Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki használ légzésfigyelő...

Mindenki használ légzésfigyelőt, akinek külön szobában alszik a babája?

Figyelt kérdés
Én nem használok, és eddig is megvoltam nélküle, megnyugtatott ha éjjel mindig megnéztem a babámat hogy minden rendben van-e. De most mindenhol azt irja mindenki hogy ez a természetes, mintha enélkül nem is szabadna külön szobában altatni a babát. Pedig régen mi volt? Igy azóta már kezdem azt érezni hogy felelőtlen anya vagyok emiatt.
2009. okt. 16. 12:35
1 2
 1/14 Nikcsi ***** válasza:
100%

Ne erezd ugy, en sem teszem. Bar nalunk ugy 8 honapos koraig a mi szobankban aludt, nem hasznaltunk legzesfigyelot. Most varom a masodikat, ha minden rendben lesz a picivel, most sem fogok venni. Ezt mindenkinek szive joga eldonteni es nem szabad elitelni a masikat azert mert eppen hasznal/nem hasznal legzesfigyelot.

Szoval nyugodj meg. :)

2009. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én használok, mert megnyugtat.

Mindenki döntse el maga.

Régen sok minden nem volt, ami ma hasznos és sok minden nem volt, ami tök fölödsleges

2009. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is használok mert engem is megnyugtat hogy van.De nehogy rosszul érezzed magad nem vagy felelőtelen anya:)
2009. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

sÉn is használok, a koraszülött babáknak egyébként is szinte kötelező. Amúgy igaz, hogy régen nem volt, de régen több is volt a bölcsőhalál, és még több a fulladás miatti halál is. (ez még ma is sokkal többször előfordul, mint a bölcsőhalál, mert hátra vannak fektetve a babák, és a tej visszafolyik, de se kiköpni nem tudja, se lenyelni szegény baba)

Engem is megnyugtat, így a jobb, de szerintem is mindenki saját maga eldönti, akarja e használni vagy sem. Én sem szólom le azt,aki nem használ.

2009. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi nem használunk. Úgy gondolom ha minden rendben van a babával, tök egészséges és nincs ok aggodalomra, akkor felesleges. Csak a frászt hozza az emberre ha besípol, mert pl lefordul róla a gyerek. És nem érzem magam felelőtlennek.
2009. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is használok. Engem megijesztenek a hírek (2008-ban 555 csecsemő halt meg bölcsőhalálban, bár az is igaz, hogy 99200 csecsemőből), vannak, akiket nem. Én túlságosan parás vagyok.

Ha eddig nem volt, és nem idegeskedtél rajta, ne kezdd el most! ;) Valószínű, hogy már átestetek azon az időszakon, amikor nagyobb ennek az esélye!

Ha eddig nem volt baj, miért lenne most?

Ha tényleg nagyon aggódsz, bérelj egyet!

2009. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én egy szobában alszom vele,mégis használok.Nem gondolom,hogy felelőtlen anya vagy,inkább én vagyok túl aggódó...

Igazuk van akik azt mondják egészséges baba mellé nem muszáj,meg régen sem volt,nekem inkább a saját nyugodt alvásom miatt kellett.

2009. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Természetesen én nem szóltam le senkit akinek van, mert fő a biztonság, csak kiváncsiságból kérdeztem.
2009. okt. 16. 12:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi is használunnk, pedig a baba mellettem van a kiságyba, de még a babakocsiba is beleteszem.Nekem Kishugom majdnem meghalt... :-(
2009. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk nem alszik még a szobájában a babánk,viszont mi használunk légzésfigyelőt,és ezért áldom is az eget!!!

Most 2.5 hónapos a babánk,és 1-szer már beriasztott a készülék pont 1 hónapos korában..:( Iszonyatosan megijedtem...Rohantam be a hálószobánkba,és rögtön kivettem a babánkat a kiságyából.Olyan volt,mint egy rongybaba...Nem vett levegőt..:( Megráztam 2-szer,és ekkor már minden rendben volt. Elkezdett megint lélegezni..De ne tudd meg,hogy mit éreztünk a párommal,hogy mi lett volna ha... Olyan mélyen aludt,hogy elfelejtett levegőt venni... Szerintem nem azon múlik,hogy valaki mennyire felelőségteljes,hogy van-e neki légzésfigyelője,vagy nincs... De gondold el,hogy mi lett volna,ha nálunk nincs...!!! A párom ismerősééknél nemrég lett baba,és nagyon sokszor beriasztott a figyelő. Elvitték orvoshoz,ott elküldték kórházba megfigyelni,hogy hogy alszik,meg kapott valami figyelőt a kezére is,és képzeld el,hogy kiderült,hogy a kicsi olyan szinten aludt,hogy nem hogy a légzése állt le,de még a szívverése is... Szóval nekik így derült ki,hogy légzésproblémája van szegény picúrkájuknak. A szívével nem tudom,hogy mi van.. Úgyhogy náluk is,ha nem lenne,akkor biztos,hogy bekövetkezett volna a tragédia...!


Nappal nem nagyon alszik az ágyában,így ha elaludt mondjuk a hintájában,vagy a nappaliban az ágyon,akkor mindíg azt figyelem,hogy biztosan veszi-e a levegőt..

Azt azért hozzáteszem,hogy van,hogy éjjel mellettem alszik el szopi után,de nagyon nem szeretem,mert így azért mégsincsen olyan biztonságban,mert én ügye biztosan nem kelnék fel,ha nem lélegezne...


További jó babázást mindenkinek!

/2.5 hónapos gyönyörű kislány anyukája :)/

2009. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!