Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám másfél-két...

4 hónapos babám másfél-két óránként kel. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Sose volt jó alvó, de eddig legalább volt egy-egy három vagy néha négy órás alvása is. Egy-két hete viszont átállt erre a rendszerre és csak szopira alszik vissza. Nem hiszem, hogy éhes lenne, mert nappal simán kibír négy órát egy öt perces szopival. Éjjel persze nem éri be ennyivel, nehezen is alszik vissza, így én meg totál zombi vagyok. Tudom, nappal nem tökölnek az evéssel, izgibb a világ, de mit tehetnék ez ellen? Már a tápszeres etetés elalvás előttön gondolkodok, annyira kimerültem. Nappal is rövideket alszik, fognak nincs nyoma.

2013. júl. 9. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyűgös is vagy csak nem alszik? Nem fogzok esetleg?
2013. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is tápit adtam neki estére, mikor már óránként kelt. Nagyon kimerültem két hét után, és lesz.rtam az igényszerinti szoptatásos elveimet, tápit kapott. Átaludt négy órát!!! Azóta is azt kap estére és most már átalussza az éjszakát (ami 6-7 órát jelent éjféltől számolva).

7 hónapos baba anyuja

2013. júl. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kevés a tejed és éhes. Normális az, hogy reggelre a pihentebb szervezet több tejet termel, estére ez a mennyiség csökken. Próbáld ki a tápszert. Tudom, hogy sokan ellenzik, de hidd el, nem mindenkinek van elég teje, és ha nem pihensz és ezen fogsz stresszelni még annyi sem lesz!
2013. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos bármi okozhatja ezt a nyugtalan alvást! Lehet hogy most fog átállni eggyel kevesebb alvásra, vagy a fogzás, vagy az éhség, növekedési ugrás, front, meleg, esetleg betegség kezdete...Ki tudhatja. Annak idején én is az okokat és a magyarázatokat kerestem. A lányom most 12 hónapos és éjszakánként 4-6 szor fel kell, és max. 2 órát alszik egyben. Beletörődtem. Próbálok akkor aludni, amikor ő. Ja és ő is csak cicin hajlandó elaludni, sem cumi, sem más. Próbáltam mást adni enni (sinlac-ot, a védőnő javaslatára, mert ez eltömítheti és jobban fog aludni), de nem kellett neki. Amikor arról mesélnek emberek, hogy az ő gyereke már 1-2 hónaposan átaludta az éjszakát, hát tudod... Úgy gondolom ilyen nincs, csak a hollywood-i filmekben, hogy csak lekapcsolják a villanyt, a pici baba édesdeden visszamosolyog a kiságyból, és becsukják a szobájának az ajtaját, majd reggel kipihenten, anyuka és a babája szélesre nyílt mosollyal várják az új nap kihívásait!
2013. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi is hasonlóan vagyunk, igaz nem másfél óránként, de gyakrabban kel, mint eddig. Az ember könnyen hozzászokik a jóhoz és nehéz visszaállni. Én ezt találtam, ami megnyugtatott, remélem, neked is segít: [link] Kitartás!
2013. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapos korában kialakítottam a napirendet. Lusta volt cicizni pedig annyi tejem volt, hogy majdnem szétdurrantak a melleim, így esténként lefejtem és cumisüvegből adtam. 30 gramm helyett 130 gramm lett, reggel 6-ig aludt.Másnap 3 óránként adtam, mert a tej kb. ennyi idő alatt termelődik újra és a baba gyomra is ennyi idő alatt emészti meg az előző tejet. Minden nap ugyanakkor etettem, altattam. Pár hét múlva már reggel 7-8-ig aludt és már nem sírt. Amúgy attól is függ, hogy milyen a baba gyomra, van akinek érzékenyebb a bélrendszere és jobban fáj. Mikor meleg sópárnát raktam a pocira, akkor mindig megnyugodott. A napirend fontos, ha kell kérdezz!!!!Szívesen válaszolok!!!
2013. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!