Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy fura kérdés? 6hónapos...

Egy fura kérdés? 6hónapos babám van anyatejes. El kell mennem szoptatáskor de már nincs annyi tejem lefejve hogy jollakjon vele, keverhetem tápszerrel? Pl felessen?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem sose volt elég a lefejt tej, és egy idő után megelégelte a fiam a két cumisüveget (anyatej, aztán a tápszer). Szóval áttértünk a kevertre, egy üvegből és utána nem volt gond. Szóval ha máshogy nem megy, lehet keverni őket (védőnő tanácsára próbáltam ki és bevált a fiamnál - de a doktornő meg azt mondta, hogy ne keverjem össze a kettőt). Én csak ennyiben tudtam hozzászólni.

10 hónapos anyukája

2013. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is adtam keverve. Nekem a védőnő azt mondta, ne keverjem, a gyerekorvosunk szerint se, aztán egy másik doki meg azt mondta, hogy ha elfogadja a baba keverve, akkor nyugodtam keverhetem a kettőt. Szóval ebben is megoszlanak a vélemények.

De az elkészített tápszert nem tárolhatod a cumisüvegben huzamosabb ideig, mint az anyatejet, úgyhogy ha kell, akkor frissen készítsd el neki és úgy öntsd hozzá a tejet, és már eheti is.

2013. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

6 hónapos. Miért nem táplálsz hozzá?

Most már ehet kis gyümit, ezt azt...

2013. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne!

Én sokszor keverem a tejet tápszerrel.

Sőt, mostanában 3 félét keverek össze, mert van egy rossz ízű tápszer itthon, amit önmagában nem iszik, de sajnálom kidobni, így csinálok egy rossz tápszer+jó tápszer+sinlac egyveleget, ezt szereti.

2013. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szuper,köszi a válaszokat.Hozzátáplálok már de azt esti tej még kell.
2013. júl. 19. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne keverd! Nem szabad! Inkább kapjon csak tápszert, ha el kell menned, és a következő alkalommal meg csak anyatejet (ha addigra összegyűlik egy adagnyi).
2013. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért nem szabad keverni, mert teljesen máshogy reagál az emésztő rendszere még az anyatejre illetve a tápszerre. A kettő adása között minimum 2 órának kell eltelnie, így inkább csak tápszert kapjon egy étkezéssel.
2013. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!