Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt a miskolci Borsod...

Mi történt a miskolci Borsod Megyei Kórház Koraszülött-Újszülöttpathológiai Osztályán? ("GyEK") És miért kellett felmenteni az igazgatót?

Figyelt kérdés

Mi is ide járunk már több, mint fél éve, problémát nem tapasztaltunk, jók az orvosok, az ellátás teljes, a mi piciként szépen fejlődik. Nagy a baj? Hol?


Mai MTI/HVG/stb. hír:

Halott csecsemők miatt indult vizsgálat a miskolci kórházban

[link]



2013. aug. 12. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Vmi fertőzésről beszéltek. De h mi okozhatta pontosan még senki nem tudja. Elég szomorú helyzet. Én is helybeli vagyok de én nem ott szültem fél évvel ezelőtt. El se tudom képzelni a szülők fájdalmát.
2013. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem 12 nap alatt 8 baba halála igencsak megcsonkítja a kórház hírnevét. Igazából elképzelni nem tudom, hogy egy koraszülött osztályra hogyan kerülhetett be vírus fertőzés, de ha tényleg így van, (nem akarom bántani a helybélieket) de fizessen meg rendesen a kórház, hogy ilyen amíg világ a világ ne fordulhasson elő többet. Nagyon sajnálom a szülőket. :(
2013. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Úgy sajnálom, ez olyan szomorú. A szülők mit élhetnek át... Pedig mi tényleg csak jó és odaadó orvosokkal találkoztunk ott, és a mi picikénk is mindent megkapott.
2013. aug. 12. 22:13
 4/20 A kérdező kommentje:

Lehet összefüggés az elhalálozások és az új beruházás között? Viszont ha most ezután eleve több "problémás" koraszülött csecsemőt fogadnak itt, mint korábban, akkor ebből az következik, hogy (ceteris paribus) nőni fog a halálos kimenetelek száma is, és a statisztika rövid távon romlik! Nem??


"Miskolc, 2013. július 9., kedd (MTI) – Megújult a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház koraszülötteket ellátó centruma. A miskolci intézmény csaknem 400 millió forintot nyert uniós pályázaton egyebek mellett inkubátorok, intenzív lélegeztetők, infúziós pumpák beszerzésére."


..


"A projektnek köszönhetően olyan harmincágyas részleget alakítottak ki, amely a kis súlyú, “problémás” koraszülötteket, illetve egyéb betegséggel, fejlődési rendellenességgel született újszülötteket, fiatal csecsemőket fogadja, és a régió – Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megye – összes intenzív ellátásra szoruló betegét ellátja."



[link]

2013. aug. 12. 22:21
 5/20 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, az RTL forrása említi azt, hogy 8 kisbaba halt meg eddig a hónap eleje óta:


Több újszülött halt meg a kórházban (02:32)

[link]

2013. aug. 12. 22:37
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem fogsz itt választ kapni. Néhány hét, és lesz eredmény, addigra kiderítik, mi lehetett a gond.

Ha kiderül, mi a probléma, elhárítják, és azontúl mindent el fognak követni, hogy többet ne fordulhasson elő, tehát a későbbiekben itt ápolt babák már biztonságban lesznek.

2013. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak véletlen egybeesés.
2013. aug. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Az igazgatót azért kellett felmenteni, hogy ezáltal is biztosítsák a teljeskörű vizsgálat "tisztaságát".
2013. aug. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Tegnap a hírekben az volt, hogy 10 nap alatt 9 bébi.

Kedves kérdező! Akkor ti első kézből hallottátok gondolom a dolgokat.

Amúgy mit tapasztaltok? Megfelelő a higiénia? Valóban úgy nyúlnak ezekhez a védtelen bébikhez, ahogy kellene? Értem itt a gumikesztyű használatát, szájmaszk, megfelelő fertőtlenítés, stb.

2013. aug. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Sikerült ebből is jó nagy cirkuszt kerítenie a médiának. Valóban, ez magas szám. De ha tudnátok, hogy zömmel milyen babák kerülnek oda, akkor csoda, hogy csak ekkora ez a szám. Ez egy megyei kórház, és heves megye is ide tartozik "babailag". Rengeteg fiatal, mindenféle sorsú anya szül ott, olyan kis embernek látszó valamiket. Sajnos ezt kell mondanom, mert a huszonpár hetes, alig fél kilós kis manókra józan paraszti ésszel nem sok jó vár. A dokik küszködnek, de sokszor a természet végzi a dolgát. Persze vannak jó esetek is, amikor nem "anyai mulasztás" okozza a koraszülést, amikor mindenki a lehető legtöbbet megteszi, de sajnos a baba nagyon korán, kis életképességgel rendelkezik. Én őszintén sajnálom a babákat, némelyiknek a szülőjét is.

Az tény, ők is emberek, és mulaszthatnak, mégha ezt nehéz is lenyelnie a szülőknek. Igen, ne adj isten én is fel lennék háborodva, ha velem történne mindez, sőt...(de ezt most hagyjuk). Konkrétan tudok is olyan esetről, ahol egy kedves nővérke baromságának köszönhetően hatalmas baj alakult ki egy babánál.

De higgyétek el, ez a média, és a politika bulija. A kórházvezető köztudottan nagy kdnp-s, ráadásul hatalmas beruházás van folyamatban a kórházban-ami másoknak szúrhatja a szemét (a minőségről persze megint ne beszéljünk) és ugye a választások meg közelednek...

Sajnálom ami történt, isten ne adja, hogy közelebbről is megismerjem ezeket az érzéseket, de nem mindig úgy van minden, ahogy a média tálalja. Pláne, az ország másik felének, akinek lehet, fogalma sincs, mi van ezen a térségben....

2013. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!