Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Salus szupinált cipőt hordhat...

Salus szupinált cipőt hordhat a lányom ha nincs baj a lábával?

Figyelt kérdés
Első cipőnek ezt ajánlotta a védönő,hál isten nincs baj a lábával de itt sok helyen olvasom hogy azok hordják akiknek kicsit pl. kifele dől a lábuk stb.. Köszi
2013. szept. 3. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Hamarosan nÉn nem adnék rá ilyen cipőt ha nincs semmi probléma a lábával. Elég drágák is ahogy láttam.

Én olyat vennék ami jó a lábára és tarja a bokáját. Nem szükséges szupinált cipő csak úgy alapból.

Nekünk egy ortopéd orvos azt mondta, hogy probléma esetén el kell vinni cipészhez a cipőt, és csináltatni kell a sarkára éket.

-egy gyógytornász-

2013. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, elküldte. Csak annyit akartam írni, hogy hamarosan nálunk is aktuális lesz az első cipő, de nem hinném, hogy ilyet fogok venni.
2013. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyógytornászhoz vidd el, mutasd meg, nekünk nagyon enyhén befelé dől, én észre sem vettem volna. Én ilyen szandit vettem, és nagyon fontos, hogy 4 éves korig a legjobb legyen a lábának és a Salus és Szamos ilyen. Erre nem sajnálom, EP számlára is lehet venni a szupinált cipőket.
2013. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs baj, én biztos nem adnék rá szupinált cipőt. Mégis minek, ha egészséges a gyerek lába.

A kisfiamnak olyan a lábfeje, hogy még ártana is neki egy szupinált fajta.

Menj ortopéd orvoshoz, ő mondja meg milyen cipőt vegyél, ne a védőnő.

2013. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kifejezetten káros a szupinált cipő, ha egészséges a baba lába.

Az a legjobb, ha minél többet totyog mezitláb, ez segíti elő legjobban a normális talpboltozat kialakulását. Ha pedig cipőre van szükség, akkor olyat kell ráadni, amiben a járás leginkább hasonlít a mezitláb járáshoz, tehát puhatalpú legyen és még véletlenül se tartsa a bokáját, mert az hátráltatja az izmok és az egyensúlyérzék fejlődését.

Érdemes megnézni ezt a videót, talán egy szakértőtől hitelesebben hangzik mindez: [link]

2013. szept. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát akkor most már végképp nem tudom :-)
2013. szept. 4. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Igazából természetes talajon érdemes mezítláb járatni a gyerkőcöket, bent a lakásban kemény egyenes talajon lenne szükséges a cipő. És nem árt ha tartja a bokáját.

Inkább kérdezz meg egy gyógytornászt, de ezt fogja mondani.:)

2013. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!