Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi jellemző a hypotoniás...

Mi jellemző a hypotoniás gyerekekre?

Figyelt kérdés
Most voltunk neurológusnál 15 hónapos kisfiunkkal. Röviden hypotomiát említett hogy kizárná nála, mert korábban már mondta hogy gyengébbek az izületei, most ott tart hogy minden csinál egyedül önállóan még nem megy elég instabilnak látszik. nagyon aggódom hogy valami gond lesz .Kérem valaki nyugtasson meg hogy valószínű hogy csak alkati dolog ez nála. Mi jellemző egyébként a hypotómiára?
2009. okt. 25. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A hypotómia az egy elég összetett dolog, mint testi és szellemi tekintetben.

Olvass utána a google-ben, nekünk is ezt mondták 4 hósan, illetve, hogy hypotóniás comb-izomzat, nagyon laza vagy micsoda, de elég hamar megerősödött.

8 hósan felállt, 11 hótól egyedül megy, 12 hótól szaladgál.

Nem jártunk gyógytornára.

Ha azt mondták, hogy ezt kizárják, akkor nincs gond.

Ha az lenne küldtek volna gyógytornára.


Ha meg nem vagy biztos magadban, vagy a babában, kérj a háziorvostól gyógytornára beutalót, akkor ingyenes, elviszed 1-2 alaklomra, ellesed, hogy mit csinálnak ott a gyerekekkel és otthon tudsz neki segíteni a fejlődésben.

Tornáztasd addig is.

Hanyattfekve a lábát bicikliztesd meg ilyenek...

2009. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiam hypotoniával született.teljesen bele voltam zazulva.4hónapos koráig nem emelte fel a fejét,tornára nem kellett vinni csak itthon tornáztatni lefektettem és huztam felfele.neki nyaki,illetve testszerte felfedezhető volt.holnap lessz 17hónapos semmi baja nincs 10hónapos kora ota megy.és semmi de. semmi baja.barátnőm kisfia egézségesen született és 17hónaposan kezdett el menni,addig semmi de még mászni sem,ő lusta volt.ha valami baja lenne a picidnek és az pont a hypotonia akkor azt születéskor észreveszik.remcsi segitettem valamiben.szia
2009. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam is 15 hónapos, nekünk a gyógytornász mondta (dévényes), hogy hipotóniás (nagyon enyhe fokban), ami szellemileg nem jelent semmi problémát (nagyon okos fiú). Nála így néztek ki a dolgok: 5 hósan átfordult, 7.5 hósan kúszott, 10 hósan felállt és elindult kapaszkodva, de csak 11 hósan kezdett mászni (ezért is vittük gyógytornászhoz, de csak 2 alkalom kellett neki). Most pár nap múlva lesz 15 hónapos, már egyedül áll 4 napja, de még nem indult el. Teljesen normális babának látszik, de ami a gyógytornász szerint tünet volt: hátracsapta gyakran a fejét (pl. amikor más gyerek megfordul, ha valami a háta mögött törtnénik ő hátrahajtotta a fejét, úgy nézett hátra.) Valamivel hajlékonyabb, mint más gyerek, a gyógytornász szerint hosszútávon nem lesz semmi baja, max. balettosnak vigyük, ne kézilabdásnak (szó szerint ezt mondta).

Szóval egy kicsit meg van késve a mozgásfejlődése a mai 'elvárások' szerint (a mi baba korunkban ezen ennyit nem problémáztak volna), de állítólag semmi baja nem lesz, ha nagyobb lesz (mint írtam, most is átlagos babának tűnik, akinek egy picit több idő kell az elinduláshoz). Ha a neurológus megnyugtatott, szerintem nincs miért izgulnod!

2009. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a dokink mind a mai napig nem vett észre nála semmi rendellenességet, szerinte felesleges volt gyógytornászhoz vinni. Egyébként megkérdezhetem, hogy te pontosan miért aggódsz? Van valami olyan tünet, ami komolyan aggaszt?
2009. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!