikerült átszoktatnom egyelőre, talán ebben a melegben majd menni fog.
2013. jún. 18. 12:36
 6/11 Kerria ***** válasza:

Az én kislányom is ilyen, emiatt ráccsal leválasztottuk a konyhát. Na a pakolás zavarna a legkevésbé, de mi van ha magára rántja a forró kaját...

Most hogy van rács, a rácsnál áll és nézi mit csinálok. Ha zöldséget pucolok, akkor hamm-mal jelzi, hogy kér belőle...

Amúgy eljátszik sokszor egyedül, szépen, de ha valamit csinálok az nagyon érdekli :D


Nálunk nem eszik sok szénhidrátot, mégis nagyon aktív.

2013. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen. Ha a konyhában mosogatok, akkor ő kinyitja a szekrényt és kiveszi az ételhordókat, vagy a kenyérpirítót szerelgeti. Aztán előveszi a seprűt és a lapátot és próbál sepregetni. Ha már nem mosogatok, akkor húz engem, hogy menjek vele építőkockázni.

Én este felé főzök holnapra, amikor már az apja is itthon van és játszanak.

Ő sem sok szénhidrátot eszik. Ilyen a temperamentuma.

2013. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát az hogy áll a rácsot fogva és nézi hogy mit csinálsz...na nálunk ez elképzelhetetlen. Szerintem rövid időn belül kitalálna valamit amivel magára vonhatja a figyelmet mert veszélyes vagy tilos: pl. nappaliban kanapén ugrálás vagy odatolna egy széket a rácshoz és egyszerűen átmászna rajta.
2013. jún. 18. 12:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy csökkented a cukrot az étkezésekből. Ne cukrozd a teát (finom gyümölcsteák is vannak), vagy adjál neki cukormentes gyümölcslevet. Hozzá van szokva, hogy ízesen iszik, ezért nem fogadja el a vizet. Erről le kell szoktatni, mert a fogai is kárát látják majd.


Péksütit, cukrozott tejkészítményeket csökkenteni kéne, mert valószínűleg ezekhez is hozzászokott, azért nem eszi a gyümölcsöt, zöldséget.


A cukor tuningolja ám a gyerekeket, főleg az aktívabbakat. Most már nehéz lesz lehozni róla, de valamit valamiért.

2013. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mintha az én lányomról lenne szó!! :) (15hós)

Az a szerencsém,hogy a párom két műszakos,ezért amikor délutános mindent megtudok csinálni,mindennap főzök,de amikor délelőttös csak kétnaponta tudok!

Ha neki állok főzni 10 percig elvan amég kinem pakol minden lábast,fazekat,aztán ordít,hogy menjünk ki anya!!!

Valahogy kikell bírni! Az a baj,hogy ilyenkor semmi nem köti le a figyelmét!!:(

2013. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!