Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti környezetetekben is van...

A ti környezetetekben is van okoskodó, mindent jobban tudó szuperanyuka? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek a babája pár nappal idősebb az enyémnél. De természetesen az ő babája mindenben jobb, ügyesebb, okosabb, maga az anyuka pedg mindent jobban csinál mint én. Persze ezt nem igy adja elő, de bármit teszek, mondok, ő biztos, hogy előjön valami érveléssel, hogy szerinte meg ezt nem igy kell...nekem van egy 6hónapos babám, nem szoptatok, alig volt tejem pedig mindent megtettem, ha kiruccanunk a férjemmel sütögetni igenis megiszok 2-3 sört, elszivok pár szál cigit, ettől én vagyok a leggonoszabb anya a földkerekségen, legalábbis igy néz rám a szuperanya. Kirándulni is szeretnénk menni a férjemmel kettesben max.2éjszakára, ez is ördögtől való dolog az ő szemében, mert a kicsit a nagyijára bizzuk (akivel egyébként imád lenni).

Már komolyan kezdem magam sz*rul érezni, hogy talán tényleg nem vagyok jó anya, amiért attól, hogy gyerekem van még nem váltam betonszoborrá...


2013. júl. 10. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van. Egyik fülemen be, másikon ki. Mindenre mosolygok, bólogatok, aztán csinálom, ahogy nekem tetszik. Előtte elmondtam már az én érveimet, nem is érdekelte.
2013. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm ilyen volt.

Már nem a barátnőm

2013. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
probalj forditani a dolgon: ugyesebb az O babaja? dicserd meg, az a legnagyobb sertes Neki, ha nem.mesz bele a jatszmaiba! megiszol par sort es elszivsz par cigit,elutazol a paroddal es a nagyi vogyaz a gyerekre...nem gondolod, hogy O mind erre vagyik, csak az elethelyzete vagy valamilyen elvaras iranyaba nem engedi ezt a dolgot?tekints ra ugy, mint aki segitsegre szorul ... ez altalaban igaz is, de ha megsem akkor eleg lekezelo helyzet ahoz, hpgy idegesitse,es elgondolkodjon a viselt dolgain
2013. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen barátnőm.

Persze az ő gyereke szupergyerek is, 4 hónaposan már mászott, az enyém "csak" 7,5 hónaposan. Minden héten faggatott, hogy halad már a gyerekem, bezzeg az övé már ezt csinálja, már a nevén nevezi a lámpát, már szalad, ilyen ügyes olyan ügyes, ő így eteti, már ezt is tudja, nekem is így kéne csinálnom, jaj bezzeg ők így meg úgy...Az elején bántott,rosszul esett és mindig próbáltam érvelni,de aztán rájöttem, hogy egyik fülén be másikon ki. így nem pazarlom rá az energiámat. Mindig mesél, én olyankor ajnározom a gyerekét, hogy jaj de ügyes okos stb, és ha kérdez az enyémről lerázom. Már ott tartunk, hogy csak udvariassági beszélgetéseink vannak, de az is csak az ő szuper gyerekéről és szuper anyaságáról szól, így én csendben meghallgatom, megdicsérem és viszlát.

2013. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hálistennek csak távoli ismerős. Ha jó kedvem van, még húzom is egy kicsit, ha épp nem annyira, akkor csak ráhagyom a hülyeségeit.
2013. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ez kid neked? Szóval közeli barát, vagy hasonló?

Mert igaziból nem értem, hogy minek neki elmesélni, hogy hogyan éltek. Őszintén szólva én már az első beszólásnál lekoptattam volna, nekem nincs szükségem ilyen társaságra, akkor sem, ha egyidősek a gyerekek. Vannak barátaid rajta kívül? Nyilván neki is megvan a határozott véleménye arról, hogy milyen egy anya, meg neked is. Ha nem akarja elfogadni a te álláspontodat, az az ő magánügye. Ő is éli a maga életét, ahogy szeretné. Te meg el tudod kerülni ezentúl.

2013. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!