Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik ezek a kiütések a babámon?

Mik ezek a kiütések a babámon?

Figyelt kérdés

Csak az arcán van, a két pofiján kb 2-2 darab, és a homlokán, itt viszont viszonylag sok egymás mellett. Pici, hegyes a közepe, és körülötte piros. Tudom kép nélkül nehéz, de mégis mi lehet? Ha meleg kiütés lenne, akkor a fenekén is lenne nem? Egyébként 3 hetes, tápszeres (Milupa HA Start Optima), de napi 2-3x cicit is kap (bár abból nem sok tejcsi mehet neki, pár korty talán). Van valakinek valami tippje? Ismerős esetleg?

Köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 26. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én babàmnak is pont ugyanilyen van és én is csak talàlgatok h mitől lehet. Az enyém amiota hason alszik azóta van neki. A tied nem ugy alszik?
2013. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az enyém általában a hátán alszik, néha az oldalán. A kórházban 2-3 naposan is volt már neki ilyesmi, akkor azt mondták allergia, pl a tusfürdőmre, vagy a hálóingem (kórházi) mosószerére. Végül a megfigyeléseim alapján arra jutottam, hogy a a kórházi hálóingtől lehetett neki akkor, mert amikor a karomon feküdt és a hálóingen volt az arca, olyankor mindig felömlött. Mikor lecseréltem saját hálóingre, és a csupasz karomon feküdt, némileg eltűntek a foltok. De itthon eddig még nem volt neki, 2 napja kezdődött, és nem múlik. Nem használok új terméket, sem mosáshoz, se tusoláshoz, így már ötletem sincs mitől lehet.
2013. aug. 26. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja sincs a babátoknak!Csak az anyai hormonok okozzák ezeket a kis pöttyöket.Ürül kifele a szervezetükből,ezért "pattanásosodnak" ki.

El fog múlni olyan 6-8 hetes koruk körül.

Jó babázást! :)

2013. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia.


az én ismerősömnek 4 hetes a babája, pont valamelyik nap láttam és ugyanez a prolémája. Az ő védőnője azt mondta,hogy ez az anyatejtől van és teljesen normális, el fog múlni.

bár te azt mondod hogy nem sokat cicizik, de lehet hogy ahhoz éppen eleget, hogy kiütéses legyen, vagy akár a tápszer miatt is lehet, talán van olyan összetevő benne, amihez a babád szervezete még nem szokott hozzá.

2013. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne legyen igazam, de akár tejfehérje-allergia is lehet.

Én sem tudom szoptatni, csak úgy mint te. Elsőre nekem is azt mondták h tejkiutes. Aztán durvult a helyzet, tele lett a pofija tűszúrás szerű kiutesekkel amit összefüggő vörös folt kötött össze. Na ekkor derült ki h tejfehérje-allergiás. :-( Nekem is az volt gyanús h mitől lenne annyira tejkiuteses mikor nem kap annyi anyatejet....

Amúgy a tejkiutes (ami az anyatejtol van) közepe fehér mint egy pattanas. Ennek a kiutes ami nekünk van nincs közepe, csak piros.

Amióta kiderült tápszert váltottunk (Milumil Pepti). Ez szója alapú nem pedig tehéntej.

Két hete isszuk ezt. A helyzet szerencsére javult. Remélhetőleg ki fogja nőni. :-)

Szerintem mutasd meg orvosnak, biztos ami biztos.

Ja, még annyi, h nekünk az allergia csak kiutes formában jelentkezett, tehát hasmenés nem kísérte.

2013. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
anyatejes jellegzetes kiütés, nálunk 4 hetesen kezdődött, elég csúnya is volt a drágám, de 10 nap, két hét alatt elmúlt - hormonális okok, szinte mindegyik babánál előjön, nyugi :) Én azzal segítettem, hogy a kiütések után visszamaradó érdesebb bőrt kentem "Emolium" nevű krémmel, ezt gyógyszertárban lehet kapni (nem gyógyszertári, hanem gyári, mert van egy nagyon hasonló nevű gyógyszertári kevert kenőcs is, de az nagyon rossz), kb 1700 forint, és direkt csecsemők ekcémás bőrére fejlesztve
2013. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eljött ma a védőnő, és azt mondta rá, hogy tejkiütés. Azt is mondta, hogy akkor lenne gond, ha nem csak a pofiján lenne, és ha nagyon sok jönne ki rajta. Azt mondta hintőporral kenegessem időnként, de majd elmúlik magától. Csütörtökön dokinak is megmutatom a biztonság kedvéért, úgyis megyünk státuszra. Köszi a válaszokat, mind hasznos volt. Megy a zöld kéz.
2013. aug. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!