Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam ra a 4hos...

Hogyan szoktassam ra a 4hos kisfiamat h egyedul aludjon el? Egyaltalan ennyi idosen el tudnak mar aludni altatas, ringatas nelkul?

Figyelt kérdés

Estenkent : Amikor kolikaja volt, csak a karunkon, hasaval lefele tudott elaludni. Mostansag szopi kozben bealszik a nagyagyunkon es utana atteszem a kisagyba.

Napkozben: szopi utan bealszik olyankor atteszem megint kisagyaba. de amikor siras a vege a szopinak nehezen alszik el, ilyenkor CSAK a kocsiajaba hajlando aludni. Nem ringatom. Mit tegyek??


2009. okt. 21. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom Dr Eduard Estivill Aludj jól gyermekem című könyvét, de az én fiam sem aludt ennyi idősen egyedül. Mikor mászni, járkálni kezdett, elfáardt annyira, hogy ne kelljen ringatni, és este elaludjon. Most 1,5 éves, este beteszem, a kiságyba de mellette maradok, míg el nem alszik. Most már általában 10 percen belül alszik. Kólikára próbáld meg az ' angolvizet' Gripe water a neve, pl DM ben is lehet kapni. Nekünk használt.
2009. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, el tudnak aludni egyedül már ennyi idősen is. Sőt, javaslom, hogy minél előbb próbálkozz is meg vele.

Elég sokat gondolkodtam én is azon, hogy érhető el az önálló elalvás. Arra jutottam, hogy csak döntés és türelem kérdése. Ki kell várni, hogy a babó rájöjjön, nem bünti az ágy és az alvás. Addig viszont sírás lesz.

Én is elkövettem azt a "hibát", hogy 4 hós koráig nappal babakocsiban altattam el a fiam. Ma már ágyba teszem nappal is aludni, ha álmosnak látom. Változó, hogy sír-e picit, vagy sem. De többnyire csak elduruzsol magában.

Este ugyanígy. Beteszem az ágyba, puszi, altatódal, puszi, és otthagyom, ő meg szépen elalszik.

6,5 hós babó anyukája

2009. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy 4 hós baba még nagyon pici. Szerintem nagyon érzés lehet neki, hogy anyuci karján, vagy a cicijén hajtja álomra a fejét. Miért nem akarod neki ezt az érzést megadni? Szerintem amit eddig csináltál az tökéletes egy 4 hónapos babánál.

Az Aludj jól gyermekem c. könyvet én pontoztam le. Szerintem rossz könyv.

2009. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nagyon jó érzés



bocsánat

2009. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!