Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a fiúk hamarabb...

Igaz az, hogy a fiúk hamarabb kezdenek el járni és a lányok hamarabb kezdenek el beszélni?

Figyelt kérdés

A védőnő mondta nekem múlt héten. Én viszont eddig nem ezt vettem észre sem az idősebb gyerekeimnél, sem az ismerőseim gyerekeinél, hanem azt, hogy minden gyerek teljesen más, lányok között is van olyan aki hamar kezd el járni és később beszélni és fiúk között is van olyan, aki hamar kezd beszélni és későn járni.

Bár én egyáltalán nem hiszem, hogy bármi gond lenne, mivel eleve úgy gondolom, hogy minden gyerek máshogy fejlődik, csak kicsit meglepődtem, hogy ezt mondta nekem. Egyébként azt is mondta, hogy a két dolog nem tud egyforma mértékben fejlődni (mozgás és beszéd). Nektek mi a véleményetek?



2013. jún. 10. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Pont a védön mond ilyen butaságot? Nem tanult semmit a föiskolán?


Teljesen független a mozgásfejlödés a nemtöl, nincsen kimutatható eltérés.


De amúgy elsö lányom 11 hósan kezdett el menni és 2,5 éves beszélni. Második lányom 10 hósan megy, még beszédben messze van.

2013. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:

Ohhh, ez csak babona, népi megfigyelés....


Kislányom rengeteget gagyogott, most már beszél, és 12 hónaposan járt.

Barátnőm ugyanennyi idős kisfia, csendesebb, kevesebbet beszél, pár szót tud, és 16 hónapos múlt amikor elkezdett a járással próbálkozni.


Honnan vette ezt a védőnőd? Meg hogy lehet ennyire általánosítani... nem értem.

Nagyon jól írtad kedves kérdező, ez teljes mértékben babafüggő. Függ az idegrendszerének az érettségétől, a környezeti ingerhatásoktol, a temperamentumtól...

2013. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16 hónapos a lányom, de még nem tud önállóan járni. A védőnő megkérdezte, hogy fiaim (van 2 idősebb fiam) mikor kezdtek el stabilan járni, mondtam neki, hogy 13-14 hónapos korukban, erre mondta ezt gondolom azért, hogy megnyugtasson, (bár mint említettem egyáltalán nem vagyok ideges, ismerek olyan gyerekeket akik szintén nem járnak még 16 hónaposan).
2013. jún. 10. 15:01
 4/9 Kerria ***** válasza:

Igen, akkor biztos csak nyugtatásként mondta. Tényleg ne légy ideges, felesleges... majd elindul ő is :)


Most hogy így belegondoltam, a babaklubba van olyan is aki 18 hónaposan kezdett el, viszont akkor szinte egyik napról a másikra...

2013. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és az is szóba került, hogy a fiúk később beszélnek, de ez esetben sem értek egyet, bár tény, hogy az idősebb fiamra igaz, de a másik pont az ellentéte, már 9 hónaposan szavakat mondott, nem sokkal később folyékonyan beszélt, az akkori védőnő rendszeresen meg is említette, hogy milyen sokat és milyen szépen beszél a fiam.
2013. jún. 10. 15:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg nem vagyok ideges, csak azért tettem fel a kérdést, mert érdekelt, hogy mennyi igazság van abban amit mondott.
2013. jún. 10. 15:14
 7/9 krisztivan ***** válasza:
Fiam 13 hósan indult el egyedül,de vagy 2 hónapig még nagyon óvatosan járt-kelt.2 éves elmúlt amikor elkezdett beszélni.-))Szerintem egyik se volt korai:-))
2013. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden baba más.
2013. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, talán nagy átlagban igaz, ezt nem tudom, de tényleg minden gyereknek más a fejlődési tempója. Nálunk a lányom 10 hónaposan járt és beszélt, a fiam 1 évesen indult el, és 14 hósan kezdett beszélni. Egyébként a mozgás a beszéd "alapja", talán erre célzott, csak rosszul fogalmazott. És nem tud egyforma mértékben fejlődni, de a különbség sokszor nem észrevehető, és nem mérhető. Más gyereknél meg nagy. Nincs jelentősége, ha határon belül van.

Gyógypedagógus anyuka

2013. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!