Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan taníthatnám az egyévese...

Hogyan taníthatnám az egyévesemet, ha nem akar rám figyelni?

Figyelt kérdés
Egyéves kisfiam egy igazi örökmozgó, szinte sosem ül le. Jön-megy a lakásban, minden érdekli, de néha szinte kapkodva játszik :D. Próbálom tanítgatni, mutogatom neki az állatokat a kiskönyvben, utánozom őket, akkor kikapja a könyvet a kezemből, és félredobja egy pár perc után, majd megy tovább...próbálom pusziadásra tanítani, hát, ilyenkor általában nem vevő erre, lekéredzkedik, vagy megharap...próbálom arra is tanítani, hogy ha kérem adja ide a játékot pl, rám sem hederít...olyan, mintha egyfolytában sietni, nem figyelne rám...Rossz egy kicsit hallgatni, amikor más anyukák hencegnek, hogy a babájuk már ezt is amazt is tudja, és hogy mennyire figyelnek és fogékonyak...Az én kisfiamnak úgy néz ki hogy nincs rám ideje, vagy uncsi vagyok neki?? :D Mit tehetnék? Ne erőltessem a tanítgatást??
2013. júl. 17. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyáltalán tanítani egy ilyen kicsi gyereket!

A gyerekek nagyon érdeklődőek és kíváncsiak és mindenki más mértékben. A szülőnek annyi a feladata, hogy a gyerekéhez mérten mondjon el, mutasson meg dolgokat, illetve, hogy a kíváncsiságuk megfelelő módon ki legyen elégítve.

Én soha nem ültem le, hogy na, akkor most tanulunk, ezt vagy azt kell csinálnia...ugyan, dehogy. Csak amit ő igényelt. És nagyon sok mindent tudott is és tud is. De soha semmit nem tanítottam, mert én akartam. Amit ő szeretett volna.

Amúgy meg ne csodálkozz, hogy egy 1 éves gyereket egy csomó minden még nem érdekli, csak inkább a mozgás, ugrálás, játszás. Teljesen rendben van ez így.:)

2013. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne ne eröltesd.

Ülj le vele játszani, és ha hozza a könyvet akkor mutogatsz neki ha eldobja akkor nem mutogatsz neki. Lehet 1 perc lehet 5 perc (ennél többet tuti egy 1 éves sem enged). Ülj le a földre hozzá, és kezdj el egy tornyot fakockákból építeni. Tuti oda megy és ledönti. Majd újra felépíted és újra ledönti. Ez akkora élmény lesz neki hogy már viszi legközelebb a kocát, hogy építsd meg neki és ö dönthesse.

Össze rakod a puzzelt és ö szétturja.

Te bepakolod a plüss állatokat és ö kidobálja.

Ezek az élmények neki. ezeket kell most tudnia.

2013. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem aggódok, félreértés ne essék...azzal is tisztában vagyok, hogy neki ilyen a habitusa, inkább pörög, izeg-mozog...csak furi nekem, hogy ennyire nem tudom lekötni semmivel, minden más izgibb, mint anya hablatyai :D
2013. júl. 17. 12:18
 4/5 kíváncsicska ***** válasza:
Ne erőltesd.Az én lányom is ugyanilyen.Most 19 hónapos.Hagy had csinálja amit akar.Nálunk a lányomat a formabedobók kirakók érdekelték ebben a korban.A könyveket messzire elhajította.Nem mutogatta a testrészeit.Mindez 17 hónapos kora körül kezdte érdekelni.Mozgásilag jóval előbbre tartott a kortársainál mindig is.Ne aggódj, mindent megtanul.Én nem taktáltam, nem láttam értelmét,és úgy vélem jó döntés volt,hisz most pont azok érdeklik, akik 1 évesen nem.Mutogatja a testrészeit, hozza a könyveket, hogy nézegessük.
2013. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont azon gondolkodtam, hogy felteszem ezt a kérdést én is. Igaz, a mi kislányunk még csak 8,5 hónapos, de pont ilyen Ő is. Gyakran aggódok azon, hogy fogok így neki bármit is megtanítani, mert állandóan megy a "dolgára" és amit mutatok neki nem érdekli. Tapsolni, és integetni már tud, de hiába mutatom neki az állatokat a könyvben, magasról tesz rá, és kiveszi a kezemből.

Aztán rájöttem, hogy nem várhatom el tőle, hogy ezekre figyeljen. Neki most azt a legfontosabb, hogy másszon, és menjen arra amerre neki szimpatikus. Majd eljön az az idő is, hogy fogékony legyen rá. A többi anyukával meg kérlek ne foglalkozz!!!!! Az ő babájuk ebben jobb, a tied meg másban! :) Boldog babázást! :)

2013. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!