Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok koszmó ellen?

Mit tanácsoltok koszmó ellen?

Figyelt kérdés

Puha fejű fogkefe, Babé sampon, Ferzyderm sampon-olaj,vagy másféle olaj? Én milyen vitamint szedjek ez ellen?

Elképzehető, hogy a Gabi sampon és fürdetőtől lett koszmós a 3 hónapos babám?



2013. máj. 16. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Babé koszmó elleni sampon. Két hajmosàs utàn elmúlt tőle és azóta sem jött ki újra!
2013. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eszo ***** válasza:
kb 2 hónapos kora körül volt neki egyszer koszmója..én beolajoztam sima gyógyszertári parafin olajjal majd este felkeféltem neki a hajkeféjével..két nap alatt lejött..azóta meg chicco samponnal mosom neki egy héten 2x a haját..nem volt neki azóta...de a babét én is hallottam,h nagyon jó,csak elég húzós az ára!
2013. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És milyen olajat lehet gyógyszertárba kapni ami jó rá?
2013. máj. 16. 15:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Puha fogkefe?
2013. máj. 16. 15:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Forever Avocado szappan. Egy-két használattal eltűnik és nem is jön vissza. Ráadásul nem tartalmaz semmi káros adalékot, nem allergizál, teljesen természetes.
2013. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 eszo ***** válasza:

parafin olaj...így kell kérni a gyógyszertárban..pár száz ft.

kefélni én kis babahajkefével csináltam kissé vízszintes tartásban--védőnő mutatta.

2013. máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi először sima babaolajjal kentük. Fürdés előtt egy órával. Fürcsinél finoman átdörgöltük, majd öltözés után hajkefével lefésültük. Ez nem tüntett el el de nem is lett nagyobb. Később ekcémás lett a picurunk bőre és arra kaptunk egy gyógyszertárban kevert kenőcsöt és doki nénik mondta, hogy nyugodtan bekenhetjük vele a koszmós részét. 2 nap alatt eltűnt a koszmó és azóta sem jött vissza.
2013. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári napraforgóolaj és vatta lehozta, majd amikor lerúgta a gyerek a fiolát és kiömlött, akkor az étkezési napraforgóolaj is. Utána hajmosás és nem is jött vissza.
2013. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kislányomnak a frezydermtől jött rendbe. Más sajna nem segített, de az nagyon hamar eltüntette. :)
2013. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

2 éves korában ismét jelentkező probélma volt nálunk, úgy hogy nagyon nem szereti a hajmosást, se hajvágást, így a koszmó eltávolítás is nagyon nehéz feladatnak tűnt.


Aztán egyik fürdetés előtt elhatároztam magam. Jó beolajoztam (étolajjal) alaposan beledörzsöltem a hajába (kb 5 percen keresztül) és még úgy olajosan egy hajfestő ecsettel "visszafelé" elkezdtem fésülni őt.


Oh!! Nagyon durván elkezdte lehozni, szerencsére nem volt neki kellemetlen mert egy mukkanás nélkül tűrte ,hogy kb 10 percen keresztül "fésülgettem" és végre-végre teljesen eltűnt!

2023. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!