Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktózérzékeny babádnál mik...

Laktózérzékeny babádnál mik voltak a tünetek? Laktózmentes tápszerrel (étrenddel) mennyi idő alatt lett látható javulás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, és még mindig hasfájós. Most fogunk kapni laktózmentes tápszert, hátha az a gond. Most jobban utánaolvastam a témának, és talán van néhány dolog, ami nálunk is jelen volt, a hasfájáson kívül. Pl. amíg anyatejes volt, a széklete inkább hasmenésre emlékeztetett, folyton híg, vízszerű volt, szinte mindig kifolyt. Amikor megkapta első tápszerét, attól kicsit habosabb széklete lett, és fehér darabkák voltak benne. Most már hozzá is táplálom, kevesebb tápszert kap, a hasfájás is némiképp enyhült, inkább az esti órákben van, amikor uzsonnára, vacsorára is tápszert kap. Férjem is valószínűleg laktózérzékeny, bár kivizsgálva soha nem volt, de 2 pohár tej után a hasmenés garantált. Ezért is próbáljuk most ki a laktózmentes tápszert.

Nálatok milyen tünetek voltak? (Amire esetleg még figyelhetek). Gasztrora majd csak 1 éves kor körül tudunk menni.

Mennyi idő alatt mutatkozik meg, ha tényleg ez a baj, és az új tápszer beválna?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2013. júl. 29. 12:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Miért csak 1 éves kora körül tudtok menni? 2 hónapja voltunk tejterhelésen és akkor volt egy fél éves kislány,akit laktózra teszteltek kifújásos alapon és egy maszkot tettek rá
2013. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szia, én írtam elsőször a tejfehérjét. Mi Milumil sinemilt kaptunk, azt hiszem, támogatva 305 ft volt egy doboz.
2013. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
6-7es vagyok, a Sinemil nem tápszer hanem pép. Lehet tápszerbe keverni,hogy sűrűbb és laktatobb legyen. Lehet használni ételekben,majdnem olyan mint a Sinlac. Mi mind a 2t használtuk,de már csak a Sinemilt a tápszerbe,hogy jól lakjon vagy a müzlit csinálom neki azzal. Lehet használni a Sinemilt tápszerként,de nem ajálják és a dobozon is rajta van. Mi 260 forintért vesszük
2013. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 hónaposan derült ki, egész nap fájt a hasa anyatejes volt még ekkor, utána tápszeres lett,attól is így fájt. Nem hízott, ment a hasa, ezért gyanakodott a doktornő.

A Beba laktózmentest kapjuk(régebbi neve AL 110) az első etetés után már nem fájt a hasa!

2013. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Sinemiles vagyok. A lányom 2 éves korig volt anyatejes, amellé kapta, kakaónak készítettem el, fehérjepótlásként napi 2 decit. Én tápszernek csináltam meg, illetve olyan állagra, amiről úgy gondoltam, h tápszeres


ezen túl lehet, h pép, nem tudom. Azt hittem, minden gyógytápszer, aminek a neve az, ugyanúgy tápszer...

2013. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy tudtam, hogy csak 1 éves kor körül lehet menni, de ma kaptunk is beutalót. De úgy olvsatam, hogy ilyen idős korban még nem túl megbízhatóak az eredmények. Majd kiderül :)

A Peptit az nem laktózmentes, most írtak fel nekünk laktózmentes tápszert is. Sinemilt kap az én fiam is, de az valóban pép, elvileg 1 max 2 étkezés kiváltására alkalmas.

2013. júl. 29. 16:35
 17/19 A kérdező kommentje:

Jah, még azt szerettem volna, lemaradt:

a Sinemilt persze el lehet készíteni tápszer helyett folyadékként is, de ezt inkább pépként használják, pl gyümölcshöz, vízzel kikeverve sima pépként. Csak a lényeg, hogy kizárólagos táplálásra nem alkalmas, tehát nem lehet mondjuk csak ezt adni, mellette kell tápszer is.

2013. júl. 29. 16:37
 18/19 anonim ***** válasza:
Végül melyik tápszer vált be? A laktóz volt a gond?
2018. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Milumil laktózmenteset kapott akkor, de végül az sem vált be. Onnantól még volt egy kálváriánk, mire kiderült, hogy a tejfehérjére allergiás- mint először is sejtették- de a Pepti tápszert sem bírta (mert ez "csak" extenzíven hidrolizált, de tejalapú tápszer). Így 2 éves kora óta van diétán, azóta már 5 éves.
2018. jan. 15. 01:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!