Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos fiamnak hogyan...

9 hónapos fiamnak hogyan készítsem el a "tejbegrízt"?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a mennyiségekre,hány kanál darát tegyek a vízbe? Mennyi vízzel főzzem,utána mennyi tápszert keverjek hozzá?
2013. júl. 3. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én legutóbb így készítettem:

35 gramm darát felöntöttem 210 ml tápszerrel (180 víz + 6 kanál por ugye) és lassú tűzön felfőztem (állítólag nem jó, ha tápszer forr, mert elvesznek a vitaminok).

De csinálhatsz egy kicsit kevesebb darából és ha elkészült, keverhetsz bele reszelt gyümölcsöt.

Jó étvágyat hozzá! :)

2013. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tényleg nem szabad úgy csinálni mint az első válaszoló írta, nem szabad főzni a tápszert, egyrészt elvész belőle minden, másrészt megromlik, romlott tápszertől meg baja lehet a babának!

első válaszoló, nem úgy csináld legközelebb!


vízzel kell megfőzni a darát, jó sűrűre, ha kihűlt akkor lehet felönteni tápszerrel.

vagy csinálhatod hígra is, akkor meg ha kihűlt, a tápszerport szórod csak bele, attól besűrűsödik. viszont akkor kevergesd közben, nehogy túl sűrűre csináld :)


gyümölccsel is ízesítheted ha kész :)

2013. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2013. júl. 3. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Viz helyett próbáld ki a rizstejet:)
2013. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hol lehet kapni és mennyibe kerül?
2013. júl. 3. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!