Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg ekkora baj, hogy...

Most tényleg ekkora baj, hogy büszke vagyok arra hogy ilyen ügyes a babám?

Figyelt kérdés

Mindig is gyorsabb volt a mozgásfejlődése.Ügyes baba,mindig ezt mondta a doktornő és a védőnő.

3 hósan fordult hátról-hasra.4 hósan vissza.5 hósan kezdett el mászni,rá 2 hétre ülni.

Most töltötte a 6 hónapot és önállóan felállt a kiságyba.

Ez volt 1 hete.Azóta is feláll mindenhol,ahol csak tud.

Bútorok,szék mellett stb.

Én ezt persze örömmel meséltem a rokonoknak,barátnőknek.

De sokan úgy vélik csak dicsekedni akarok,meg nagyzolni hogy az én babám már miket tud.Nem így van!

Én csak egyszerűen örülök hogy ilyen ügyes.

Tényleg ekkora baj ez?Már én érzem rosszul magam tőle,ezért már nem is mondom senkinek. :(


2013. júl. 15. 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Az a nem mindegy hogy hogy mondod, és milyen szövegkörnyezettel.
2013. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem nem baj, csak arra figyelj hogyan mondod, mert annak tűnhet, ill annak vehetik, mégha nem is az a célod. Figyelj a mikor hol és kinek re.
2013. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Én kismama vagyok és értem az érzéseidet, és 100% egyetértek veled. De én magam is a falra mászok a sok kismama áradozásától. Jaj az enyém így mozog, ezt csinálja azt csinálja stb. Ki a nyavalyát érdekel? Aze gyén dettó ezt csinálja még sem áradozok róla félórát. Halál unalom ezt hallgatni. Tök idegesítő amikor a közösségi oldal tele van Uh képekkel. Egy képből is ok tudomásul vettük, hogy gyereket vár. (én még véletlenül sem osztottam mege gy uh képemet sem) Nyilván 5 percben elmondom a rokonoknak mi van a gyerekkel, ha kérdezik, de nem 10-20 percig regélek róla. Értem, hogy unják az áradozást, de értem azt is hogy teneked minden nap egy csoda még az is ahogy baba levegőt vesz. Aki nem vevő rá annak tömörebben mesélj róla, akit meg érdekel (anyukád, nagyszülők, testvérek, barátnők stb.) annak pedig áradozzál.
2013. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Értem,lehet a túl nagy hév és öröm amivel meséltem,és azt vették dicsekvésnek. :/
2013. júl. 15. 19:37
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem baj ha büszke vagy rá, csak lassan olyan lesz ez az egész, mint a lóverseny. Melyik gyerek fordul/ül/áll fel hamarabb. Engem speciel nagyon zavar itt az, hogy valaki kétségbeesetten feltesz egy kérdést, hogy az ő gyereke x hónaposan még nem tud valamit, erre meg jönnek a büszke anyukák, hogy bezzeg az ő gyerekük. Ez szerintem tapintatlanság! Az én kisfiam is felállt 7 hónaposan, de nagyon korainak tartom, és nem igazán örülök neki. Gyógytornász vagyok, de nem fejlesztettem rajta semmit, mégis felállt mert fel akart. Ha valaki itt pl. kérdez, hogy nincs-e elkésve a gyereke, akkor én nem azzal kezdem, hogy bezzeg az enyém miket csinál.

Most ez nem rág vonatkozik Kérdező, mert nem tudom te hogy adod elő magad. Persze az nem baj ha örülsz a babádnak, hogy milyen kis ügyes, és örülj is neki!!:) Várd meg szerintem, hogy ki az akit tényleg érdekel, aki érdeklődik, aki nem csak udvariasságból kérdezi meg, hogy mi újság. Én cenzúrázom, hogy kinek mondok dolgokat, mert nagyon sok embert nem érdekel. A legtöbb ember egyébként is csak azért kérdezi meg hogy vagy, hogy saját magáról beszéljen/panaszkodjon. Ezeknek tök fölösleges dicsekedni, mert úgysem érdekli őket. :( Én így vettem észre.

