Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos babám, egy picit...

4hónapos babám, egy picit jobbra tartja a fejét, furcsa ez nekem egy picit, Ugy néz ki mintha megszokásból csinálná, mert nem folyamatosan tartja ugy. Szerintetek is csak megszokás, vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 4 hónapos. Épp 1 hete utalt be minket a gyerekorvos fejlődésneurológiára, mert ő is előnyben részesíti a jobbra tartását a fejének. Tuti, hogy semmi gond vele, egyszerűen így szokta meg, főként miattam. Nem forgattam úgy a kiságyban, ahogy kellett volna. Lényeg a lényeg, a doki szerint sincs gáz, "de azért vigyük el, hogy később se legyen".
2009. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha berakod a kiságyba pakolj mindent a bal oldalára,hogy muszály legyen arra forditania a fejecskéjét tedd ugyan ezt a kocsiba és a pelenkázónál is.Ne mindig egy fele nézzen.Én azért megmutatnám egy orvosnak is biztos ami biztos.

24 hós anyuka

23 hetes km.

2009. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam torticollissal született. Ő is a jobb oldalt részesítette előnyben.

Szerintem mindenképpen mutasd meg a gyerekorvosnak. Addig is ahogy már írták, pakolj úgy mindent, hogy a másik irányba kelljen fordítania a buksiját ha látni akarja.

2009. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez volt a baj, de a bal oldal volt a kedveltebb. Mindig arra az oldalra fordult egyből, akár ölben volt, akár fekve, még böfizéskor is balra nézett. Ha elforditottam, azonnal fordult a feje vissza. És sokat nézett is balra felfelé. Elvittem orvoshoz, aki beutalt a fejlődésneurológiára. Ekkor 2 hónapos volt. Szerencsére jó kezekbe kerültünk, mert valóban nem ok nélkül nézegetett mindig egy oldalra. Nálunk sajnos nyaki hypotóniát állapitottak meg. Azóta tornára járunk és nagyon sokat javult, teljesen helyre is fog jönni.

Én megmutatnám a helyedben egy orvosnak. Lehet, hogy csak úgy szeret lenni, azért tartja jobbra a fejét. De mindenesetre akkor nyugszol meg te is, ha egy orvos is kimondja, hogy ne aggódj, minden rendben. Ha aggaszt és mindez felmerült, ne hagyd annyiban!

5 hós baba anyukája.

2009. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok,hogy megnyugtassam magam és családom mindenképp elviszem dokihoz.Amugy forgatja a fejét néz balra is . Köszi mégegyszer ,mindenki válasza hasznos volt.
2009. okt. 15. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!