Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etessem a gyerekemet,...

Hogyan etessem a gyerekemet, ha egészségesen akarom nevelni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy még nincs babánk, de már tervezzük. Azt már nagyon régen elterveztem, hogy nem fogom a gyereket cukros, zsíros, egészségtelen dolgokkal tömni. Látom/hallom, hogy anyukák mit etetnek a gyermekükkel, főleg ha az nagyobbacska. Én nem akarok rántott húst, bundás kenyeret stb adni az enyémnek. Plusz ha jön a foga, mit rágcsálhat??? Mert babapiskóta, kifli vége tuti kilőve. És ha jön a bölcsi, ovi? Mennyire fognak odafigyelni a gyerekre, hogy ne egyen mindenféle szemetet?
2013. júl. 19. 14:01
1 2
 1/13 Trollcika ***** válasza:
73%

Szegény kisgyerek, már most sajnálom.


Te talán nem ettél ilyeneket?

2013. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek azzal, hogy sok szemetet esznek (és néznek) a kicsik, de amiket felsoroltál, pont, hogy nem szemetek. Az oviban meg nem az óvónők döntik el, hogy mit egyen a gyerek. Azt eszik a gyerekek, amit kapnak.
2013. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Ah te vagy az a tipikus anyuka aki eldönti még gyerek nélkül mit fog tenni és össze roskad amikor a gyereke a képébe keni a zöldség püréjét és ordítani fog a tejszeltért. Majd anyuka annyira bele fárad az egészbe hogy már kakilni fog rá és csak tejszeleten él a gyerek.


Ne tervezz az a legjobb. Ezeket amiket leírtál csak elméletben lehet megvalósítani.

Azért elsö kérdésben felteszem, te mit eszel? ès a férjed? Mit esztek? Mert a gyerek pont ugyan azt akarja mint ti. Ha nem esztek kiflit nem esztek rántott húst, bundás kenyeret akkor a gyerek sem akarja mert nem lesz az aki elé rakta. A gyerek mindig azt eszi amit a szülök.


èn nagyon oda figyelek a gyerekek étkeztetésére, és nem a bundás kenyér vagy a rántott hús ami a probléma, és a kifli vég és a baba piskóta sem nagy durranás.


A legrosszabb az amit az anyuka egészségesnek hisz. Pl 100%s gyümölcslé, tejszelet, kakaó, tej, gyerekjoghurtok, túrórudi, gyerek puding...

De még ezek sem rosszak ha mértékkel van adva. Napi egy túróruditól semmi baja nem lesz ha rendesen evett ebédet (ami tele van zöldséggel).


Pl lányom 12 kg 3 évesen. korához képest egy kicsit vékonyka, de szerencsére neki minden lehet, ö maga tud mértéket tartani.

reggel vagy zsemlét eszik vagy reggelizöpelyhet. egyik sem egészséges de ezeket szereti és legalább reggelizik. Aztán jön a dél akkor viszont szinte csak fötzöldséget eszik , leginkább répát répávval. Ebböl képes egy jó nagy tányérrel megenni. Tízórai az ebédfözésnél kéri el a nyers zöldségekböl.

Délután jön a joghurt, a túrórudi, a puding, fagyi, keksz, süti ideje. Este pedig nem eszik kenyere csak felvágottakat, sajtot és mindn mennyiségben zöldséget.


Mint mindennke a világban a lényeg a mértékleteskedés.

2013. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre nem tudsz odafigyelni, de azért alapból a nevelés fontos. Én pld csak zöldséget gyümölcsöt, húst adok a 7 hónapos kisfiamnak. De sokan tejpépet babajoghurtot pufikat babapiskótát adnak, azt én se adom. Ráér majd ilyeneket enni később. Amíg nekem van befolyásom az étkezésére, addig igyekszem azt adni, amire igazán szüksége van.


