Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan anyuka,...

Van itt még olyan anyuka, akinek a gyereke 15 hónaposan nem evett még egyedül kanállal és nem ivott egyedül pohárból?

Figyelt kérdés
Védőnő szerint a 15 hónapos lányomnak már egyedül kellene tudni kanállal enni, és pohárból is önállóan kellene innia. Kanállal eszegetés kisebb-nagyobb sikerrel már megy, de még nagyon sokszor be kell segítenem neki. Pohárból úgy iszik egyedül, ha én tartom a poharat, mert egyedül mindig úgy meglódítja hogy a nyakában köt ki az egész. Nagy baj ez, hogy 15 hónaposan még nem mennek ezek teljesen önállóan?
2013. júl. 3. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ, nagyon érdekes a védőnőd.... kisfiam 15 hónapos és még egyáltalán nem eszik kanállal, még csak próbálkozik, de azt is inkább villával.Néha sikerül felszúrni a húst, krumplit, de általában nem jön össze.A pohárból ivás meg még nagyon messze van, szívószálas pohárból iszik, az megy egyedül is, viszont pohárral még ő is nagyon ügyetlen.Ő megfogja a poharat, iszik is 1-2 kortyot de a nagyja neki is a nyakába ömlik.Ezeket még nem kell, hogy csinálja.Szerintem az már elég ha próbálkozik ezekkel a dolgokkal.Na az már durva, hogy az ismerősöm kislánya 3 éves, a lányommal kezd szeptembertől oviba, de még nem eszik se kanállal, se villával csak kézzel.....de hát abba se szólok bele, ő tudja hogy neveli/nevelte a lányát....Ne aggódj nincs elkésve semmivel!
2013. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyósom óvónő. Most hétvégén mondtam neki, hogy lassan nekiállok a lányom megtanítani hogy bölcsire menjen neki. Erre elmondta, hogy az oviban a kiscsoportosok nagy részének még segítenek az ivásban és a kanállal evésben.


Persze lehet tanítani (én is fogom), próbálkozni, de nem hiszem hogy 15 hónaposan elvárás lenne.

2013. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gabszem ***** válasza:
kislányom 17 hónapos. csőröspohárból pár napja tud egyedül inni. rendes poharpol ügyesen iszik de csak ha fogjuk neki. a kanállal csapkod belenyomkodja a kajába kenegeti aztán lenyalja róla a kaját. ők még nagyon kicsik hogy ezeket egyedül tudják.
2013. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes a védőnőtök. Dehogy baj! Az én fiam 17 hónapos. Kanállal még nem eszik, mindig oda van neki téve az etetőszékre, ha kedve van, rápakolja a kaját kézzel és próbálja úgy enni. Nem sok sikerrel. Itatópohárból sem mindig megy az ivászat, sokszor csak rágja és nem szivja. Ezért még cumisüvegezünk. Sima pohárból kortyolgat, ha tartjuk neki.
2013. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már megijedtem, hogy kellene már egyedül csinálnia ezeket.

Egyébként itatópohárból már régóta tud inni. Sima pohárból még nem igazán megy.

2013. júl. 3. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiam 17 hónapos. Védőnő ide, vagy oda, nem eszik-iszik önállóan. És nehogy már a védőnő siettesse a dolgokat....Mindennek eljön az ideje, én úgy vagyok vele. Mostanság kezdi kezébe venni a kanalat, nézegeti, rágja. Hál isten minket lesz..r a védőnőnk.
2013. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem 20 hós a láynom, és most a hetekben kezdett ek egyedül enni. Eddig is próbálkozott vele, de őszintén rossz volt nézni. aztán egyszer csak azt vettük észre h szépen kanalazza a levest is. Inni is ekkortájt tanult meg, de még így is kiönti. Szóval nincs elmaradásotok.

Én uyg tudom h a 2 évesen bölcsibe kerülöknél "várják" el ezt már, de nekik is segítenek.

2013. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na most megnyugodtam én is!

Az én kisfiam is 15 hónapos. A kanállal játszik, belemártja a kajába és keni mindenhová. Meg repülni tanitja a kaját. Inni csörös pohárbol iszik magában a sima poharat ugy elhajintja, hogy csak ugy repül. Amugy is sokat csapkod még.

2013. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!