Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, h 2hónapos...

Miért van az, h 2hónapos kortól nagyobb a kockázata a csecsemőhalálnak? Az újszülötteknél ez miért kissebb?

Figyelt kérdés
Én laikus agyammal úgy gondolnám h egy újszülött sokkal többet böfög, esetleg bukik vissza, mint e veszélyeztetettebb korba tartozók. vélemények?
2009. okt. 13. 13:13
 1/2 Bea24 ***** válasza:
Nem tudom, ez engem is érdekelb.Most 2 hónapos a babóm. Én is várom a válaszokat.
2009. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keresgéltem, keresgéltem,... nem nagyon találtam semmit, max. megrázó történeteket.

2008-ban 555 bölcsőhalál volt. :(

Cikkeket találtam, de nem térnek ki a kérdésedre:

[link]

[link]


Én, mint laikus, arra tippelek, hogy az újszülött gyakrabban van fent éjjel (kb. 3 óránként eszik), többet mozgatod, "kirángatod" a mélyálomból (vagy ő rángatja ki saját magát, mivel éhes).

A felső határra magyarázatként meg azt gondolom, hogy minél távolabb kerül időben a baba a magzati életétől (ahol ugye nem szorult rá, hogy levegőt vegyen), annál kevésbé felejt el lélegezni álmában.

Emiatt írják sok helyen, hogy rakj a szobájába kislámpát, éjjeli fényt! Csökkenti a kockázatot.

Én erre gondolok. Persze lehet, hogy nem ez a magyarázat.

Nálunk sajnos többször is előfordult már, hogy bejelzett a légzésfigyelő.

2009. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!