Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adjak születendő...

Milyen nevet adjak születendő kislányomnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!11 hetes kismama vagyok. Igazából még nem tudjuk a baba nemét, fiúnevet már találtunk, de ha lány lesz, akkor teljesen tanácstalan vagyok.OLyan nevet szeretnék, ami egyszerű mégis szép, de nem tucatnév, nem szappanopera név, nem túlságosan régies. A vezetéknév Szalai. Köszi szépen!!!!
2013. júl. 12. 11:15
1 2 3 4
 1/32 Kerria ***** válasza:
100%

[link]


Mi a statisztikai adatok alapján választottunk, ez az oldal nagy segítségemre volt ebben.

A másodiknál már volt egy ami mindkettőnknek tetszett, és az sajnos gyakoribb név, de ez van :)

2013. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ágota

Orsolya

Enikő

Réka


Mi a fiúnevetek?

2013. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Még rengeteg időtök van eldönteni. Nézegesd az utóneveket, olyat válasszatok, ami mindkettőtöknek tetszik.
2013. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik a Borka. A Borbála beceneve, de így is anyakönyvezhető. Ezen kívül Árnika, Bíborka, Iringó a kedvenceim.
2013. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

én úgy gondolom, hogy név kiválasztásakor nézzétek meg, hogy illik-e a családnévhez. A legtöbb ember így csinálja. A barátnőmnek pl. a kedvenc fiúneve egyáltalán nem illett a vezetéknévhez, ezért egy hozzáillő nevet választott a férjével :)

Az egyik rokonunk Lenkének nevezte el a lányát, és sok családtagnak nem tetszett. Igaz, hogy semmi közük hozzá, de úgy érezték, az nem illik a vezetéknévhez. Emlékszem, egyszer vendégségben arról beszélgettek egymással, hogy egyáltalán milyen név a Lenke?

2013. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ha fiú lesz, akkor az apa után Szebasztián, de nekem tetszik a Bálint név is. Legalábbis eddig ez a terv, de még változhat :)
2013. júl. 12. 11:27
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Dalma, Mira, Réka, Lotti, Aliz, Vera, Kinga, Hanga.
2013. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik a Luca, Flóra, Blanka, Bianka mondjuk az én kislányom Natália, de van ismerősöm aki pl. Szaffi-nak hívja a lányát. Ami számomra meglepetés volt, és kicsit idegen, de ismerek olyat is akinek Bella Vitália a lánya.
2013. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Még van időd.Én azt mondom ne törd a fejed.Hagyatkozz a megérzéseidre.Mikor pihensz vagy csak úgy nem csinálsz semmit.

Én a lányaimmal az is tudtam az első perctől fogva,hogy lány.Nem tudom megmondani miként ,egyszerűen éreztem.A név meg csak úgy beugrott.

A Szalai nevet olvasva nekem a Zita ugrott be .

2013. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
hát nekem is van egy olyan érzésem, hogy lány lesz, meg mindenki arra is tippel :)
2013. júl. 12. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!