Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejet kapo baba mikortol...

Anyatejet kapo baba mikortol es milyen esetekben vedett a betegsegek ellen?

Figyelt kérdés
Lehetöleg linkek, ervekkel alatamasztott informaciok erdekelnenek, nem csupan "mezei" velemeny. Köszönöm elöre is!

2013. júl. 5. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát,akkor keress a google-n...
2013. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
erre biztos tények nincsenek. Semmi sem 100%. Tudok olyan anyatejes babát aki mindent elkapott a nagytesótól és olyan tápszereset is aki meg nem.
2013. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ellen védett, ami ellen beoltják. Mikortól? Az oltás után alakul ki a védettség. A kérdés szempontjából irreleváns, hogy mit eszik.
2013. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A korhazi tartozkodasom alatt a nagy elkapott egy virust,erre a korhazban a vedönök azt mondtak, a kicsi az anyatej miatt mar vedett, ne aggodjak. En ezt ketlem, hiszen megcsak nem is nagyon talalkoztam a virussal... Ez egy ugyanolyan velemeny, ahogy az en velemenyem meg az, hogy nem, emiatt erdekelne valami ervekkel alatamasztott, tudomanyos-fele.


Ha a nagy megbetegszik, de en nem kapom el a betegseget, akkor is vedett? Vajon akkor kevesbe vedett, mintha en elkapnam, vagy ellenkezöleg, jobban?

2013. júl. 5. 13:12
 5/12 A kérdező kommentje:
3., ha pl. az anya megbetegszik, a virus/baci ellen ellenanyagot termel a szervezete, ami az anyatejen atjutva vedelem a babanak, egy bizonyos szintig. Oltas nelkül is.
2013. júl. 5. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Az anyatej nem csodaszer, nem lehet azt mondani, hogy biztosan megvédi a babát x betegség ellen. Vagy elkapja vagy nem.
2013. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem védett az anyatejtől,csak sok fontos vitamin van benne,ami erősíti a szervezetét és nehezebben betegszik meg.Lányom 99%-ban anyatejes volt,mégis 2x volt beteg eddig.Most 9hós.3hósan egy csúnya náthát kapott el.6hósan meg valami lázas akármit,mert 3napig 40fokos láza volt és utána is a torokfájás miatt egy hétig még nem evett.Ha meg nem mezei vélemény érdekel,ne mezei emberek által látogatott oldalra irj,hanem menj el a gyerekorvoshoz és kérdezd meg tőle.
2013. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekem 6 hós koráig csak anyatejes volt. A Nagy 1 évesen volt először beteg - hittük, hogy azért, mert az anyatej mindentől megvédte. Közben meg csak nem hordtuk közösségbe, ha valaki egy picit is beteg volt, nem jöhetett a közelébe, de még a lakásba sem, óvtuk, védtük mindentől.

A Kicsivel már 3 hónapos kora előtt kórházba kerültünk 1 hétre, mert a Nagy haza hozott valami virust a bölcsiből, ami kiütötte a Kicsit. Aztán ezt alig 6 hónaposan újra megismételtük. Na, ekkor nyilt fel a szemem, hogy az anyatej nem mindenható. Lehet, hogy megvéd bizonyos betegségektől, egészséges és a legjobb a babának, de nem véd meg mindentől!!! sajnos.

Nem alátámasztott szakmai vélemény, csak a saját tapasztalatom - bocsi:o)

2013. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most áprilisban szültem a picit. Májusban megbetegedett a nagy -aki ovis- és a picit (aki 100%-ban anyatejes!) és engem is csúnyán megfertőzött, úgyhogy mindhármunknak antibiotikumot kellett szednünk. :(
2013. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Es ha megkerdezhetem, ha nem lazzal jaro betegseg, pl natha, ezt hogyan veszitek eszre, hogy orvoshoz kell vinni?

A picim "jo evö", de a szopasi technikaja eddig nem tökeletes, neha kieresztette eddig a cicit a szajabol (a nagy nem volt igy). Ez annyiban valtozott, hogy ejjelente eleg sürün, gyakran 1-1 szopas utan, igy joval hosszabb az etetes. A nagy melegre fogtam ezt, mivel tenyleg szinte "összeragadtunk", es amikor vegre a ferjemet felebresztettem es kinyitotta az ajtot, valamivel jobb lett, de azert... A születese ota tüsszent parszor, ez most sem gyakoribb, az orrabol kezi orrszivoval kiszedünk egyet-egyet, ill. anyatejjel kifolyik. Eleinte egy virusnak tudtam be, majd a tulöltöztetes lehet a hiba, mivel -bar probaltam eltalalni- amikor nem tudtam, milyen az idö es siettem, a nagy betegsege miatt inkabb többet, mint kevesebbet adtam ra. (Mas anyukak is voltak igy az oviban a sajat es gyerekük öltöztetesekor.) Grammra is kevesebbet eszik, de meg mindig joval többet a nagykönyv szerintinel - ez pedig normalis lehet, mivel ez periodikus is lehet (nagynal is igy volt).

2013. júl. 5. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!