Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiételek cukortartama nekem...

Bébiételek cukortartama nekem nem tetszik. Állandóan azt mondják az okosok, hogy kerűld a cukis ételeket. Akkor kérdem én, miért tartalmaz szinte mindeggyik cukrot. Pláne ez az új Bebivita. Az univerre van írva egyedűl a cukmentes. Vélemények?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Hát azért annyi cukor nem árt a kisbabának se.Gondolom arra értik,h ne etessünk vele vailiáspudingot,meg ilyenket.
2009. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ne vegyél bébiételt, hanem csinálj otthon és akkor biztosan tudod, hogy mit adsz a babádnak.
2009. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
A cukor kis mennyiségben nem árt,ahogyan a só,vagy a tej sem.Lisztes ételeket pedig a legújabb kutatások szerint már 4-5 hónaposan kapnia kellene.Ha adsz neki tejpépet,az valójában tejbegríz.Ha csak azt ennénk,amit állítólag nem szabad,akkor nyugodtan éhen halhatnánk.Arról nem is szólva,hogy ami tegnap egészségtelen volt,mára kiderül hogy egészséges! Az olajról évekig azt mondták,hogy jobb,mint a zsír.Mára pedig kiderítették,hogy az olaj rákkeltő,főzzünk inkább zsírral!És még sorolhatnám a többit.A babáknak is azért mondják,hogy ne adj nekik természetes ételeket,mert akkor nem fogyna a tápszer,meg egyéb bébiétel.Te vajon mit ettél babakorodban? És beteg vagy-e ?
2009. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, ne reagáld túl.

Azért a cukor nem méreg, hogy ennyire félni kellene tőle.

Bizonyára egészséges és ártalmatlan mennyiségben van jelen a bébiételben.

Egyébként a cukor KELL!! A tészta a liszttartalmúak ugyanúgy szénhidráttá alakulnak.

Ezek szolgáltatják az energiát és a sejtanyagcseréhez és nélkülözhetetlen.

Mindenből az egészséges mennyiség.

Arany középút, mértékletesség és nem a túlzások.

Ez a lényeg!

2009. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Altalaban hozzaadott cukrot nem tartalmaznak a bebietelek, de persze vannak kivetelek. En mindenesetre az almalevet nem adom 1 az 1-ben, mert annyira edes, hogy szerintem az karos.
2009. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

"a legújabb kutatások szerint már 4-5 hónaposan kapnia kellene"


Mi az hogy kellene? Egy 4-5 hónapos babának (illetve fél éves korig minimum)a legjobb az anyatej, abban meg tudomásom szerint nincs liszt.

2009. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem reagálom túl csak az összetételnél a cukrot is felsorolják. Én azért féltem a babám kicsit jobban mint ti, mert diabeteszes vagyok. De vehetjük túlreagálásnak is. Itthon is főzök, tehát nem csak vett béeiételeket adok, de azért ezek után is nézni fogom az öszetételt és tejet sem fogok csak 1-1,5 éves kora után adni.
2009. okt. 25. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
sok olyan van, amiben nincs hozzáadott cukor. a fiam Hippet evett pl, azok nagy részében nincs. rá is van nyomva a pecsét, h cukormentes. azokat vettem én is.
2009. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!