Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos a kis fiam és meg...

7 honapos a kis fiam és meg nem üll velamelik babák késob kezdenek el ülni? Az mért lehet vagy mit kell ilyenkkor teni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak gyerekek akik késöbb ülnek, màsznak, jàrnak, beszélnek. szerintem azért szolj a gyermekorvosnak, az a biztos
2013. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

7 hónapos még az átlag baák nem ülnek. Van néhány korán fejlödö baba, de normál esetben nem ülnek. Ja és vannak anyukák akik már 3 hós kortól kitámasztják így 7 hós korra már megül, de a gerincük éppen tönkre megy, magától még 10 hósan sem fog tudni felülni.


Szóval a mozgásfejlödés az átlagosan fejlödö gyerekeknél így megy.

4 hó hátról hasra fordul

5 hó hasról hátra fordul

7 hó kúszik

8 hó térdel, mászik, ül

9 hó áll

10-13 hó önállóan megy.

persze vannak kisebb eltérések, de ez a nagy átlag.

a státusz vizsgálaton 1 évesen követelmény az önállóan felülés, és megtartás.

Az ülés a térdelésböl jön, onnan dobja ki oldara a popsiját és tolja fel magát. ez az agynak egy bonyolult tevékenysége.

2013. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos a babám és még ő sem ül. A doki szerint nincs vele semmi baj, majd felül, amikor megérik rá. Ha csak 10 hónaposan, az sem probléma.
2013. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

semmit! Hagyd a maga ütemében fejlődni! Mi a gyors fejlődésnek isszuk a levét :S

A fiam 6 hetesen forgott 5 hónaposan felállt előtte kúszott mászott pár napot és ez a baj... 6 hónaposan ült egyedül fel ...

Most 3 és fél a gyors fejlődés miatt maradtak vissza csecsemő reflexei (pl négykézláb áll és ha fel kell nézzen a plafonra becsuklik a könyök<- mászás kimaradás...) és egy 18 kilós gyereket emelek dobálok forgatok mindennap gyógytornáztatva!

Hagyd hogy magától fejlődjön! ne csinálj semmit!

2013. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja a fiam 3 és fél éves 1 szülinapjára motort kapott mert már úgy tudott szaladni! Fogalmunk nem volt hogy ez baj... Védőnők is csak anniyt mondtak (mert persze vizsgálatra kellett vinni ahol minden oké volt) hogy igazi kis csodababa... :S
2013. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elején én is elkövetettem azt a hibát, hogy túlaggódtam ezt az egész mozgásfejlődést a kislányomnál. 9 hónaposan a forgáson kívül még nem volt hajlandó semmi mást csinálni, de 8 hónapos korától már ült, ha felültettük. Kár volt erőltetni meg idegeskedni, mert 10,5 hónaposan rohamos ütemben kezdett el fejlődni a mozgása. Teljesen magától 1 hónap alatt felült, feltérdelt, négykézlábra állt, mászott. Most 11,5 hónapos és ezerrel mászik, nagyon ügyes, a felülésről nem is beszélve. Elhatároztam, hogy az állást nem fogom erőltetni, tudom, hogy ha eljön az ideje, fel fog állni magától. Te is hagyd a maga ütemében fejlődni a kisfiad.
2013. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 hónapos és még ő sem ül magától.Ha felültetem,akkor rövid ideig ül,aztán eldől ill a babkocsiban ahol tud kapaszkodni,ott képes hosszabb ideig is ülni.Most kb 2 hete kezdett el kúszni.Mászni még nem mászik,de fel tud emelkedni négykézlábra.Pont ma volt először,hogy a járókában felhúzta magát és feltérdelt.

Kicsit én is aggódtam,mert nála is elég lassan indultak be a dolgok,de most az elmúlt 2 hétben hirtelen ugrásszerű változás állt be nála,így már megnyugodtam,mert látom,hogy rendben van vele minden,csak tényleg igaz,hogy minden baba más és különböző tempóban fejlődnek. :)

2013. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is már elmúlt 8 hónapos de még ő sem ül. ugyhogy nyugodj meg,nem vagytok elkésve.
2013. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan nem késő,igy nem kell tenni semmit!
2013. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!