Viszont szerintem túlzásba se szabad esni. Pld a rántott hússal nem tudom mi a probléma. A bölcsi / oviban azt kap, amit a többi is.

2013. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocsi,de ahogy így olvasom a soraidat az a benyomásom,hogy kicsit átestél a ló másik oldalára:)De ez nem bántás!!!

Semmi baj a cukorral,a zsírral,a rántott hússal,a bundás kenyérrel(amit amúgy én sütőben sütök nem bő olajban) és a kiflicsücsökkel!

Igenis fontos a zsír,a cukor az egészséges fejlődés szempontjából!!

Ami fontos,hogy változatosan étkezzen, és a fent említett dolgokon legyen a hangsúly.Mert ahogy írod az ovit,sulit,ott úgysem tudod majd kikerülni,csak akkor,ha valami szuper magán helyre iratod!!


Ami szerintem(vagyis nekem) fontos:Én főzök már nekik, én válogatom az alapanyagokat.Tehát zöldségeshez vagy piacra megyek,húst is frisset veszek a helyi hentestől,nem tömöm őket agyon cukrozott instant babateával és nem veszek nekik méreg drága(amúgy szintén cukrozott)baba desszerteket!

Nagyobb fiam októberben lesz 3, a pici 7,5 hónapos és bizony már ő is uzsonnára kapja a friss szilvát,barackot úgy,hogy csak az ujjammal nyomom szét!

Üvegeset a nagynak sem és a picinek sem vettem(nem mintha baj lenne velük)de szerintem jobb az itthon főzött étel!

És szereti a bundás kenyeret a rántott húst is nagy fiam,de ezeket ritkán csinálok!

Általában előre átgondolom a hetet, van rizs, hús, igyekszem a halat is beiktatni,krumpli,tészta.

Félkész kajákat nem veszünk,max.dereje van itthon "vész" esetére.

Van kenyérsütő gépem,én sütök kenyeret.

Ja és ami szerintem a legfontosabb,csak ritkán veszünk csokit,nasit,csipszet pl soha!!

Inkább én sütök(igyekszem vajból vagy zsírból és nem margarinból!!)és gyümölccsel kínálom mindig őket!


Szóval szerintem kell egy egyensúly,nem szabad átbillenni a másik oldalra sem!

És érdekes,mert fiam jobban megeszi a sima vajon sütött húst zöldséggel,rizzsel,mint a jó szaftos pörköltöt,pedig soha nem tiltottam tőle!Ha nagyszülőknél voltunk az evett ami ott volt!Nem akartam,hogy válogatós legyen!!


Ami még fontos tényleg,hogy ne legyen tiltás,mert az a visszájára sülhet el!

Fiamnak sincs megtiltva a csoki,mondjuk mi direktbe nem veszünk neki,de nagyszülőktől kap,viszont már ők is rájöttek,hogy jobban járnak,ha gyümölcsöt vagy magokat vesznek,mert annak jobban örül:)

Múltkor pl vettem neki egy kakaós csigát meg egy körét,mikor akartam neki adni a csigát uzsira,azt mondta "anya én inább a körtét kérném":) na ennek úgy örültem!!

Persze minden gyerek más ezt aláírom,de azért a szülői mentalitáson is sok múlik...

2013. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is a mértékletesség a fontos. Nem kell cukros dolgokkal tömni a gyereket, de ha néha kap egy túrórudit, pudingot, krémtúrót, vagy babapiskótát rágcsálni stb., azzal nincs semmi gond. A kiflivéggel nem is tudom, mi a gond. Bundáskenyér pl. nálunk kb. minden második szombaton van reggeli gyanánt, szóval nem minden napos, hogy olajban tocsogó kenyeret adok a lányomnak, de úgy gondolom, 2 hetente 1 szelet bundáskenyértől nem lesz semmi baja. A rántott hússal ugyanez a helyzet.

