Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év feletti babátok mikor...

1 év feletti babátok mikor alszik el este, és mikor ébred reggel?

Figyelt kérdés
15 hónapos lányom általában este 8, legkésőbb fél 9-kor már alszik. Reggel mostanában már fél 7-kor fent van, de délben már olyan álmos, hogy alig bírom megetetni. Ebéd után nem alszik sokat, kb. másfél órát. Így este 7 körül már elég fáradt. Anyós szerint rossz ez a napirend, és azért kel fel reggel már fél 7-kor. Ti hogy csináljátok?
2013. júl. 8. 12:00
 1/10 Kerria ***** válasza:

Este fürdés 20 óra körül, altatás 20.30 körül, alszik 21 órától.

Éjjel általában egyszer kel ( változó, van hogy pár napig végig alszik, van hogy megébred), hajnali 3 óra körül, ekkor eszik/iszik (mikor mit kér), majd visszaalszik magától.

Reggel általában 8 órakor kel, utána reggeli, majd játék/játszótér. 11 óra körül tízóraizik, és ez után jön az alvás, ami általában 1-1,5 óra. Utána ebéd 14 óra körül. Szintén játék/játszótér/pancsizás, majd 17-18 óra körül uzsonna, és este altatásnál kap még tápszert.


Kislány, 19 hónapos.

Éjjeli ébredés általában a napi étel mennyiség bevitelétől függ. Nagy melegekben nem hajlandó ebédelni, ilyenkor szokott ébredni éjjel/hajnalban, ha hűvösebbek a napok, akkor szépen eszik, és az éjjelt is végig alussza.


Ha neked megfelel ez a napirend, akkor szerintem ne foglalkozz a Nagyival. Ha a fél 7-es ébredés neked jó, és a gyerek szépen fejlődik, akkor így jó a napirend.


Kisgyerek korom óta, amíg középiskolába nem mentem mindig reggel 6kor keltem, és este 8-9 óra körül feküdtem.

2013. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyós szerint úgy kellene csinálnom, hogy az ebéd utáni alvást kitolni úgy, hogy aludjon a kicsi délután 1-től 4-ig, fél 5-ig és akkor este jó sokáig fent tud maradni, akár 11-ig is. Szerinte így nyáron nem jó ez ahogy csinálom, mert szerinte este 8-kor lehetne kimenni a jó levegőre a gyerekkel. És szerinte ha este jó későn aludna el, akkor reggel is sokáig aludna!
2013. júl. 8. 12:13
 3/10 anonim ***** válasza:

1 éves lányunk 8 körül alszik és fél 7 körül kel. Szerintem ez sokkal jobb, mintha későn feküdne és későn kelne. Ha majd megy bölcsibe, akkor még hamarabb fel kel majd kelnie.

Egyébként a fél 7-es ébredés nem számít korainak a kisgyerekeknél.

2013. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
butaságot mond az anyósod, nem kell egy 1 évesenek 1-ig fent lenni, nem is értem ezt hogy gondolja..... Egyébként minden babának más a bioritmus. Vna aki töbebt alszik van aki kevesebbet én állitólag 1 éves koromtól nem aludtam eleve napközben és éjjel is rossz alvó voltam... Nem is értették hogy birom ilyen kevés alvással egyhuzamban 3 óra volt amit végig aludtam 9-éjfélig utána reggelig kb 5-6-szor kelés kb 5 éves koromig. Nem tudtak mit csinálni velem, kivizsgáltattak stb azt monmdták kérem ennek a gyereknek nincs szüksége annyi alvásra. Aztán valahogy kinöttem, viszont emiatt nem lett tesom sem, mivel Édesanyám telejsen kész volt.
2013. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte ugyanúgy van mint Nálatok. 15 hónapos fiam reggel 6-kor, legkésőbb fél 7-kor ébred. Délben ebéd, utána alvás. Szerencsére alszik 2-2,5 órát. Este legkésőbb 9-kor fekszik. Ha valami miatt felborul - pl. hétvégén a nagyszülőknél voltunk, és tovább fent volt este - reggel akkor is kel 6-kor!! Szóval ha tovább ébren lenne sem biztos, hogy tovább aludna. Az enyém olyankor fáradtabb nappal, és többet alszik, de reggel olyan pontos mint a svájci óra.
2013. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos, és mostanában kezd átállni arra, hogy reggel korábban ébred (mondjuk 7 és fél 8 között), és akkor nekem is már ebéd előtt, fél 12-kor elalszik.

Én nem csinálok gondot ebből, akkor alvás után ebédel és kész, nem gyötröm már vele, ha látom, hogy inkább már aludna.

Ilyenkor max. másfél órát alszik (ha ebéd után fekszik le, akkor is), és este nagyon változó, hogy mikor alszik el, de olyan fél 9 és fél 10 között valamikor.

Ha reggel később kel (mondjuk 8 után, de van, hogy 9-ig is alszik), akkor ebéd után fektetem le.

Eddig szépen beállt erre a reggel 8 utáni kelésre és ebéd utáni alvásra, de mostanában valamiért ez néha felborul.

Szerintem úgy csináld, ahogy nektek a legkényelmesebb, vagy ahogy alakul.

2013. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. vagyok, én már csak azért sem húznám el az esti elalvást sokáig, mert akkor tudunk a férjemmel egy kicsit kettesben lenni, beszélgetni, stb.
2013. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam 13 hónapos, este fél 8-kor fekszik, reggel fél 8-kor kel, az éjszakát átalussza. Egyszer alszik napközben, negyed 1-től 4-ig.
2013. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi nagyon jövős menősek vagyunk, ezért nálunk későn van alvás a nyárra való tekintettel, hiszen még 9 után is világos van, és nagy melegben van hogy 7 után megyünk csak ki sétálni, ide-oda.

Szóval nálunk az óra átállításkor maga úgy alakította a lányom a napirendjét, hogy reggel 9 körül kel, és este 9-kor van fürdetés, így fél 10-10 óra, mire elalszik. Délután 13 óra körül alszik el és 1-1,5 órát alszik.

De ezt nem mi alakítottuk így, hanem ő...

Szerintem fölösleges piszkálni őket, úgyis időről időre változnak az igényeik, azért úgyis magától fog alakulni...

2013. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos.

Este 9 körül alszik el, hajnalban 5-6 között kel, szopizik egy kicsit, aztán 7-8 között ébred végleg. Délután fél 1-1 között alszik, el, de ő sem alszik másfél óránál soha többet.

2013. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!