Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S tanácsra lenne szükség...

S. O. S tanácsra lenne szükségem! Mit csináljak? Teljesen kudarcot vallottam, mint anya

Figyelt kérdés

Ez volt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Anyukák, biztos van itt aki tud segíteni,mert már nem bírom tovább. Nem megy :( Semmit,de semmit nem javult a helyzet, önállóan jár a lányom, de továbbra se tágít mellőlem, és ha nem foglalkozom vele csak a visítás megy.

Kikészültem teljesen, olyan gyomorgörcsöm van,hogy leírhatatlan. Mit csináljak már vele?? Reggel annyira szeretnék hamarabb felkelni, megfőzni, de képtelen vagyok,mert így is fél7kor kelek, de hulla fáradtan,mivel éjszaka ismét rengetegszer ébred. A feltörlés, vasalás fürdőtakarítás mind mind éjszakára marad...


2013. júl. 17. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Tanácsolták a hordozást, kipróbáltad? Hátha a hátadon többet aludna, és te is megcsinálhatnád, amit akarsz.
2013. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
És menj el egy hordozási tanácsadóhoz is, sokat tudnak segíteni, megéri azt az 5000 forintot.
2013. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Én is a hordozást tudom tanácsolni. Ha még nem próbáltad ki, akkor rajta, szerintem javulna a helyzet. Persze továbbra is rajtad csüngene, szó szerint, de legalább meg tudnád csinálni nappal a házimunkát, nem éjszakára maradna.
2013. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szegénykém.....nagyon nehéz dolgod van!:(

Nálunk is megvolt ez a korszak,nem volt könnyű!!

Én próbáltsm lefoglalni őt,de nem sok sikerrel,minden csak 2-3 percig kötötte le a figyelmét,a mai napig is!! Pedig 16 hónapos lesz!!

Még most is van úgy,hogy bal lábbal kel és egész nap a nyakamban lóg!

Kisbabaként sokat volt a kezedben? Lehet,hogy a szeparációs korszakban van!

Próbáld valami érdekes dologgal lekötni a figyelmét,ami nem veszélyes,de amúgy nem szabadna...

Például szines műanyagüvegek stb..

Múltkor például a lányom annyira hisztizett és bújt,hogy képes voltam behozni a homokozós játékait a konyhába és homokozott! Nagyon jól elvolt vele! Legalább megcsináltam a házimunkát! Tudom,hogy nehéz ez a korszak! :(:(

2013. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Ne kösd magadra azzal rosszabbat teszel,egy járó,mászó gyereket magadra kötsz még többet fog visítani.Szoktasd rá,hogy más dolgod is van éjjel is,hogyan alszik el?Ez fontos tanítsd meg egyedül aludni,tedd be az etetőszékbe még főzöl járókába még takarítasz semmi baja nem lesz egy kis hisztitől,fontos hogy megszokja nem csak Ő van.
2013. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a felállásban (a nagyobb gyerek csak 1,5 évvel volt idősebb) a kicsit a hátamra kötöttem, úgy mosogattam, főztem, teregettem.

Anyagilag hogy álltok? Ha nem vészes a helyzet, akkor keressetek egy fiatal lányt, aki egy kis zsebpénzért vasal (15 éves kortól bárkit befoghatsz, még örülnének is). Barátnőm egy kifőzdéből hozatott kaját, illetve pótlásnak használta (pl. onnan hozott főzeléket, így kevesebbet kellett hozzá tennie), ahogy gazdaságosabb volt időben és pénzben.

Amit még ebben az időben megtanultam, az a pakolás. Iszonyat sok felesleges cuccunk volt elől, ami miatt a takarítás hosszabb ideig tartott. Kis csetreszek a polcon, porfogók, fürdőszoba tele flakonokkal. Ezekből mait tudtam zárható szekrénybe tettem, a portörlést 10 perc alatt lezavartam a lakásban. Akkoriban szereztem be jó kis játéktárolókat, amibe pillanatok alatt eltüntettem minden játékot.

2013. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mióta megszületett ez van :(


Azt hittem ha majd mászik, elindul jobb lesz.

Próbáltam már,hogy hagyom, de képes magát hányásig hergelni, és nem hagyja abba :(


CSajok én már olyat is megengedtem, amit nem akartam, homokozó. Beleraktam, tele játékkal, ott a tesó is, max 5 percig érdekelte, de csak úgy ha ott vagyok mellette. Van nagy kerti medencénk, nem hiszitek el, de 10 percig tetszett neki, és ment a visítás,mert megunta :(

2013. júl. 17. 13:02
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya szerintem. A gyereked ragaszkodós baba, valószínű többemberes baba. A fiam is ilyen. Van, hogy egy kézzel mosogatok, mert nem lehet letenni. Nekünk nem maradt meg a hordozóban, max. 5 perc és megunta. Az biztos, hogy a házi munka untatja a gyereket, ezért nem is szereti, ha te azzal foglalkozol. Én a konyhába múltkor kivittem a labdáit( ilyen Tesco mini labda, színesek), és míg mosogattam, eljátszott vele. Sajnos az etető székben sem marad meg. nappal nem alszik? Akkor amit muszáj, megcsinálhatnád. Nem tudom, mit vasalsz, de én max. a férjem munkába hordott ingét esetleg egy két nagyon gyűrött pólót. Szerintem éjszaka aludj, ne vasalj. Én szoktam porszívózni míg ébren van a fiam, kibírja, kicsit nyöszörög. Amúgy azt is észre vettem, ha rögtön nem figyelek oda, igenis abba hagyja a hisztit.
2013. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

fél1 től fél3 ig alszik 8 hónapos kora óta napközben egyszer. De közben ált. kétszer felkel, és csak cicin tudom visszaaltatni :(


Én is kipakoltam már neki mindent a konyhába, labda, flakon edény, fakanál, de semmi.

EGyedül addig van el amíg elrágcsikál egy kis pogit, ennyi időm van :(

Tuti nem maradna meg a hordozóban sem, amikor már nagyon nem marad,felveszem, de nem telik el fél perc,már menne és mászna.

Van egy konyha ahol főznek(kis település), de drága is és rettentő pocsék a kaja. Jövőhónapban nyílik egy új, remélem onnan már tudunk majd hozatni,mert nagy segítség lenne

2013. júl. 17. 13:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Az alvás nálunk is így van sajnos ( ut. vagyok). Csak az én fiam már nem szopizik, így vagy mellé fekszem, simogatom, inni adok neki, mert tápszert, tejet sem iszik. Éjszaka sem alszik. Tegnap is este 11-kor aludt el, elaludtam vele, pedig akartam fürdeni is még egyet este, de esélytelen. Szóval én míg alszik délután, megcsinálom, amit tudok. Mosást reggel beteszem, aztán beteszem a fiam az etető székbe, villám teregetés:) Kb. 5 percem van, utána jön a sírás, múltkor ki akart mászni, majdnem beszorult:( Ágyneműt se tudok húzni, mert felteszem, ő meg lehúzza:)Amikor jobban elvan, akkor több mindent meg tudok csinálni, de ha nincs el, nem csinálom meg. Beágyazni mindig be szoktam, mosni és mosogatni is, meg gyors por törlés. A többi várhat. Ha csak vele foglalkozom, sokkal jobban elvan.
2013. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!