Nyilván nem főétkezések helyett kell neki nassolnivalókat adni és nem egy nap alatt beletömni fél tepsi süteményt, de alkalomadtán nem fogsz ilyenekkel ártani a gyereknek.

Ha mindezek mellett sok zöldséget, gyümölcsöt, egészséges ételeket eszik, akkor néha belefér egy kis "szemét" is.

2013. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok,amúgy meg ha egészségesen akarod nevelni a gyereked,akkor ne csak az étkezésre figyelj!!

pl.milyen mosószert használsz??öblítő??szappan??ezek nem csak a környezetnek hanem a szervezetnek sem tesznek jót!

Ne érts félre,nem vagyok fanatikusan "zöld" pl nem használok moshatós pelust,de öblítő helyett ecetet használok,amúgy ezzel is takarítok,nincsenek itthon durva vegyszerek,mosószódával mosok,most akarok mosódiót venni,és nem rég tértünk át a természetes szappanra,amiben tényleg csak természetes összetevők vannak


E mellet hagyd majd a gyerekedet hagy legyen koszos,ne fertőtlenítgesd a kezét,hagy egyen néha mosatlan gyümölcsöt...ezek mind hozzájárulnak hogy egészséges legyen:))

2013. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de nagy hülyeségeket hordtál össze,nincs gyereked de már most eldöntötted semmi jót nem adsz neki,szegény gyerek.Tudnod kell a rántott dolgok,bundás kenyérrel semmi probléma,ha nem étolajjal csinálod akkor sokkal egészségesebb pl mogyoróolaj,kókuszzsír,kacsazsír,olivaolaj.A cukorral semmi baj,nagy hülyeséget terjesztenek,hogy káros de csak azért,mert mesterséges édesítőt olcsóbb gyártani,de az tuti nem egészséges.

Ha nem szereted a sima cukrot ott a nádcukor,vagy a nyírfacukor,de jobb ha tudod mindig a mérték a fontos,mert ha ezekből eszel tonna számra is lehet bajod.A csokoládé nagyon hasznos főleg az étcsoki,jót tesz az agynak és az érrendszernek.Nincs semmi baj a kiflivel,ha nem akarsz bolti kekszet csinálj te ott a kölesgolyó ami pl nagyon finom semmi rossz nincs benn szeretik a gyerekek.Egészségesen akarod nevelni nem azt jelenti füvet etetsz vele és vizet itatsz.

Felvágottból,virsliből is minőségit kell venni aminek nagy %a hús 80-90%a illetve házi.Nem kell szemetet adni de kínozni sem kell.

2013. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Trollcika ***** válasza:
8as - Rescpect!
2013. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
30%
Én viszont egyetértek a kérdezővel. A párommal mi már évek óta egészségesen étkezünk, nem eszünk szemét, mű, agyon cukrozott, zsíros kajákat. Szerintem a boltban kapható tejszelet, vagy kifli és babapuding néven futó termékek nem emberi fogyasztásra gyártják...csak olvassátok már el mi van benne. Neki lehet állni otthon normális alapanyagokból megcsinálni a sütit, a pudingot, mert igazán nem nagy dolog..csak utána kell nézni, és nem csak a bundás kenyérig eljutni. Én azt gondolom szörnyűnek, hogy mikor vásárolni megyek a kisfiammal a többi babás anyuka csak chipset, csokit, cukros üdítőt, gyorsfagyasztott kajákat rak a kocsiba, se egy zöldség vagy gyümölcs, vagy normális sonka, hús...szerintem meg ez a rossz nevelés... Érdekes az én kisfiam nem akar cukros üdítőket, babapiskótákat, mert azt mondja amit én otthon sütök/ főzök neki az százszor jobb. Ennyit erről, csak körül kellene nézni, ja és nem mindenkit letámadni. Könnyű a készételeket megvenni a hipermarketbe és megcsinálni, meg a műételeket, had egye a gyerek, utána meg nem tudjátok mi baja.
2013. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!