Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom. Senki sem orvos. De....

Tudom. Senki sem orvos. De. Tapasztalatok a nagy meleg miatt okozta tünetekről a babáknál?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 és fél hónapos, 2 napja kezdődött az egész. Akkor napközben nyűgös volt, estefelé hányt, estére hőemelkedése volt, 11 órára pedig sokadjára is úgy kelt álmából, hogy hirtelen megrezzent, és hatalmas sírásba kezdett, mint akinek fáj valamije, majd mikor ébren is csinált egy ilyen hirtelen "görcsöt", majd sírást, elvittük ügyeletre...(semmi haszna nem volt, azt mondták másnap vigyem dokihoz) Hazaértünk, kapott Nurofent, és lement a hőemelkedése, viszont másnap reggel megint hányt egy hatalmasat. Napközben különösebb gond nem volt, estére lett megint nyűgösebb, és ismét hőemelkedése lett. Ma voltunk dokinál, ő azt mondta hogy vírusos, 38 fokos testhőmérséklet alatt ne adjam a Nurofent, és ennyi. Délutántól ismét rákezdett az "indokolatlan" sírásra álmából felriadva, de van, hogy ébren is elkezdi. Egyébként szinte egész nap bágyadt, sokat alszik, és cicizésnél azt vettem észre mintha "gyengébb" lenne, nem szívja olyan erővel, lassabban kap rá. A kérdésem az volna, hogy másnak is viselkedik e hasonlóképpen a babája ebben a melegben, vagy tényleg vírus okozná ezeket a tüneteket? Lányomnál nem volt ilyen, és teljesen tanácstalan vagyok, nagyon rossz azt látni, hogy szenved, és alig mosolyog.
2013. jún. 20. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a fogcsírái mocorognak.


Nekem sosem viselkedett így a lányom melegben.

2013. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Akkor napközben nyűgös volt, estefelé hányt, estére hőemelkedése volt"


A napszúrásnak is hasonló tünetei vannak...

2013. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt biztosan nem a meleg miatt csinálja, valóban beteg. Lázat nem okoz a nagy meleg, és hőemelkedést sem. Esetleg még napszúrást kaphatott, de az is elmúlt volna, meg hát gondolom, hogy nem raktátok ki a tűzőnapra. Folyadék, folyadék, folyadék, és ha 2-3 napig még eltart akkor doki megint,mert lehet kellene neki vitamin pótlás. Bátran borogathatod állott vizes kendővel, pelenkával, az a melegben is segít és a lázat/ hőemelkedést is lejjebb viszi. Figyeld nem e kap lázgörcsöt, mert sajnos ilyen piciknél az is előfordulhat, de nem kell megijedni nem lesz baja, de akkor kórház gyorsan. Pár nap és biztosan rendbe fog jönni. Lázcsillapítót egyébként váltva érdemes adni (pl. nurofen, germicid 4 óránként) és a hűtőfüdő is jó valamint a fent már említett borogatás.
2013. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoptatod sűrűn? Nem estik sokat? Mert az is okozhat ilyen tüneteket ebben a melegben. A tej belesűrűsödik a beleibe, és hasfájást okoz. Én a lányommal a kórházban kötöttem ki emiatt, Beöntést kapott, és azt mondták, hogy sokat adjak neki teát, és ne szoptassam olyan sűrűn. Ő is 4 hónapos volt.
2013. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem voltunk napon egyáltalán, úgyhogy nem napszúrás. Azt sem mondanám, hogy sokat eszik, napközben kb 4x kap cicit, este 3x.
2013. jún. 20. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a múlt héten kisiskolás lányomnál kezdődött, pár napja a férjemen, aztán nálam. Nagyon erős hasfájásunk volt hozzá. A kicsinek ma hasmenése volt, és hőemelkedése. A doki szerint biztos, hogy vírus.

Szerintem nálatok is az, csak ő picike, jobban elhúzódnak a tünetek. A sírás, a fájdalom miatt lehet, mellesleg egyidejűleg még kezdődhet a fogzása is. Nem a meleg miatt van, csak jobban megviseli a vírus és a meleg együtt.

2013. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es, ez hol volt? Anyatejjel kptelenség gyomorrontást előidézni, meg hogy besűrüsödik a beleiben? Ilyet még az életben nem hallottam, pedig jópár éve foglalkozom hivatásszerűen a szoptatással.

Ilyen melegben legjobb a kizárólagos szoptatás piciknél, az anyatej étel és ital is egyben, érdemes sűrűn szoptatni, néha elég pár korty is nekik. A tea és a víz csak üres kalória vagy még az sem, csak foglalja a helyet a valódi táplálék elől.

A kérdezőnek: valóban úgy tűnik, hogy betegecske a babád, dédelgesd sokat, jobbulést kívánok neki!

2013. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 21. 18:31
 9/9 anonim válasza:
Régi kérdés... De. Honnan veszed, hogy "Tudom. Senki sem orvos."?? :D Egy orvos miért ne írhatna a gyakorikerdesek.hu-ra, miért ne nézegethetné az EÜ-vel kapcsolatos kérdéseket, hátha tud segíteni valakinek? Én is tettem már fel itt egészségügyi kérdést, és volt, hogy orvos válaszolt. Azt, hogy tényleg az-e, a válasz stílusából lehet érezni, ahogy azt is, hogy tényleg tudja, miről ír.
2015. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!