2013. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
9%

Egyáltalán nem baj. Igenis büszke lehetsz a babádra, mert nagyon ügyes.

Átérzem a helyzeted, mert velem is hasonlóan viselkednek.

A mi kislányunk ugyan "le van maradva" hozzátok képest, de Ő is nagyon ügyes, mert 5,5 hósan már kúszott, 6,5 hósan mászott, és 7 hósan felállt. Most 8,5 hónapos, de már kapaszkodva lépeget 2 hete.

Van egy ismerősöm, aki szegről végről családtag, nekik 5 héttel idősebb a kislányuk. Amíg nagyon picik voltak a lányok sűrűn összejártunk, de ahogy elkezdődött a mozgásfejlődés már nem volt rám kíváncsi. Mint kiderült, az ő lányuk 9 hósan kezdett el mászni, addig csak feküdt és forgott ha olyanja volt. Nagyon rosszul esik, hogy ilyen kicsinyes, és irigy. Szóval sajnos vannak ilyen emberek, sajnos egyre több ilyen anyukával találkozok. Pedig én csak tényleg büszke vagyok a kislányunkra, hogy ilyen ügyes. Ez nem verseny, nem azért mondom el, hanem büszkeségből.

2013. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy megértetek és nem egyből a rosszat látjátok bennem.Már úgy elkeseredtem.

De,akkor sajnos elég sok a rosszindulatú és irigy ember.

Majd figyelek rájuk.

Jó babázást mindenkinek! :)

2013. júl. 15. 20:03
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
Az enyém is ilyen kis ügyes baba volt mint a Tiéd kedves kérdező, most 1,5 éves lesz és most is sokkal előrébb tart a társainál, a játszótéren ő a legügyesebb és már egyszerű mondatokat mond míg a legtöbb gyerek csak 8-10 szót tud ebben a korban. Én akkor is és most is nagyon büszke vagyok rá, okos, értelmes gyerek, ő a legnagyobb kincsem a világon de nem kérkedek vele, általában csak akkor mondom el hogy mit mikor kezdett csinálni ha megkérdezik, amúgy meg úgyis látják milyen :-) És természetesen tisztában vagyok vele hogy az hogy mos ilyen fejlett egyáltalán nem jelenti azt hogy majd ő lesz a legokosabb a suliban is!
2013. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Ha megnézed a kérdésed ide is "dicsekedni" jöttél. Érthető, hogy büszke vagy a babádra mindenki az, de ha nincsenek erre vevő emberek akkor marad apa/nagyi akinek mesélhetsz 24 órában. Neked most ő a szemed fénye, és vele vagy otthon, csak olyan ingerek érnek ami a gyerekkel kapcsolatos, de másoknál azért nem állt meg az élet dogoznak, költöznek, fizetik a hitelt, nyaralnak, szomorkodnak, felújítanak,utaznak stb. stb. Nekik nem a te gyermekedből áll a világ.
2013. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mond, ha dicsekvés, akkor az. Legyél büszke, aki meg irigy, annak nagyobb a baja, ahelyett hogy örülne. Ha nekem "dicsekszik" valaki a babájáról, még ha az enyém ahhoz képest nem is annyira fejlett vagy ügyes, akkor is örülök neki. És fordítva is igaz ez. Nem találkoztam még olyannal, aki nem osztozott volna az örömömben, ha a kisfiamról meséltem és nem csak rokonokra gondolok. Akin meg látod hogy irigy, ne mondj neki többet. Ide sem érdemes ilyen kérdést kiírni, mert ugyanez a helyzet, csak még nem is ismernek, milyen személyiség vagy, rögtön inkább a rosszra gondol a többség. Tisztelet a kivételnek. :) jó babázást mindenkinek! Ja és kedves kérdező, az én kisbabám 20án lesz 4hónapos és tegnap elkezdett kúszni és nagyon büszke vagyok rá! :)
2013. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!