Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! 14 hós babámnak...

Segítség! 14 hós babámnak napok óta folyik az orra.1 napig volt láza. Azóta szívom neki az orrát, kap lándzsás utifüvet a köhögésre, meg hársfamézet teába, de most már be is rekedt. Mit tegyek, vigyem orvoshoz? Lehet esetleg tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze,szerintem vidd orvoshoz,hogy megnyugodj,tőle többet megtudsz.Én lándzsás útifű szirupot nem mertem még adni a kisfiamnak(17 hó),mert erősen allergizálhat(aminek a tünetei ugyebár orrfolyás,köhögés...na bumm),mézet sem adtam még neki.

Szóval orvos,aztán kizárható lesz a tüdőgyulladás.

Valószínű,hogy vmi genya vírus,lehet,hogy 1-2 hétig is benne lesztek.

Jobbulást!

2009. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi ugyanebben a cipőben járunk már a második hete 7 hónapos fiammal. Doki Cebion cseppeket ajánlott és Nasivin orrcseppet. Naponta többször porszívózzam az orrát,- mondta, és szoptassam, szoptassam, szoptassam!

Gyógyszert nem írt föl!

2009. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos én már nem szoptatok:(

Voltam dokinál. Szerencsére nincs tüdőgyulladása, csak valami vírusféle. Első körben: Stodal szuszpenziót írt fel (homeop.), ami köhögéscsillapító, meg a fájdalom enyhítésére Nurofen, Panadol. Második körben: Cecloretta szuszp. + Cataflam cseppek, ez már antibiotikum kúra, ami a végső eset nálam! Remélem a Stodaltól elmúlik neki a köhögés, és a hársfamézet adhatom neki, akár kamillateába is, de jól meg kell nézni, honnan és kitől veszi az ember. Szerencsére itt nálunk van méztermelő és nagyon jó minőségű mézet adnak. Estére meg adok Panadolt.

Köszi a válaszokat!

2009. okt. 29. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!