Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek elhelyezés miatt-jogi...

Gyermek elhelyezés miatt-jogi tanácsra lenne szükségem Sürgős! Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
ügyvédhez
2012. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak jogi segítségnyújtó szolgálatok, ahol tudnak segíteni, ha nincs pénzed ügyvédre. Konkrétabb kérdés esetén lehet, hogy én is tudok.
2012. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm előre is!

Azt kérdezném most---mivel ez nagyon fontos --idén megy iskolába a gyemekem---én kinéztem neki 1 iskolát,ahol már többször voltam vele"bemutató" órákon---de az édesanyja más iskolába szeretné---nekem kell az Ő beleegyezése a beíratáshoz----Ő nélkülem is beítathatja?

Nem élünk együtt de ez ideáig MINDEN NAP a gyermekemmel voltam!!!!!!-együtt neveltük,csak "papíron" nem.

Most belépett az Ő életébe 1 másik férfi akinek szintén van 2 gyermeke -igaz nem ő neveli.

A mama meg minden áron azon van,hogy elszakítsa tőlem a közös gyermekünket!!!!

2012. márc. 18. 15:29
 4/9 anonim ***** válasza:
minden önkormányzat műkődtet gyermekjóléti kőzpontot,menj oda,ott ingyenesén adnak segítseget,esetleg jogi tanácsot.
2012. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már voltam a gyámhivatálnál...addig nem lépnek amig nincs bírósági végzés......22 -es csapdája
2012. márc. 18. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy alternatíva is: a mediáció. Ez nem jogi eljárás, és meglepően hatékony tud lenni.
2012. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó! van egy gyermekem és úgy érzem az apjára is szüksége van ---sajnos még kicsi most lesz 6-éves
2012. márc. 18. 19:57
 8/9 anonim válasza:
100%

Megértem a helyzetedet, a gyerekednek az apjára is szüksége van. Te is ragaszkodhatsz éppen úgy hozzá, mint az anya.

A magyar jogrendszer anyapárti, súlyos indok kell, hogy ne az anyánál helyezzék el a gyereket. (pl. kiskorú veszélyeztetése, prostitúció, alkoholizmus, kábítószer-függőség).

Ha bíróságra viszed az ügyet, sokáig elhúzódhat és sokba kerül. A kimenetel pedig valószínűleg a következő:

minimálisan minden 2. hétvégén láthatás + a szünetek fele

a jövedelmed 15-20%-a gyerektartásra.


6-osnak igaza van próbálj meg az anyával kompromisszumot kötni. Csak a gyerek érdekeit vegyétek figyelembe. Melyik a jobb iskola? A kis srác hova szeretne menni? Melyik van közelebb?

Ha elmész ügyvédhez kb. 30-40 eFt egy "Megállapodás gyermekelhelyezésről", ha gondolod ebből küldhetek egy mintát. (A lényege az, amit fent leírtam.)


Anyával próbálj meg jóban lenni, a közös gyerek miatt úgyis életed végéig tartani kell vele a kapcsolatot. A gyereknek is ez a legjobb.


Sok kitartást kívánok neked.

2012. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen----Ha nem okoz gondot várom a mintát.
2012. márc. 20. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!