Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "kell" kúsznia a babáknak?

Mikor "kell" kúsznia a babáknak?

Figyelt kérdés

Babám még csak hasra fordul, azt is egy irányba. Védőnő szerint a féléves vizsgálatra már kúsznia kellene.. Most 5 hónapos. Előbb fog kúszni, mint a hátára visszafordulni?

Be tudná valaki linkelni a mozgás segítő videokat? Nem rég volt fent itt, de nem mentettem el, most pedig megnézném.



#kúszás #forgás #mozgássegítés
2013. jún. 27. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem tudom.Az én lányom 3 hósan fordult a hátáról a hasára.4 hónaposan vissza.5 hónaposan minden irányba forgott.Rá egy hétre kúszott.1 hét múlva lesz 6 hós,és már mászik.

Talán ez a videó az,nézegess szét.


http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

2013. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 8 hónapos, és nem kúszik. Senki nem mondta, hogy ez gond lenne.
2013. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőd idióta,már ne haragudj!Van egészségügyi kiskönyvve a babádnak?megvannak benne adva a szempontok,amiket a fél éves babának tudnia kell.2 irányba kell tudnia forogni,ennyi.de ha 7 hónaposan forog,az sem katasztrófa.Az én kisfiam egyből mászott,nagyon sok baba kihagyja a kúszást.lényeg hogy ne hagyja mind kettőt.a kúszásnak vagy a mászásnak meg kell lennie.nem kell neki mozgássegítő videó!MAjd csinálja magától.Gondolom nem volt oxigénhiányos,vagy koraszülött,akkor azt mondanám vidd el Dévényeshez,de így felesleges.Bármelyik internetes oldalon utána tudsz olvasni,hogy egy fél évesnek még nem kell kúszni!
2013. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4,5hósa fordult hátról hasra rá 2hétre vissza...

5hósan kezdett el tolatni 6hósan kúszni majd 7hósan felállt rá egy hétre ült le és kezdett el mászni

2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ikreim 6 és fél hónaposak. Most már forognak, hasról hátra, hátról hasra. 35 hétre jöttek, így hordjuk őket tornára. Ne csinálj semmit videóról! Nem mindegy, hogy fogod, milyen erősen, mit mikor csinálsz vele. Nagyobb kárt okozhatsz, mint gondolod.


Ikrek 3-4. gyerekek, a másik kettő nem volt túl gyors, de mindent csináltak szépen, amikor megértek rá. pl 14 hónaposan kezdtek önállóan, egyedül menni. És akkor mi van? Kit érdekel? nagy 12, a kicsi 2 éves. Érdekel bárkit? Minden gyerek más, ki előbb érik, ki utóbb. Első babánál parázik az ember, de hidd el, nincs olyan egészséges gyerek, aki nem tanult meg mászni, kúszni, felállni, menni valamikor.

2013. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos korig kell kúszni. Számomra teljesen érthetetlen, hogy miért kell ezt erőltetni 5 hónaposan.
2013. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A mi babánknak a féléves vizsgálatra forognia kell mindkét irányba és ennyi. Szerintem kúsznia még nem kell ilyenkor a babáknak.
2013. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

1-es vagyok és fogalmam sincs miért lettem lepontozva??

Azért mert az én babám már mindent tud,és ilyen ügyes!!??

Ó most komolyan!Ti is írjátok,hogy minden baba másképp fejlődik.Akkor meg mi baj a válaszommal.Az enyém hamarabb csinál dolgokat.És akkor mi van?

Szánalmas aki lepontozott emiatt!!!

2013. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz!

Már két hete forog a hasára, de vissza még semmilyen hajlandóságot nem mutatott.. Úgy gondoltam én is, hogy "csak" forognia kell féléves koráig, mert néztem a kiskönyvét.. ki is kerekedtek a szemeim, mikor mondta ezt a védőnő.. Megnyugodtam, h minden rendben, és semmi sincs késve eddig. Egyébként plédben forgatom, hátha gyorsabban rájön, hogy van a visszaút! :)

2013. jún. 27. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért vagy lepontozva, mert nem a kérdésre válaszoltál. Nem az volt a kérdés, hogy a te gyereked mikor mit csinált, hanem hogy mikor kell kúszni. Nem volt hasznos a válaszod, ennyi.
2013. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!