Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos, nyűgösebb babák anyukái,...

Sos, nyűgösebb babák anyukái, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hónapos, 2. gyerkőc. Rettentően rigolyás, nehezen viseli a hasfájást. Az első is az volt, 4 hónapos korig, de vele megvoltak a módszerek mivel tudtam megnyugtatni. De vele?? Képtelenség, mindig váltogatja a megoldási lehetőségeket, van amikor a kezemben is üvölt, akkor a babakocsi jó, de van, hogy az sem, akkor csak a kezem, de a 23. pózban. Van, hogy szopizni is úgy hajlandó, hogy váltogatom, hol nyugisan, hol sétálgatok vele. Iszonyatosan kimerít, pláne, hogy itt a nagyobbik is (igaz, ő egy angyal, szóval nem borít ki, már 4 éves, sőt rengeteget segít). Most szégyen és gyalázat, hagytam sírni, amikor épp "meg akart fulladni", akkor mentem oda megnyugtatni, vagy odaadni neki a cumit...és most mint akit agyon vágtak alszik...amióta itthon vagyunk, kb 3x aludt át 3-4 órát. mit csináljak vele, másnak is volt ilyen?? :(

2013. júl. 22. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első lányom vol ilyen. 24-ből 20 órát sírt, kézben is. Később kiderült, h ételallergia okozta az extrén erős görcsöket, de az első hetekben pocsék anyának éreztem magam. Csak hordozókendőben nyugodott meg, csak járkálás közben (ha aludt, se tudtam leülni vele), kellett neki az a haspréselős ringatüzás. Amikor rájöttünk, hogy tejfehérje allergiás és minden tejszármazékot kizártam az ltrendemből, akkor sokkal jobb lett... de ez hónapokba telt...


esetleg próbálj odafigyelni arra, mit eszel, jegyezd fel, h mikor eszel, ő mikor szopik, és mikor viselkedik így, hátha látsz összefüggést!


és a hordozókendő is remek találmány ;)

2013. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
idegileg kimerítő igen, az állandó sírás...még éjszaka szerencsés vagyok, mert akkor nem sír, illetve napközben, ha olyan "esti módon" összebújunk...(mellettem alszik) de nehéz kb fél óra kemény munka, hogy megnyugodjon az alvásig. csak nem értem, hogy akkor meg nem fáj a hasa?? Szóval én is a hasfájásra fogom sokszor, de kezdem azt érezni néha, hogy "csak úgy" sír, mert nehéz az élet... de figyelem is, pl az összes zöldség kizárva :( 3 gerezd paritól pár szelet ubitól már elrontották a napunkat, meg az azt követőt is tejesen a görcsök :-/
2013. júl. 22. 14:09
 3/9 A kérdező kommentje:
ó és úgy járunk sétálni, hogy van nálam kendő is, meg kenguru...plusz tolom a babakocsit...mert van amikor a kendőben is üvölt, panaszkodik :(
2013. júl. 22. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ilyen volt,és a helyzet csak 8-9 hónapos korában javult...igazi "rosszfiú" volt és lesz is :) türelem,kitartás,tudom milyen nehéz..idővel jobb lesz gondolj erre.bár tudom ez sovány vigasz,de nem akarok hülyeségeket kitalálni hogy jobban érezd magad nálam így volt,lehet neked hamarabb javul!
2013. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

8 hónapos a pici és a mai napig üvölt,ha leteszem mikor neki nem tetszik....

Mikor 2 hónapos volt,nem hazudok és nem túlzok,volt olyan hogy egész nap 2x10 percet aludt,a többi időben vagy sírt,vagy a cicimen csüngött...sokan kérdezték hogy tudok egy órán keresztül szoptatni,hát úgy,hogy akkor nem sír legalább...Eleinte én is a hasfájásra fogtam,mert sokszor a kezünkben is sírt,aztán 3-4 hónapos kora körül rájöttem,hogy nem ez a baja,hanem hogy fáradt,nehezen alszik el nap közben,ugyanis se a cumit nem fogadja el se az ujja nem kell neki, a cicimen lett volna egész nap.

Mostanra odáig eljutottunk,hogy "csak" akkor ordít mikor feljövünk a játszóról és leteszem,hogy lecsutakoljam a nagyot,aki még nincs 3,illetve este ordít,mikor fürdetem a nagyot...Most már megoldódik a probléma,ha felveszem,de ugye ezt nem tudom megtenni mindig mikor őméltósága azt óhajtja:))

Csak azért írtam le,hogy lásd nem vagy egyedül!Én mindent megpróbáltam,tényleg mindent,mégis még mindig eléggé sírós típus...és nálam sajnos rengetegszer van,hogy sírni hagyom!De legtöbbször nem is tudnám felvenni....

szóval kitartást!!!:)

2013. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad az infacolt vagy espumisan szuszpenziót? Meg van valami új is, de annak sajnos nem tudom a nevét, baba újságban reklámozzák.
2013. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

akkor ha jól értem, csak egy maradt, a türelem és a remény, hogy idővel javul...

persze, próbáltam már mindent, nekünk legjobban az infacol vált be, de az is csak enyhíti a tüneteket. Most hallottam a körömvirág sziromról, azt is kipróbáljuk a következő hetekre...

köszönöm a válaszaitokat!!

2013. júl. 22. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a fiam 11 hónapos, illetve már kevesebb, mint 2 hét, és egy éves lesz. Mindig azt hittem, hogy éppen akkor a legrosszabb, amikor az adott életkorban voltunk, és csak sírt stb. De még mindig ilyen:) Igaz többemberes baba. Iszonyat okos, de még mindig nem aludja át az éjszakát, és rettentően nyűgös tud lenni.
2013. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Erus76 ***** válasza:
Nekünk a Normaflore vált be, két hétig egész éjszaka üvültött, 3-4 nap alatt rendbe tette a kisfiúnk pociját, azóta nincs ilyen gond (kopp-kopp).
2013. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!