Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes bio gyümölcsöket,...

Érdemes bio gyümölcsöket, zöldségeket adni a babának a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de nem muszáj. Én nem hiszek a bió gyümölcsökben, inkább olyan gyümölcsöt adok neki szívesen amit háztól kaptunk. Ha nem beszerezhető háztól akkor pedig igazából egyre megy részemről, hogy bió vagy bolti.
2013. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
biztos jobb a bio, már csak az a kérdés, hogy mi számít bio gyümölcsnek...? sajnos nem minden az, aminek látszik.
2013. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek, házit adj neki, ne bolti biot. A bio-k jó része génkezelt, pont azért, hogy ne kelljen permetezni.
2013. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pesten hol lehet házit szerezni???
2013. aug. 22. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A biokat ellenőrzik nem? A háziakat pedig jól megpermetezik, hogy ne legyen kukacos.
2013. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

érdemes szétnézni piacon, a termelői soron :)

nekem is ez a bajom, hogy budapesten a belvárosban nincs házi zöldség és gyümölcs. de a piacon "összecimbiztem" egy termelő nénivel, és már rakja nekem félre a gyönyörű árut.

2013. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Piacon a nénik,akik keveset árulnak,azok tuti házik.Én nem vettem neki soha semmi biot,mert ha bio lenne (nem kezelik semmivel),akkor bizony göcsörtös lenne a répa is és nem nyílegyenes és hibátlan.Én azt néztem/nézem mindig,hogy szép legyen a növény,amit kap.Tehát ne nyomott,ne kukacosnak kinéző.Nem a göcsörttel van a gondom,hanem ha ütődött vagy olyan rosszul kinéző.
2013. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Nekünk van néhány munkatársunk, barátunk, rokonunk akik kertes házban élnek Budapesten mi tőlük szerezzük be. Ha erre nincs lehetőséged, akkor az erkélyen is lehet paradicsomot, paprikát termeszteni, legalább arról a kettőről tudod, hogy honnan való. Ha erre sincs lehetőséged, akkor körbe kell nézni a piacon, körbe kell érdeklődni melyik árus megbízható. Én amúgy csináltam már olyat is, hogy a közterületen lévő cseresznyefáról szedtem egy rakat cseresznyét, igaz mondjuk tudtam, hogy azzal aztán a kutya nem foglalkozik, valamint volt, hogy mentünk valahova és az egyik kertben roskadásig volt a sárga barack, és pont kint volt egy nő és kértem tőle. Mondtam, hogy fizetünk is érte, de ő meg mondta, hogy ez a fa csak ide nőt, hátul van 2 másik barackfájuk és igazából már unják a barackot és jövőre ki is szeretnék vágni ezt az elsőt, az összeset leszedtük és ők is segítettek nekünk, volt amit frissen ettünk, volt amiből lekvárt készítettem. Nem mondom Pesten keresni kell, de azért így vagy úgy de találni házit is. A döntés csak rajtad áll, hogy mit szeretnél és mire van lehetőséged adni a gyereknek.
2013. aug. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Körbekérdeztem a közeli piacon és találtam valakit,akit úgy ajánlottak,már beszéltem is vele és vettem is tőle almát,de mindene van.Úgy örülök,Ő otthon termel meg mindent.Legalább 1 éves koráig óvni szeretném és jó minőségű,minden kényszertől mentes termesztett ennivalót szeretnék neki adni.Szerencsére nem ezen múlik a havi kosztpénz.Köszönöm a válaszokat
2013. aug. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!