Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiam alvása katasztrofá...

1 éves fiam alvása katasztrofális. Volt másnak ilyen baja?

Figyelt kérdés
Nekünk nem az a baj, hogy keveset alszik, hanem, hogy folyton felébred. Eddig nappal legalább aludt, de most már akkor sem. Vagyis elalszik, és fél óra- óra után felébred, és ez megy éjszaka végig. Sír, szenved, odaadom a cumit, innit, simogatom, magam mellé veszem stb. Vergődik, elmászik sírva stb. Nem tudunk tőle aludni. Azt gondoltam a foga vagy a gyomra fáj, de adtam fájdalom csillapítót, és nem lett jobb tőle. Nappal meg kenem neki a fogát dologéllel. Már arra gondoltam, talán más baja van. De milyen baj lehet, amitől az alvása rossz? Mondjuk amúgy sem nyugodt gyerek, folyton menetel, mászik, pakol, egy percre nem nyugszik le. 41. hétre született és kisfiú, enni rendesen eszik, már iszik tehéntejet is. Előre is köszönöm!
2013. aug. 27. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. nálunk is ennyi idősen voltak ezek a problémák, egyszerűen alig tudtunk mellette aludni, folyton felkelt sírt, nyűgös volt stb. én is magam mellé vettem és ez volt a baj, szerintem legalább is mert ugye álmából felébredt és nem voltam mellette akkor sírt és én szépen magam mellé szoktattam. Nálunk az vált be, hogy ha felkelt vártam egy picit hátha megnyugszik ha nem nyugodott meg, odamentem adtam neki inni, cumi, símogatás, nem egyből de lassan megszokta hogy neki a kiságyban a helye, de anya ott van a közelében és megnyugtatja, most 16 hónapos igaz jönnek a rágófogak, de alszik éjszaka, néha néha felsír de ez még elviselhető. Kitartás sajnos jobb módszerem vagy ötletem nincs, mivel írtad hogy eszik rendesen is, lehet hogy a tehéntejtől nem? mikor vezetted be neki? forralod?
2013. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tejet forralom, és már 2 hónapja issza. Mondjuk 2 napja nem ivott. De előtte is fogyasztott tejtermékeket. Az a baj, ha nem veszem magam mellé, kb. fél óránként kelhetek hozzá, és nem tudom másképp vissza altatni.:( És a férjem ráadásul járművezető, nem szeretném, ha egyszer elaludna munka közben, de már ő sem tud a gyerektől aludni:(
2013. aug. 27. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ugyan ez volt nálunk is, én is fél óránként keltem szinte és a férjem is járművezető, úgyhogy teljesen átérzem a helyzeted.. csak annyit tudok írni, hogy kitartás, mit kap a kisfiad vacsorára? lehet hogy mégsem elég neki, vagy esetleg nem fárad el napközbe, bár írtad, hogy nagyon sokat mozog, mikor alszik el? napközbe mennyit alszik? ez is közrejátszhat..
2013. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Napközben általában csak egyszer alszik. Kb. reggel 6-kor kel, esetleg fél 7, és 10 körül elalszik. Van, hogy csak 1 órát, de van, hogy 2-3 órát is. ma fél 8-kor kelt, borzalmas éjszaka volt, de fél 11-kor elaludt. Vacsorára vagy tejbegrizt, vagy kalácsot, vagy zsömlét sajttal, sonkával ilyesmiket. Szokott kapni kakaót, de úgy tudom az felpörgetheti, így már csak tejet kap. Napközben legalább egyszer sétálunk, de akkor sokat, ő is sétál, meg tologatom.
2013. aug. 27. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidd gyerekek közé, hidd el sokkal jobban el fog fáradni, vagy homokozz labdázz vele, multkor a lányommal több mint egy óráig homokoztunk :) én úgy szoktam, hogy kb 11-12 kor elalszik és alszik olyan 2 fél 3 ig, majd este 7-8 kor megfürdetem, vacsorázik és általában olyan 9-fél 10 kor elalszik, de még előtte játszik a szobában és reggelig nyomja az alvást. Vagy vidd játszótérre, hidd el jobban elfárad, ha gyerekek között van mintha mondjuk tologatod vagy sétálgattok (ezzel nem akarlak megsérteni) nekem is tanácsolták és tényleg nálunk bevált.
2013. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!