Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli gyermeketek...

2 év körüli gyermeketek milyen magas és hány kiló? Eszik önállóan, beszél, fut, ugrik?

Figyelt kérdés
Mennyivel született és hányadik héten?

2013. aug. 14. 22:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, mit kell, de a fiam együttműködik. Dugja a kezét-lábát, leveszi a nadrágot, beledugja a lábát a cipőbe, de nem tudja bekapcsolni, de kikapcsolni, levenni simán. Pólót nem tudja levenni, csak a bodyt, mert nagy a feje:) Inget leveszi, ha ki van gombolva.
2013. aug. 14. 23:13
 12/22 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Császármetszéssel jött a világra,de nem a súlya miatt! 18órát vajúdtam mire megcsászároztak,elsődleges fájásgyengeségem volt így egy 2kg-os babát sem tudtam volna megszülni.

Az hogy ilyen nagy csak akkor derült ki mikor előbújt.:D Max 4200g-ra becsülte a doki. A párom 183cm én 170. Első gyerek,de a családunkban vannak "nagy emberek"!:)

Mindent nagyon hamar csinált a lányom,és gyorsan tanul viszont szobatiszta csak 3év 2hónaposan lett. Akkor viszont egyik napról a másikra,és 2héten belül ágytiszta is. Soha nem pisilt még be!

A 3éves státuszon 108cm és 20kg volt.

2013. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát a 4200 se lett volna kicsi. Mi az az elsődleges fájásgyengeség? Én a lányommal 16 órát vajúdtam, 2 órán át 2 és 1 perceseim voltak, majd tolófájások, és 1 ujjnyira voltam csak nyitva. Nekem is császár lett mindkettő. Ilyesmi volt veled is?
2013. aug. 14. 23:40
 14/22 anonim ***** válasza:

Igen én sem tágultam semmit,fájásaim is csak az oxitocintól voltak.

A 41.héten amúgy is indított volna a dokim,de előtte való este elment a nyákdugó és görcsöltem olyan volt mint amikor menszeszkor erősen görcsölsz. A magzatvíz nem folyt el,a kórházban burkot repesztettek és kézzel tágítottak.

Iszonyat volt!:(((

2013. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ó, akkor velem is ez volt. Nekem szivárgott a víz, nem folyt el, kézzel tágítottak, rémálom volt, csak a 38. hét végén. Megváltás volt a császár. Nem tudtam, hogy ez is fájásgyengeség. A fiammal meg más volt, vele sürgősségi lett.
2013. aug. 15. 00:12
 16/22 anonim ***** válasza:
23 hónapos kislány, kb. 95 cm és 17 kg, 41.hétre született 58 cm-vel és 4110 g-val természetes úton. Egyedül eszik kanállal és iszik pohárból, elalvásnál még cumisüvegből, mondatokban beszél, teljesen helyesen,fut mint a veszedelem, mászik, ugrálni nem nagyon szokott...
2013. aug. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

23 hónapos a kislányom. 3050 grammal és 52 centivel született a 37. hét elején. Jelenleg 15 kg és 92 cm, igazi vasgyúró annak ellenére, hogy nem túl sokat eszik, na legalább ebben rám hasonlít. :(

Egyedöl eszik. Pohárból iszik, bár a melegben inkább csűrös itatóba adtam neki vizet, mert úgy többet ivott.

Sétálni szinte nem is tud, mert állandóan csak szalad, na emiatt szoktak is történni balesetek. Állandóan kék-zöld foltos.

16 hónapos kora óta ugrál, mint egy kisbolha, ha nem szalad, akkor meg ugrik. Akkor majd szívbajt kapok, mikor áll a lépcső tetején és mondja, hogy ugrik.

Állandóan beszél, be nem áll a szája. Tőmondatokat mond, ragoz, számol 10-ig, még a kis ujjaival is mutatná, persze csak össze-vissza. Idegenek is megértik, amit mond.

Boci bocit, Cifra palotát végig elénekli, Micimackó állandóan fázik, töröm, töröm a mákot az új kedvenc. Ha bemegyünk a pékségbe egyből mondja, hogy sósat, sósat ropogósat , a jó az kimarad. Meg még tud egy pár mondókát, dalt, csak nekem nem jut eszembe hirtelen.

Állandóan azt kérdezi, hogy ez? És addig mondja, míg nem válaszolok. Néha olyan jó lenne egy kis csend.

Még nem szobatiszta.

2013. aug. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

3050grammal és 51cm-vel született az én kisebbik fiam is, bár még csak 18hós, de most 10,5kg és 82cm. :)) Ő is elég kicsi szerintem.


A nagyobb fiam 90cm és 12,2kg volt két évesen, nagyon hamar ugrált- alig egy éves kora után és futott is, viszont majd két évesen tudott csak motorozni! :)

Beszélni szépen beszélt két éves korára, érthetően, egy két betűje pl R hiányzott, de ettől függetlenül más számára is érthetően beszélt. Nagy kirakós volt, 2évesen 60db-os kirakót ki tudott rakni.

Viszont kerek 3éves korára lett csak szobatiszta. :))

2013. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Jó volt olvasgatni, milyen édesek.:)

Az enyém is szeret énekelni, folyton beszél. Az étvágya kicsit csökkent, talán a meleg miatt, vagy életkori sajátosság, nem tudom. Sokat fut és esik. Kedvenc kérdése: "micsi?" -vagyis "mit csinálsz?". Remélem, ő is megnyúlik, mint a nővére, nem szeretném, ha pici maradna, mint én...:)

2013. aug. 15. 11:54
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 20 hónapos, 13,5 kg és 90 cm.

3900 gr és 51 cm-rel született a 5 nappal hamarabb a kiírtnál.

Rengeteget beszél, rohan, egyedül eszik és iszik. Segít öltözni is már. Rettentően akaratos lett az elmúlt 1-2 hétben. Igazi örökmozgó. Nemsokára megy bölcsibe. Ugrálni még csak most próbálgat :) Viszont bukfencezik amivel néha az örületbe kerget, mert képes az ágy szélétől fél centire nekiállni :)

2013. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!