Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ismerősöm belenyult a...

Egy ismerősöm belenyult a koszos újjával az 5 hós babám szájába. Vasárnap történt. Lehet tőle baja? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Megnézte milyen erős az inye. Megvan arról az idiótáról a véleményem de most nem írom le inkább segítsetek, hogy lehet tőle szájpenésze vagy bármi? Lehet összefüggés a között hogy tegnap meg ma a kukiján apró piros pöttyök lettek? Ha szájpenészt kapott volna az már megjelent volna?
2009. okt. 16. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem lehet tőle komoly baja, de azért egy kis rózsamézet adj neki a szájpenész ellen az semmiképpen sem árt. Szerintem a kukin lévő pöttyök nem függnek össze ezzel az esettel.

2009. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak mert valahol olvastam hogy a szájpenész összefüggésben lehet a pöttyökkel. Vagy forditva.

Mi az a rózsaméz? Nem ismerem.

2009. okt. 16. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
A rózsaméz a glicerines borax, gyógyszertárban lehet kapni recept nélkül. Pár száz forint.
2009. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira félteni, semmi baja nem lesz tőle. A gyerek is minden koszosat a szájába tesz magától is. Már nem újszülöt a gyereked. Szerintem nincs összefüggés a két dolog között. Szerintem túl aggódod a dolgot.
2009. okt. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg baja nem lehet tőle, de nem mindegy hogy hol nyúlkált előtte a kedves ismerős....

A pöttyök és a szájpenész nem ezektől alakul ki, az én babámnak is volt 2-3-4hónapos korában, pedig csak szopizott és senki nem nyúlkált a szájába. Mi is bórax-glicerint használtunk, napi 5-6alkalommal, néha többször, szopiztatás előtt és után is kezeltem a száját, a mellemet, cumit, stb... A szájpenész ezektől a "szájba nyúlkálásoktól" független. A pöttyök lehetnem a szájpenésztől, de az a kialakulás után kb 1-2héttel látszik meg a popón vagy a kuki körül. Szintén boraxos kenőccsel lehet kezelni, de ha van sudocrem akkor az is jó. Hagyd sokat szellőzni a popóját és kamillás vízzel töröld egy darabig a popsitörlők helyett. Nekünk ez segített. Véletlenül nem külföldön élsz? Az írásodból ítélve szerintem ismerjük egymást!?

2009. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De igen külföld.:)
2009. okt. 17. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!