Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti tej, tehéntej, vagy...

Bolti tej, tehéntej, vagy babatej (porból csinált babaital) egy éves kor felett? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én másfél évesem babatejet kap. És nem csak tejallergiától féltem, hanem tudom, hogy a bolti és tehéntej még megviseli a vesét ekkora korban.
2009. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én tehéntejen(bolti tejen) nőttem fel, mert a tápszert kihánytam anyumnak meg nem volt teje. nincs allergiám, makk egészséges vagyok, betegséget hébe-hóba kapok el. a forralt tehéntejtől semmi baja sem lesz. lassan már 2éves koráig nem lehet a gyereknek tehéntejet adni. ráadásul én sosem adnék neki porból csinált tejet. a veséket meg csak akkor terheli meg, ha túl nagy mennyiséget kap belőle egyszerre, amit azért nem hiszek, mert egy 1éves gyerek már nyilván nem csak tejet kap.
2009. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"A tehéntejben a fehérje és a nátrium mennyisége sok


Ezek kiválasztása a vesét terheli. Energiatartalma alacsonyabb mint az a fejlődő szervezet számára kívánatos lenne. Ha figyelembe vesszük, hogy egy 7-8 hónapos gyermek naponta közel egy liter tejet kap, és ezt a felnőttek napi átlagos 2 decinyi fogyasztásával hasonlítjuk össze, érthető, hogy az ilyen nagy mennyiségű tej kiválasztása terhelheti a veseműködést. Emellett a nagy mennyiségű állati fehérje növeli a tehéntej-allergia kialakulásának a veszélyét.


A tehéntej vastartalma alacsonyabb, mint amennyire a gyermekeknek szükségük van


Ráadásul nem szívódik fel és nem hasznosul egészében a szervezetben. Pedig a vas a vörösvérsejtek alkotóeleme, amelyeknek egyedülálló szerepe van az agy, az izomzat oxigénellátásának biztosításában. Hiánya sápadtságot, étvágytalanságot, fáradékonyságot, hajhullást, körömtöredezést okoz.


Ezeken a szembeötlő tüneteken kívül a koncentráló képesség és a szellemi teljesítőképesség csökkenéséhez is vezethet. Az utólag adott vaskészítmények már kevéssé képesek korrigálni a kialakult problémákat, ezért a megelőzésnek van rendkívül nagy jelentősége.


A tehéntejben lévő vitaminok, valamint a jód, cink, szelén és más nyomelemek mennyisége változó


Mennyiségük nem éri el a kisgyermekkorban szükséges értéket. Hiányuk a pajzsmirigy, a belső-elválasztású mirigyek, az egész anyagcsere működési zavaraihoz vezethet.


Ezért rendkívül fontos, hogy a gyerek egyéves koráig semmiképp ne kapjon tehéntejet.


Hároméves koráig pedig célszerű olyan, tehéntejből készült tápszereket adni, amelyekben a tehéntej összetevőit úgy változtatták meg (csökkentették, illetve kiegészítették), hogy azok teljes egészében megfeleljenek a csecsemők és kisgyermekek táplálkozási igényeinek."


Egy gyerekorvos nyilatkozta

2009. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én babám még csak 11 hónapos, de addig adom neki a tápszert, amíg elfogadja majd. Ha lehet a tejet kihagyom, ameddig csak lehet, jó lenne 2-3 éves korig. Én nem is szeretem, de még a gyomrom is érzékeny rá (puffadok tőle).

Egy ismerősöm kislánya 3 éves, még mindig tápszert iszik reggelire, nem is kapott még tiszta tejet. Én is így szeretném, aztán majd meglátjuk, mit mond az én babám :)

2009. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kisfiam 1 hét múlva lesz 1 éves...nem is gondolkodom azon, hogy mit adjak neki, természetesnek veszem, hogy tehéntejet semmiképp.Tápszert kap reggel és este, rengeteg izű és fajtájú van, mi is már a harmadiknál tartunk. Megunják az izét ha sokáig ugyanazt kapják. Nem tudom meddig adok neki tápszert, de szerintem adja magát majd.Nem tartom viszont helyesnek ha 2-3 éves korában még nem iszik tejet!
2009. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Off: miért nem helyes szerinted, egyik válaszoló, hogy 2-3 évig ne igyon tejet egy kisgyerek? Nem elég a tápszer, a joghurt, sajt, stb, egyéb tejtermék? Miért olyan fontos a tej?

