Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet egy babának, ha...

Mi baja lehet egy babának, ha egyáltalán nem kap D-vitamint?

Figyelt kérdés
Leszögezném,hogy nem a sajátomról van szó,én szorgalmasan adom neki,de egy ismerősöm egyáltalán nem ad a babájának már kb.4 hónapos kora óta,most 13 hónaposak.
2013. júl. 26. 15:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
csontosodásánál
2013. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én az 1. fiamnál nem adtam 3 hónapos korától, orvosi utasításra. neki becsontosodott a kutacsa, koponyaműteni kellett. endokrinológussal is beszéltem, profeszsorral is, gyerekorvossal is. teljesen megosztó volt a válasz. igazából nem mondták, hogy nagy baj lenne, ha egy egészséges sem kapna. hm.....

3. kisfiamnak heti 3x adok, mert neki is kicsi a kutacsa nagyon, 7 hónapos múlt. volt 1 hónapja csont anyagcsere vizsgálaton, ennek ellenére teljesen rendben van a d-vitamin szintje......

2013. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül találták ki, hogy adni kell.

Csontlágyulást (rachitis) okoz a hiánya. Azért hívják angolkórnak, mert Angliában gyakori volt a kevés napsütés miatt (napfény hatására keletkezik a szervezetben D-vitamin, és ez kell ahhoz, hogy a kalcium beépüljön a csontokba).

Más az, amit az utolsó válaszoló írt, hogy ő orvosi utasításra nem adhatta.

De az, hogy valaki szimpla lustaságból nem adja, vagy mert úgy véli, hogy felesleges... Hát nem minősítem. Gondolom azt sem tudja, hogy mire jó.

2013. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ja, és persze az angol gyerekek is ugyanúgy felnőttek, csak kicsit görbébb lett a lábuk. Bírom ezt a hozzáállást, hogy nagyanyáink sem kapták, nem lett bajuk...

Előző voltam.

2013. júl. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én csak akkor javaslom, hogy a gyerek nyáron ne kapjon D vitamint, ha a szülő nem keni be fényvédő krémmel a bőrét, mielőtt a szabadban játszana. Ha a gyereken fényvédő krém van, NEM képződik D vitamin a bőrében, és nem is barnul le.
2013. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!