Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép? Mikortól? Miért? Mi...

Tejpép? Mikortól? Miért? Mi helyett? Reggel este?

Figyelt kérdés
Védőnő semmit nem mondott róla. Első babám segítsetek:-)

2013. jún. 15. 22:03
 1/10 Kerria ***** válasza:

Milyen habitusú a babád?


Az enyém délelőtt alig akar enni, délután meg egyre többet ahogy közeledünk az este felé.

Emiatt én reggelire adtam neki, így azzal elvolt tízórai evésig.


Mi 8-9 hónapos korában adtunk neki először. Ott még néha váltogattam, hol reggelire, hol vacsorára kapta. Aztán amióta járni tud, azóta délelőtt kevesebbet eszik, és emiatt kezdtem el a reggelijeként tálalni.

Most másfél éves, már váltogatom, és van, hogy a tejpép ki is marad egy-egy napon.

2013. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Éhenkórász! Mindig sokat eszik. 5 hónapos és vannak napok amikor 8* szopizik. De látszik is rajta. Most keztem el a hozzátáplálást és erről nem.mondott semmit a védőnő.
2013. jún. 15. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam tápszeren kívül nem kapott tejpépet, egyszer vettem neki egy dobozzal, szerintem elég drága, ahhoz képest, hogy elég sok kanállal kell venni belőle egyszerre. Elég megvenni a tápszert. Én tejbegrízt sem adtam neki, valahogy ezek kimaradtak. Hat hónapos kortól lehet amúgy adni, hát, szerintem este.
2013. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

6 hónaposan adtam először a kislányomnak, uzsonnára. Kb. 17 hónapos koráig kérte így addig az volt az uzsija.

4 hónapos kortól már van olyan, ami adható.

2013. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kerria ***** válasza:

Ha jó evő, akkor amelyik neked kényelmesebb, azt váltsd ki neki.


"Elvileg a tejpép a tápszeres táplálásról való leállást segítené elő, egy sűrűbb jelegű, tejalapú táplálékkal"- nekem anno ezt mondta a gyerekorvos.


Kérdeztem, hogy miért jó ez, vagy miért kell ez? Annyit mondott: "Igazság szerint változatosabbá teszi a gyermek étrendjét"


Kicsinek a vaníliásat szerette nagyon, a gabonásat viszont meg sem ette...

2013. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mentek a zöldek.
2013. jún. 15. 23:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha szopizik, és van tejci bőven, akkor én a tejpép helyett inkább a gabonapépet ajánlanám. A tejpépben tápszer van. Nincs rá szükségetek. A gabonapép (DM-ben is van a 4 magos a legfinibb) is ugyanolyan egyszerűen elkészíthető, árban kb. ugyanott van, vízzel, anyatejjel, gyümölcslével vagy gyümölcspéppel is készíthető. Reggelire és vacsorára ajánlom. Nagyon jól laktat.

Tudod, amikor a nagyfiam született, akkor még csak tejpép volt, nem is gondolkodtunk összetételen vagy hogy tápszer-e. A második fiam beteg volt, neki a gyerekorvos mondta, hogy nem javasolja a tejpépet, mert az ugyanúgy tehéntej alapú, mint a tápszer, és az anyatej neki jobb. (Ezt komolyan így mondta, ne akadjatok rajta fönn!) Most a kislányomnál már bejöttek ezek a bio dolgok, és lehet kapni őket mindenhol, nem csak a szemetet (Nagyon sok márkás szemét van, a fene bele). Ő már ilyesmit kap.

2013. jún. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónapos. Fél éves koráig csak szopizott, utána kezdtük hozzátáplálni, de nem akart enni, csak szopizott, ezért javasolta a védőnőnk a tápszert. Nem jött be, nagyon kevésszer hajlandó meginni, viszont kipróbáltuk a tejpépet, az bejött neki. Most a mindenféle kajákat próbálgatjuk, szinte semmi sikerrel, a tápszert hébe-hóba, így neki gyakorlatilag csak a tejpép van az étlapján, napi 4-szer. Ez így nem túl pénztárcabarát, de ez van.

Bármelyik étkezés helyett adhatod. Majdnem ugyanaz, mint a tápszer, csak más formában, de mindent tartalmaz ez is.

2013. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tejpép az egy kanalazható állagú, kicsit cukros tápszer. Anyatejes 5 hónapos babának szerintem teljesen felesleges, főleg ha jó húsban van. Ne érts félre, én nem ellenzem. Az én lányom is kap, kb. 6 hónapos korától, de ő amúgy is tápszeres és 10 hónaposan 7 és fél kiló. Én a helyedben gyümölcsöket, utána pedig zöldséget adnék a babának. Egyébként van olyan, ami 4 hónapos kortól adható, van ami 6-8 hónapos kortól. Rá van írva a dobozra. Én tízóraira, vagy uzsonnára szoktam adni, általában kis gyümölccsel keverve.
2013. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem azért nem mondta mert nincs rá szüksége a fiamnak. Kap cicit és elkezdjük a gyümiket meg a zöldségeket. Köszönöm mindenkinek
2013. jún. 16. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!