Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet összefüggés a 6,5 hós...

Lehet összefüggés a 6,5 hós kislányom "örökmozgósága" és a rossz alvása között?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon jó alvó volt, este letettem, reggel 5-ig úgy ahogy csöndben aludt reggel 5-ig, akkor kajcsizott, és aludtunk tovább. Mindig is icergett ficergett állandóan, de az utóbbi hetekben, amióta egész nap kúszik, és próbálkozik újabbnál újabb mutatványokkal nem lehet leállítani. Persze nem is akarom, de amikor a vacsora közben - ami fél 9-kor van, úgy hogy akkor már 4,5 órája ébren van - annyira icereg, hogy kiesik a cumisüveg a kezemből, hadonászik, rúgkapál, gargarizál, vigyorog, forgolódik, visongat, szóval teljesen fel van pörögve. A ma esti kajálásnál még hallottam is ahogy zötykölődik a folyadék a gyomrában, annyira mozgolódott. Nagy nehezen megette a kis adagját, utána az ölemben büfiztetés közben próbáltam "lenyugtatni". Le is lassult, már dörzsölte a szemét. Betettem a kiságyba, 1 perc alatt már aludt is.

Szóval, az utóbbi napokban mindig ez megy, és éjszaka felkel, megriad akár 10-15x. A foga nem jön. Már nem tudok mire gondolni, csak erre a hihetetlen mértékű mozgásra. Lehet összefüggés? Mit tanácsoltok? Ti mit tennétek a helyemben? Vagy fogadjam el, nem tehetek mást?


2013. máj. 23. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A mozgásfejlődésben mikor tanul valami újat, mindig lesz pár ilyen nap-éjszaka. 4,5 óra nem semmi :D a 15 hónapos fiam is kb. annyit bír ébren (persze túlzok) :D


Nincs esti rituálétok? Azalatt kicsit le tud nyugodni. Pl. fürdés, utána kis masszázs, ringatózás, ilyesmi :)

2013. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, mindennek meg van a maga rendje már születése óta. A fürci kb. 30-40 perc. Kezdjük a meztelenkedéssel, torna, fürdetés, masszázs, majd a kajcsi. Néha belealszik, de többnyire az a pörgés megy, mint ma este. Pedig nyugisan kezdjük a káját, mert öltöztetésénél sírni szokott - ki nem állhatja, és olyankor dédelgetem egy kicsit. Szóval, akkor a mozgásfejlődésnek tulajdoníthatom ezt az ébredést?
2013. máj. 23. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Meg annak, hogy okosodik, kitárult a világ :)

Ez egy nagyon klassz kis cikk, nekem sokat segített anno:

[link]

2013. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet. Sőt,én azt vettem észre,hogy mindig az új tudomány miatt ébred,mert:

amikor elkezdett forogni,akkor a nyöszörgés tárgya az átfordulás volt

amikor kutyázott,akkor mindig ebben a pózban találtam rá

amikor kúszni kezdett,akkor a feje már totál be volt nyomódva az ágytámlába

amikor felült,akkor ücsörögve nyekegett

aztán,ahogy felállt pedig szinte mindig állva fogadott...

Szopi közben ő sem marad meg,tekereg ide-oda,menekülne :)))

2013. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 6,5 hónapos és pontosan ugyanezt csinálja,elalvás előtt,mint a te kislányod!Éjjel is sokat mocorog,van,hogy hangosan felkiált,felnyög,de utána alszik tovább.Délutáni alvásnál sem ritka,hogy amikor elalvás után 20-30 perccel bekukkantok hozzá,ellentétes irányban fekszik,mint,ahogy otthagytam.
2013. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!