Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a magyar eredetű női és férfi nevekről?

Figyelt kérdés

Férjemmel imádjuk a magyar eredetű, szép hangzású neveket és mindenképp ilyet szeretnénk a gyermekeinknek. Már van egy Kincső nevű kislányunk. Ezekről a nevekről mi a véleményetek? Melyik tetszik a legjobban?


Női: Zselyke, Hanga, Minka, Borostyán, Csinszka


Férfi: Zente, Csombor, Nimród, Zétény, Csanád, Soma


2013. jún. 25. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a régi magyar nevek egyáltalán nem tetszenek, a lánynevek közül egyáltalán nem tudnék választani, a fiúk közül a Nimród és a Zétény nem rossz, de ezek meg kezdenek nagyon felkapottak lenni.
2013. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A mi gyermekeink is magyar nevet kaptak, én is csak ezekben gondolkodtam mindig.


Zselyke és Minka nekem nem tetszik, nem szeretem a -ka, -ke végű neveket, túl gyerekesek a számomra.

Borostyán gyönyörű, de nem adnám.

Hanga egyik nagy kedvencem, és a Csinszka is tetszik.


Zente nagy favorit volt nálam, csak a férjem megvétózta.

Nimród és a Zétény is nagyon tetszik, listásak is voltak.

Csanád és Csombor valamiért nem tetszik, de nem tudnám megmondani az okát.

Soma nagyon szép név, felvetettem a férjemnek, de kiderült, hogy a 3. babánk is kislány.

2013. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem a Hanga tetszik, a többi lánynév nem. a Borostyán szép ,de csak egy felnőtt nőnek tudnám elképzelni.

A Zente, Nimród és Zétény már nagyon gyakori

2013. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

A Hanga és a Minka szerintem aranyos:)

Fiú nevek közül a Zétény és a Csanád is jó:)

2013. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem a Hanga tetszik, a fiúkból pedig a Zétény
2013. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A lány nevek közül a Hangát adnám,tetszik a Zselyke is,de az most elég felkapott,a Minka is bejön,de (ez ugrott be amikor olvastam Minka-dinka)

A fiú nevek közül Nálam a Zétény a favorit,bár ez is felkapott,és a Zente jön még be.

2013. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtátok a véleményeteket. Várok még többet is és ment a zöld kezecske. A mi környékünkön ezek a nevek ritkák, én nem is ismerek ilyen nevű embereket. Na és a Csinszkáról vélemények?
2013. jún. 25. 15:51
 8/17 anonim ***** válasza:
Lánynevek közül a Hanga nagyon szép, de például a Zselyke förtelmes. Fiúnevekből Nimród jó, többi, főleg a Csombor szintén nagyon ronda szerintem. Mondjuk nekem a Kincső is elég fura, de a ti döntésetek.
2013. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A Csinszka nevet hallva valamiért nem tudok elvonatkoztatni Ady-tól
2013. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A Hnga nekem is tetszett, de anyám lehangyázta, úgyogy nem az lett. Fiúnevekből a Zente tetszett, arra meg anyám rávágta, hogy Ferenc. Maradt a Zéta, erre meg közölte, hogy Cathrine Zeta Jones, tehát végül hagytuk a magyar neveket, Evelin lett.
2013. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!