Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és mijen idöközönként...

Hányszor és mijen idöközönként kell hogy szopizzon 6,5hós fiam?

Figyelt kérdés
kedves anyukák ti hogy tapasztaltátok,vagy nálatok hogy volt anyatejes babáknál a szopizás 6,5hónaposan?mijen idöközként kell hogy szopizzon,még mindig 3óránként?kap szilárd enivalot is ebédre és d.e uzsonnára,monták hogy adjam neki a pipi hust és májat is de egyiket sem akarja megenni....a zöldségekkel és gyümikkel nincs gond,hogy érjem el hogy a husit is meg egye?elörre is köszönöm a tanácsotokat.

2013. aug. 16. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Ne bántsátok már a kérdezőt, lehet, hogy diszgráfiás, vagy alacsony iskolázottságú, ettől még lehet jó ember.


Válasz a kérdésre: 8 hónapos a lányom, de az első naptól annyiszor szoptattam, ahányszor igényelte, sosem óra szerint tettem mellre.

Ha kellett fél óránként, de ha nem kérte, akár eltelt 2-3 óra is 2 szoptatás közt.

Neki ez folyadékbevitelként is funkcionál és megnyugtatásként, nem csak táplálékforrás.

Húst amúgy majd csak 7 hónapos kor után szabad neki adni (csirke, pulyka), májat csak 8 hónapos kortól. Kérdezz a védőnőtől, biztos szívesen ad hozzátáplálási tippeket, mikor mit lehet.

2013. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
válasz adó köszönöm a tanácsodat,védönö mondta hogy adjak neki hust...
2013. aug. 16. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm már 5 hónapos kortól mondta a húst.

Ha nem akarja elfogadni, akkor ne erőltesd. Néha kínáld meg vele. Az én babám szívesen fogadott mindent, eleinte még teljesen pépesítettem mindent, most már kevésbé (8 hónapos). Májat még nem próbáltam neki adni. Ne aggódj, meg fogja enni a husit is, csak ne akard beletömni.

2013. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az elsö kettönek pedig,ha anyira zavar a hejes irásom akkor ne nézd...na nem mintha érdekelnének az ijen utálatos felnöttek..de ha nagyon tudni akarjátok anyire egyszerü hogy nem a magyar az anya nyelvem és azért irok hibássan ...elnézést kérek tölletek mert ugy látszik ti nagyon nagy valakiknek érzitek magatok...pfu csak nehyogy nagyot po

tyannyatok...

2013. aug. 16. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Fura, akkor gondolom, ahány védőnő, annyi féle tanács.

Nem írtad, hogy próbálkozol a hússal.

Magába, vagy csak gyümölccsel az enyém sosem eszi meg, mindig "rendes" főzeléknek csinálom meg.

Én előre pároltam, összeturmixoltam csirkemellet és lefagyasztva mindig 1-1 kockát dobok a főzelékbe.

Pl. ma krumpli, paradicsom, barack, hús volt együtt összeturmixolva.

Lehet többféle módon variálni, bár mivel a tiéd még elég fiatal, talán elég 2, max. 3 féle dolgot összekeverni.

Pl. rizs, alma, hús, vagy krumpli, barack, hús, vagy krumpli, hús, anyatej keveréke stb.

Először keveset tegyél a főzelékbe, hogy szokja az új ízt.

Ha nagyon nem ízlik neki, próbáld mással keverni, vagy akár várhatsz is vele pár napot/hetet, hátha később jobban elfogadja.

2013. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz az en lanyom mar nagy 3.5 eves, de o csak edes dologgal ette meg a hust gyumolcsmartas, kompot.ami erdekes, hogy most is alig lehet beleimadkozni a hust. 2-3 havonta ha eszik.halat viszont 2 naponta kb.en sem ettem hust kb 20-22 eves koromig es most is nagyon jol megvagyok nelkule.en nem eroltetnem tulsagosan.pihentesd par hetig utanna probald ujra :)
2013. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat,probáltam külön is meg belekeverni is gyümölcsbe vagy zöldségbe,de ahogy megérzi a husit akkor nem eszi...
2013. aug. 17. 11:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy csak nagyon kevés husit teszel az ennivalójába, hogy ne érződjön ki.
2013. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!