Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam állandóan felébreszti...

A fiam állandóan felébreszti a húgát. És bepisil. Büntessem, vagy hagyjam, hátha megunja?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves múlt, a kicsi 6,5 hónapos. Gondolom a testvérféltékenység az oka. Ha alszik a kislány, ő beront a szobába és elkezd ordítani, hogy felébredjen, sokszor elaludni se hagyja. Nem az ő szobájában van, a mienkében. Szerencsére ez nem viseli meg a kicsit, jókedvű, de sose alszik annyit amennyit bírna.

A másik hogy direkt összevissza pisil a lakásban. Hogy mérgesítsen.

Igaz, amit mondani szoktak, az ember tehetetlenségében üti a gyereket. Hát így van. Amikor nagyon felhúz, ráverek a fenekére, de csak kinevet. Tudom, hogy ez nem vezet semmire, de hogy kezeljem, mivel büntessem? Vagy büntessem-e egyáltalán. Ha szépen elmagyarázom, hogy miért ne csinálja, az pont annyit ér, hogy semmit, annál inkább csinálja.



2013. aug. 1. 22:20
 1/4 Kerria ***** válasza:
83%

Mivel a popsira csapás eredménye a fiadnál a nevetés, ezért az biztos, hogy tudatosan csinálja a dolgot.

Fenyítéssel nem tudsz elérni már semmit, gondolom a jó szó sem használt. Amit erre az esetre javasolnék, hogy ha nem oda pisil, akkor azt szóban magasztalni kéne. Pl amikor látja, hogy teszed tisztába a kislányt, akkor elmondhatod a picinek, amikor ilyen ügyes nagy leszel, mint a bátyád, akkor már neked sem kell pelenka. Képzeld, ő olyan ügyes, hogy akár a wc-be is tud pisilni.... Ha ezt hallja a fiad, akkor egyrészt büszke lesz rá, másrészt pedig akarni fogja, hogy máskor is megdícsérd. Szerintem ez hatásos, nálad is beválhat.


A felébresztéssel. Igen, nehéz dolog. Ha a kislányt nem viseli meg valóban, akkor nincs nagy baj, de természetesen ez nem egy fenntartható állapot. Én a helyedben azt tenném, hogy amikor ilyen történik, akkor elmondanám a fiamnak, hogy most tudtunk volna kettesben játszani valamit, amíg a kislány alszik. Hidd el nem gonoszságból teszi, csupán a figyelmedre vágyik. Ilyenkor ígérd meg neki (és tartsd is be), hogy ha legközelebb nem ébreszti fel, akkor az idő alatt csak vele foglalkozol...


No, családunkban ezek a praktikák váltak be, remélem tudod hasznosítani, és beválik nálatok is,

2013. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdèsnek adj neki több figyelmet. Általában ez a hiba, az új jövevény miatt teljesen elfeledkezel róla.gondold végig.
2013. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igyekszem több időt vele tölteni. Most már sokszor reggeli után is, mielőtt valaminek is nekiállnék, játszok vele egy fél órácskát. Ezt is sokszor mondtam, hogy evvel, hogy felébreszti, saját magától veszi el az időt. Egyébként szereti, sokszor mondom, hogy pl most menjünk ketten játszótérre, ő akkor is mondja, hogy a hugit is vigyük. Vagy délután apja is én is lefeküdtünk mellé, olvastunk, de neki ez se jó, ő ment és felkiabálta a kicsit. Ja, a délutáni alvás is egy harc. Ő mondja, hogy menjünk aludni, negyed óra múlva úgy csinál, mintha én kényszerítettem volna az ágyba és harcol, tiltakozik.

Remélem hamar vége lesz ennek a korszaknak, néha nagyon kiborít vele.

2013. aug. 1. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Most őszinte leszek. Én nem hagynám h DIREKT felkiabálja a kicsit. van egy 4 éves Fiam, igaz tesója még nincs.


Ha külön szobában vannak akkor ne engedd h bemenjen a picihez, ha meg az ajtó előtt kiabál Én egész egyszerűen kivinném az udvarra, vagy bemennék vele a saját szobájába. Nem vagyok a verés híve, de azt hiszem néha a büntetésre igenis szükség van. Akár testvérféltékenység akár nem, ne higyje hogy büntetlenül tehet dolgokat. Amit az első válaszoló írt még hasznos lehet!

2013. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!