Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betartjátok az üveges bébiétel...

Betartjátok az üveges bébiételek felhasználási dátumát 1 éves kor felett? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A baba korára gondolsz vagy az üveg szavidejére?

A bébiétel úgy tudom ár csak 1-3 évesben letezik, azt nem nehéz betartani..

A szavidő meg egyértelmű, gondolom te sem eszel lejárt termékeket, és főleg nem adsz olyat a gyereknek...

2009. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Még arra gondolok, ha esetleg megmarad??

Másnap még odaadom neki, de általában megeszi az egész üveg kaját.

Nem szeretem bontottan rakosgatni.

2009. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy félreérthetően fogalmaztam... A bébiétel szavatosságára gondoltam. A legtöbb legkésőbb másnapig fogyasztható, és nem újramelegíthető. Kivéve gyümik, azok 3 napig, de itt is gondolom, a hűtőből kivéve legalább szobahőmérsékletűre kell melegíteni. Kérdésem: ezt így betartjátok?


13 hós a kislányom, és nálunk eddig az üvegesek 90%-a a kukában landolt, csak ezért kérdezem. Kivettem az üveg pl. 1/3-át, kisebb üvegek felét, és ezt az adagot csak az első étkezés alatt is már melegíteni kellett, tehát ha maradt belőle (az esetek 99%-ában), azt eleve eldobtuk. A maradéknak ugyanez a sorsa aznap este vagy másnap, az újramelegítés miatt. (És egyébként a saját készítésű ételekkel is így volt, meg a miénkből se nagyon eszik.)

2009. okt. 13. 12:57
 4/13 A kérdező kommentje:
A dackorszakkal kapcsolatos kérdésemre, hogy ezt ki hogy oldja meg, olyan válaszokat kaptam, hogy ebben a korban máshol is így megy, ez egy átlagos kisbabás család hétköznapja, amiről írtam. Ebből gondolom, hogy akkor máshol is ez az ételek sorsa. (?)
2009. okt. 13. 13:00
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

13 hósnak inkább főzz te, egye amit ti, így kevesebbet kell kidobni.

A bébiételt és ha melegítve megmaradt, betettem a hűtőbe és másnap megmelegítettem, ha akkor sem fogyott el, eldobtam.

De 1 éves kora tuán azt eszi ,amit mi, így nem kell külön főzni, nincs kidobva.

2009. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, célszerű betartani, ezért nem is veszek már, jobban jársz, ha egy éves kor felett olyat adst neki, amit ti is esztek, így nem gond ha megmarad és megeszitek, amúgy is az a jó ezt az ízvilágot és nem az üveges kaját szokja meg.


ha nagyon rosszevő, akkor kínálj neki nagyobb választékot, együtt egyetek és lehetőleg azt amit a család többi része is, így nagyobb lesz a kedve enni. nagyon fontos, hogy ne legyen semmilyen feszültség az étkezés körül, mert az tiltakozást válthat ki belőle.

2009. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amiket eddig én vettem azok 24 óráig tárolhatók hűtőben, tehát 3x is adhatnám ebédre elvileg, de 2 nap alatt eddig mindig elfogyott.
2009. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
belinkeled a dackorszakos kérdésed?
2009. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

nem, melegített kaját sose teszek el!

Magunknak sem.


Pici korától kezdve megette a fiam az üveges kajákat,

eleinte csak a felét, de 7-8 hótól megette az egész üveggel.

15 hónapos, még eszik néha bébiételt, mert szereti mindegyiket, meg mindent eszik amit én főzök. (bébiételből olyat veszek amit én nem biztos, hogy meg tudnám csinálni, Hawai pulyka, halas kaják)

Gyümiket sokat veszek neki üvegeset, mert epret, málnát nem tudok honnan venni neki. Nem ehet almát meg banánt egész héten.


És nem szokott hozzá a bébikajákhoz, simán 13 hónapos kora után evett rendes házi kosztot.

Úgy értem, előtte is kóstolás szintjén, de mostmár rendes adagot megeszik túrós-tésztából, pörköltből...

2009. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már felmelegített bébiétel senki sem tesz el, nem ez volt a kérdés vagy inkább mondhatnám, hogy nagyon rosszhiszemű vagy ... :)
2009. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!