Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit sétáltatok kézen...

Ti mennyit sétáltatok kézen fogva a kicsieitekkel mikor az tanult járni? Napi 1 óra nem sok? És mennyi idő múlva engedte el a kezeteket? ( a bébi kompban sír, szóval az kivan nálunk zárva )

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem szabad kézenfogva sétáltatni, mert hamis egyensúlyérzetet kelt benne, és lassabban tanul meg önállóan járni. Mi még nem tartunk itt, de olvastam róla már sokat.
2013. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt most komolyan mondod? :O Nálunk ez úgy szokott történni hogy lányom amikor sétálni szeretne akkor kikeresi a hüvelyk ujjamat és elkezd húzni az irányba amerre menni szeretne, és akkor sétálunk...de én erről nem hallottam még hogy nem szabad kézenfogva sélni vele :O :((( viszont ő egyedül max 2-3 lépést tesz meg magától. Ez esetben van valami tanács?
2013. júl. 11. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jó a sétáltatás, mert előre dől, rossz az egyensúly, meg a tartás-bár láttam babaát így és most megy egyedül.


Mi nem sétáltattuk a fiunkat, a bútorok mentén kapaszkodott. Először 2-3 lépést ment, aztán rámzuhant. Aztán egyszer 6-7-et a nagyijához. Aztán egyre többet, bútortól-bútorig.

2013. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ő is szokott menni a bútorok mentén, de például ilyen hogy az udvaron ahol igazából nincs hová kapaszkodni autómatikusan az ujjamat fogja.
2013. júl. 11. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem sétáltam vele semennyit, soha nem kellett a kezét fogni. Szerintem se tesz jót a mozgásfejlődésnek.
2013. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom jót tesz-e, de a mi fiunk 11 hós, és a következőt csinálja: ha mögé állok, megfogom a kis kezét, tehát nem mellette állok, akkor elkezd szabályosan lépegetni. Nem én indulok el, ő indul el. Most kezdte a napokban ezt. Mindig le akar menni a földre, és sétálni. Sőt, a lépcsőn is felfelé teszi a lábát. Nem erőltetem, de ha elfárad, ami igen hamar van, akkor vagy azt akarja vegyem fel, vagy lemászik. Amúgy kb. 8 hós kora óta tud állni, és 9 hósan lépegetett a bútorok mellett.
2013. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabad vezetgetni, mert attól nem fog helyesen fejlődni az egyensúlyérzéke. Ha csak alkalmanként pár percre vezetgetnéd, az önmagában nem lenne káros, de mivel tetszik neki, hogy így bárhova eljut két lábon, ezért egyre gyakrabban fogja kérni, és nem fog akarni önállóan, stabil tárgyakba (bútorokba) kapaszkodva lépegetni. Igazából minden dolog káros, amivel segíted a járását, az a jó, ha önállóan, magától tanul meg járni. Pont ezért káros a bébikomp is.

Nézd meg ezt, szerintem nagyon jól elmagyarázza a doktornő, hogy miért is rossz a kézen fogva "járatás": [link]

2013. júl. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: az én fiam már tud bútorokba kapaszkodni, úgy sétálni, sőt egyre többször megáll magától.
2013. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!