Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ha reggelire tápszer...

Jó ha reggelire tápszer helyett tejpépet kap a babam?

Figyelt kérdés

8hónapos múlt lassan abbahagynám a tapszerezést ( nem kioktatást várok ezért)

Tejet már kapott párszor

Estére még kap tápszert pár hónapig de a reggelit kiváltanám

Napközben kap joghurtot, tejpépet tehát tejes dolgokat


Mit gondoltok?


Szerintetek rosszul csinálom így az étkezêst?

Reggeli- tejpép

Ebêd- főzelék vagy bébiétel vagy én csinálom neki

Ebéd után alvás ha felkel tejszelet vagy túró rudi (nasinak) csokit leszedem

Uzsi- zsemle belseje lekvárral vagy szalámi sajttal, joghurt

Vacsira- 210ml víz 7kanál tápszer


Nem sok ez egy 8hós babának? Fiú



2013. jún. 30. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hónapos lesz. Tápszert reggel és este 1 éves korig kell adni, utána tejitalt kaphat helyette reggelire és lefekvés előtt is. Tehéntejet ne adj neki két éves koráig. Minden nap tejszeletet vagy túró rudit én nem adnék a helyedben, néha néha belefér, de mindig szerintem nem. Helyette inkább gyümölcsöt kellene adni. Uzsira kaphatna tejpépet.


Én így etetem a kislányomat:

reggeli: 210 víz 7 kanál tápszer

tízórai: gyümölcs babakeksszel

ebéd: főzelék husival

uzsi: tejpép vagy babajoghurt vagy túró

vacsi: 240 vízhez 8 kanál tápszer


Közte, ha éhes lesz kap sonkát sajtal zsemle belsejével.

2013. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A friss gyümölcs tényleg hiányzik.
2013. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szokott kapni gyümölcsöt csak azt kifelejtettem.

Vagy reggeli-ebéd között vagy uzsira


Nem értem miért nem kaphatnak a mai gyerekek egy eves kor alatt tejet

2013. jún. 30. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz, az én gyerekem csak 4-szer volt hajlandó enni egy nap, a tízórai szokott kimaradni. Viszont uzsira én vagy joghurtot (natúr vagy gyümis) szoktam adni zabpehellyel, esetleg krémtúró, vagy gyümölcs rizspehellyel (házi gyümi leturmixolva, vagy bolti üveges).

Sztem nem sok, amit kap, de én ennyi idősnek még kihagynám a tejszelet-túrórudi kombót, és leváltanám tejtermékre, gyümire. Túrót is adhatsz gyümölccsel. Szeretik, és még tápláló is. Esetleg ha tejberizst főzöl gyümivel? Fahéj, alma, barack, meggy... stb. Tudom, engem mindig azzal csesztetnek, hogy a cukor nem ördögtől való, de én ilyen picinek még nem adnék ennyi édeset (lekvár pl.). A tejpépet nyugodtan adhatod, de pl házilag is el tudod készíteni akár tejjel (v fele tej, fele víz) is az ilyesmit, rengeteg gabonapehely létezik (zab, köles, hajdina, olvadós, hétgabonás), amikből finom reggeli-vacsi lehet, akármilyen gyümit, zöldséget lehet hozzáadni, vagy kakaót, fahéjat. A mondandómat nem szántam kioktatásnak, de hátha tudsz belőle ötleteket meríteni :)

2013. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy én 10 hósan már adtam neki tejet, vizezve, a családban közel s távol sincs tejre allergia. Szóval a gabonapépet, és tejberizst tejjel kapta.
2013. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem eszik sokat a babád,enyém sokkal többet eszik.Mivel lányom nem fogadja el a tápszert 6hós korától csak vacsira,így azóta tejpépet kap.Védőnő elején mondta,ne adjak neki nagyon azt,mert megszokja az édeset,de mikor mondtam nem eszik tápszert csak este,akkor mondta,hogy muszáj a tejpép,mert kell a tejalap.Ezért ő már 7hós korától krémtúrót kapott,7,5hós korától joghurtot is.

Nekünk ez a kajarend:

8kor:200g tejpép

10kor:130g krémtúró vagy egy doboz joghurt vagy natur joghurt gyümivel.

13kor: 200-300 g főzelék házilag vagy 200mili házi leves (brokkoli,karfiol stb)

Ha leves akkor 15kor 200g főzelék

Ha főzelék volt az ebéd,akkor 15kor gyümölcs.

Du esetleg rágcsál kenyeret vagy pukit,de van hogy eszik kis gyümit még.

21kor: 270mili tápszer.

2013. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!