Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám tegnap este a kanapéba...

Babám tegnap este a kanapéba kapaszkodva felállt, pedig eddig csak kúszott. Van olyan hogy egy baba nem is mászik? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos és eddig csak kúszott. Nem mászik még és felülni sem tud egyedül. Egy kicsit meglepődtem, mert azt hittem a kúszás után a mászás jön, aztán a felülés. Gondoltam is, hogy ha sorba tanul meg mindent, akkor jó sokára fog felállni, de ezek szerint nem. Lehet hogy később fog majd mászni és felülni?
2009. okt. 14. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan hogy a baba kihagyja a mászást. Épp barátnőmmel beszélgettünk tegnap erről, az ő kislánya se mászott.
2009. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém még nem mászott, mikor 7 hónaposan kapaszkodva felállt. Néhány nap múlva a bútorokba kapaszkodva elkezdett lépegetni. Ismét néhány nap múlva rájött, hogy így nem tud mindenhová eljutni, ahová szeretne, elkezdett mászni is. Nem feltétlenül kúszás-mászás-állás-járás a sorrend, ezek egyike-másika akár fel is cserélődhet. Az lenne a fontos, hogy egyik mozgásforma se maradjon ki, mert az agy fejlődése ezek segítségével, ezeken keresztül is történik.
2009. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen a mászás nagyon fontos fázis...az agynak..biztos fog mászni is...
2009. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan állt fel, aztán kb 1 hét múlva elkezdett mászni és majd csak 15 hónaposan járt egyedül, addig mászott. Szóval jó sokáig gyakorolta a mászást, pedig már én is attól féltem, hogy kimarad.
2009. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt találtam ma:


Kúszik már, de még nem mászik, miért? A fejlődés szempontjából tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy kúszik-e a baba, vagy mászik. A mászás praktikusabbnak tűnik: a kicsi nem törli fel a padlót a ruhájával és csak a térdét koptatja le, míg a kúszásnál az egész test állandóan dolgozik, így sokkal fárasztóbb. Mégis vannak babák, akik a mászás helyett ezt választják. A fejlődés szempontjából teljesen mindegy, hogy a baba


* csak kúszik és szinte teljesen kihagyja a mászást,

* rövid ideig kúszik, aztán megtanul mászni

2009. okt. 14. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!