Én tényleg csak azért félek tőle, mert én nem bírom megemészteni a tejet 30 éves fejjel...

2009. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jó nektek hogy a tápszert elfogadják,az enyém nem:( Tejet nem szeretnék adni neki,a tápszer meg nem kell,pedig többfélét próbáltam!

Most hoztam a Dm-ből nestlés babaitalt,vaníliásat de csak ha felkel,akkor próbálom ki.Mindjárt egy éves egyébként.

Tehát bolti tej és hasonlók kizárva! Nem érett még erre a kis emésztőrendszerük!

2009. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én merészeltem írni, hogy semmi baja nem lesz a tehéntejtől. csak mellesleg említem meg, hogy egy kisbaba minden gond nélkül meg tudja emészteni a tejet, az ő szervezetében jelen van az enzim. pont hogy felnőtt fejjel nem megszokott a tejivás és azért van annyi tejallergiás, mert kiskorában nem kap, elszokik a szervezete tőle és már nem termeli az szükséges enzimet. ergo az, hogy te 30éves fejjel nem tudod megmészteni a tejet nem betegség, hanem természetes folyamat, még akkoris, ha manapság többen megemésztik, mint ahányan nem. egy 1éves gyereknek, aki már nem csak tejet eszik, annak simán lehet tehéntejet adni, semmi baja nem lesz tőle. én újszülött koromtól kezdve azt kapok, mégsincs semmi bajom. 1 éves korában egy gyerek mindent ehet, miért pont a tejtől lenne baja? ez csak egy felkapott hülyeség, már elnézést. mikor öcsém megszületett még csak fél éves korig tiltottak a tejtől, aztán 1, most már 2-3. nyilván, mivel egyre több az allergiás gyerek. de abba bele sem gondolnak, hogy talán azért, mert szegény vacak tápszereken él nagyon sokáig, mindent agyon fertőtlenítenek körülötte, aztán ovi helyett a gyerekorvoshoz jár. a családomban így nevelünk gyereket, mindannyian egészségesek, az orvost hírből se látták, 1 allergiás sincsen, pedig nagyon nagy a család.

és ha már a gyerekorosok véleményénél tartunk, a fennt leírtak is egy gyerekorvos véleménye, aki egy neves gyerekkórház vezető orvosainak egyike. és onnan tudom, hogy orvosira járok, gyakorlatoztam mellette.

2009. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
sziasztok ! egy éves kora után lehet neki adni tejet ! persze csak híggitva felesbe ! Fele tej fele víz ! én a bolti tejet is higgítottam nem nagyon csak egy kicsit ! minél kevesebb étel fajtával és allergiát OKOZHATÓ dologgal találkozik a gyerek annál nagyobb hajlama lesz az allergiákra ! a gyerek immunrendszere is úgy erősödik minél több bacilussal és vírussal találkozik ! ha nem ismer ilyeneket akkor hogy erősödjön meg hogy védekezzen ellene ?! na erre mik a vélemények ????
2009. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Erre az a véleményem utolsó, hogy a lányom eszik elég tejterméket, joghurt, túrót stb, de a tejből kösz nem kérek, majd talán két éves kora után. Csupán azért amit már én is leírtam, hogy megviseli a vesét, amúgy meg a tej higítva nagy nullát sem ér, mert kevesebb a tápanyagtartalma és így nem jut elég táplálékhoz a baba.

Ja és a lányomnak még egy kis megfázása sem volt, makk egészséges, okos, fejlett kisgyerek. Nem burokban nevelem, találkozik a szervezete elég bacival, ami ellenállóvá teszi. Amúgy meg a szervezet ellenálló képességének nagy része a belekben van, és ezeknek nem biztos hogy jót tesz a tehéntej. Tehát ha nem alapozunk meg a helyes táplákozással egy erős immunrendszert akkor aztán nézhetünk. Persze tudom, sok múlik a géneken is. Ettől függetlenül, Te add, nyugodtan a tehéntejet, én köszi adom tovább a tápszert. Nem kell itt provokálni senkit.

2009. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!