Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az amit átlagban 14 hónapos...

Mi az amit átlagban 14 hónaposan már "illik-kötelező" csinálni?

Figyelt kérdés
Igazából én csak azért vagyok elkeseredve, mert beszélni nem nagyon akar. Hetente egyszer kb hablatyol valamit:tatatata stb. Meg ha kutyát lát vou-zik.És ennyi. Rettenetesen sokat mozog, ha eszi este a tejet (cumisüvegből) a lába és a keze akkor is jár. Még enni sem ül le. Mindent megért, idehoz bármit:ha kérem a telefont, távirányítót, tehát amit már ismer a nevén.
2009. okt. 23. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Én lányom 18-án volt 14 hónapos. Beszélnie nem kell még az kb. 1,5 évesen egy-két szót, és 2 évesen kezdenek el szépen beszélgetni általában. Én lányom utánoza az kutyát szintén, nyuszit, az oroszlán hangját, mondja hogy vaú, háp, szisz a kigyó. Tudja hol az okos feje, szája, szeme, füle, orra. Mutatja milyen erős lesz ha megeszi az ebédet. Mondjuk ő nagyon sokat dumál és kiabál is. A kulcsra mondja, hogy kuu..., küldi a puszit ha kérem rá, és meg is simogat szintén ha mondom neki, a játékait ő is felismeri, és odahozza.

Szerintem ne aggódj minden rendben van, de ha többet szeretnél tudni, akkor van az a könyv, hogy Anya taníts engem, ott a korának megfelelőket ajánlják a tanulásra.

Ennyi jutott az eszembe hirtelen:-))

2009. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. okt. 23. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, az én babám 13,5 hónapos, és egyetlen szót monda, minek a jelentését is tudja: baba

viszont ő is sok m indent megért, egy-két dolgot idead, amikor kérem.

tudja, hol a keze, lába, és ennyi.

cuppant, puszit ad, integet, zenére táncol.

ja, és az enyém is úgy eszik általában, hogy 2 kanál után ki kell venni az etetőszékből, és utána járkál, és néha odajön egy falatért. roppant idegesítő, mert így kb. max. 10 kanálnyi főzeléket eszik meg, ami kb. 60 g.

2009. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónapos ennyi idősen már mondott szavakat úgy 10 szóból állt a repertoár. De nem vagy elkésve. A védőnőm mostanában dicsért meg és ő mondta, hogy mi nagyon jól állunk mert 2 évesen kell 30 szót mondania.Mi meg most tudunk már ennyit. Úgy hogy ráértek még. Rakjál be neki mesekazettát,hagy hallgassa mikor játszik.Fiú a gyermeked? Azok meg amúgyis később tanulnak meg beszélni.
2009. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Kisfiam 1 hét múlva lesz 14 hónapos, ő sem beszél még. Nemrég fel is tettem ezzel kapcsolatban egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Amúgy ő is nagyon sok dolgot megért. Tapsol ha mondjuk neki (meg ha jó kedve van akkor is), pá-pát int, megmutatja hol a fejecskéje, ha kérdezzük hol a cica néz az ablakba, ha a nagykutyát kérdezzük az ajtó fele néz (nem jöhet be a házba, de ott szokott benézni), stb. Öltözésnél ha a zoknit vagy a cipőt fogom a kezembe akkor nyújtja a lábacskáját.


Amúgy mintha az én kisfiamról írtál volna :)) Ő is állandóan mozgásban van még evés közben is keze-lába jár :))

2009. okt. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!