Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akiknek anyatejes...

Anyukák! Akiknek anyatejes babája van volt mikor váltottatok. Ki étkezést? Melyiket először?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmikor nem váltottam ki semmit.


Igény szerint szoptattam. Majd elkezdtem fél évesen kóstoltatni, általában délelőtt, vagy ebéd idő tájban.Kb. egy éves korra már napi 5x ült asztalhoz, mikor mennyit evett, az változó volt.

A szopik pedig ezzel arányosan továbbra is igény szerint voltak, de csökkent a számuk, és gondolom a mennyiségük is, bár ez nehezen mérhető...

Kb. 20 hónapig szoptattam.

Első gyerekem magától abba hagyta ekkor, a másodikat én választottam el.

A harmadik most 13 hónapos, leginkább éjjel szopik, napközben úgy két-max. háromszor kéri.

2013. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Négy és fél hónaposan kezdtem el adni neki pépet, mert kevesebb lett a tejem. Pép+cici.

Már kóstoltatok is vele, de csak a babyételeket eszi meg. Most 5,5 hónapos, és ki tudok váltani nála egy-egy étkezést. 5x eszik minimum, és a tízórait váltottam ki neki először. Nem mindig sikerül még, hogy csak kanalasat kapjon, de már egész jól állunk! :)

2013. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsófianyu ***** válasza:

Szia. Én kereken 4 hónapos korában kezdtem neki a délutáni szopizást gabonapéppel kiváltani, mert estére nem volt sajnos elég a tejem és így elkerültem a tápszer rendszeres adását, ami végül ahhoz vezetett volna, hogy elmegy a tejem. Így nem a cumisüveghez kezdett hozzászokni, hanem a kanálhoz. Ízlett neki, így pár nap alatt ki lett váltva az uzsonna, este pedig mindig elég tej volt neki.

Kereken 5 hónapos volt, amikor a tízórait kezdtük, de mivel a péphez már korábban adtam gyümit neki, nem kellett nagyon sokat várni, hátha valamit nem bír a gyomra.

6 hót betöltötte, amikor elkezdtük az ebédet, krumplival és hozzá már több zöldség is jött, ezeket szó szerint imádja.

7 hós lesz júli végén, ekkor kezdjük majd megkóstolni a husit, remélem ezt is szeretni fogja. :)

Mindemellett hozzáteszem, hogy reggel, este és éjjel is cicizik, valamint napközben, ha úgy látom, hogy hiányzik neki, valamint a nagy melegben többször is mellre teszem.

Úgy gondolom, így elég szépen lassan fokozatosan kapta meg a dolgokat és elkerültem azt, amit a legtöbb kismama csinál, hogy este tápszerrel egészíti ki a tejet. Sajnos nem egy ismerősöm él ment el így a tej, valamint a baba nem akart már csak cumisüvegből enni. Abból ugyanis egyenletesen jön, nem kell érte "kepesztenie".

Ha viszont este nincs elég tejed, de nem szeretnél még hozzátáplálni, akkor javaslom, hogy napközben fejjél, amit este pótlasként adhatsz, miután a cicit már kiürítette, és használd továbbra is az újszülött eteőcumit, azon csak 1 lyuk van, nem dől belőle a cucc, mint a 3 lyukasból.

2013. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsófianyu ***** válasza:

Ja, hogy érthető legyen én miért nem a napközben fejős módszert választottam: sajnos csak akkor indul meg a melleimben a tejleadó reflex, ha a kisfiam szívja, a mellszívóval olyan 10-20 ml-nyit tudtam fejni csak úgy, vagy nagyon meg kellett telnie a cicinek, hogy több jöjjön belőle, akkor is csak intenzív masszírozáss értem ezt el.

A fagyasztóba eltett készletet (kb. 3 dl), azt úgy értem el, hogy egyik mellemen a kisfiam volt, a másikból pedig fejtem a kézi mellszívóval. :/

2013. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hála istennek van elég tejem. Úgy csinálom elöször cici utánna tizoraira gyümi ebédre zöldség uzsira gyümi. Fürcsi elött kap.tejpépet lefekvéskor cicit. De csak azért kapja mert elkezdtett éjszaka 3*4* kelni újra. Eddig 2* kelt. Védőnő mondta hamar kiürül a tejcsi a pocakból. Köszönöm szépen.
2013. júl. 11. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a baba hányszor ébred éjjel, vajmi kevés összefüggésben áll azzal, hogy mit és mennyit eszik.

Ezt a védőnőd is tudhatná...

2013. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem tudja. Fura amugy,hogy ugyanazt tanulták mégis mindegyik mást mond.
2013. júl. 11. 19:42
 8/8 Zsófianyu ***** válasza:

Tényleg mindegy, hogy mit eszik este, az én kisfiam is változó, hogy hányszor ébred...

Van, hogy csak 1x, de az is előfordul, hogy 2-3 óránként. Megfigyeltem ezeket a gyakran ébredős éjszakákat mindig valami mozgásbeli változás követi. Pl. átfordult hátról hasra, vagy elkezdett gurulni. :) Már nem is izgatom magam, inkább kíváncsian várom, hogy mit alkot majd napközben. :)

2013. júl. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!