Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyerkőcötök télire fog...

Ha a gyerkőcötök télire fog megtanulni járni, akkor ti vennétek neki szupinált méregdrága cipőt a lábára?

Figyelt kérdés
Mi úgy néz ki így fogunk járni, de úgy gondolom télen nem nagyon foguk sétálni,járkálni, csak babakocsival. Arra a kis időre meg nem tudom érdemes e venni neki 10ezerért téli cipőt. Néznék neki valami olcsóbbat. Ti mit csinálnátok a helyemben?Olyan nehéz kérdés. Anyagilag nem állunk túl jól.Persze a gyerekcipőn nem spórolnék, de ez fogós kérdés. Meg amúgyis gyorsan nő a lába, lehet 2 cipő is kéne télire...

2013. aug. 26. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vennék. De nem is kínai cipőt vennék, hanem a Deichmannba nagyon jó bokafogós cipők vannak jó áron. Egyébként az én kisfiam az első cipőjét 1 hónap alatt kinőtte (közel 8000 Ft volt a szandija) :-)
2013. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:
nagyon fontos hogy jó cipőt vegyél, bőrből és olyat ami tartja a bokáját. De nem kell supinált cipő, csak ha orvos mondja hogy vegyél azt.
2013. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
eléggé befelé áll a bokája,szóval kéne neki, de nem látom értelmét,hogy télire azt megvegyem neki.Inkább tavaszra.Csak nem tudom,hogy jól döntenék e.
2013. aug. 26. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kisfiamnak is befele dől a bokája. Oviban szoktak neki gyógycipőt felírni. Meg mondta az ortopéd orvos, hogy majdnem mindegy, hogy milyen a cipő márkája, az a lényeg, hogy a kérge hátul kemény legyen (tehát tartsa a bokát), és a talpa hajlékony legyen.
2013. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Deichmannban vegyél neki egy kis bakancsot, az nem kerül sokba.

A szupináltságról azért megkérdeznék egy ortopéd dokit a helyedben. Ha áment mond rá, akkor vegyél rá egy szandit és azt hordja majd bent a lakásban.

Kint úgyse lesztek sokat.

Mindkét gyerekem tél közepén tanult meg járni,e gyik novemberben, másik decemberben, volt egy kis bakancsuk, de nem sokat járkáltak benne, inkább még a babakocsiban gubbasztottak.

2013. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy befelé áll a bokája, nem biztos hogy azt jelenti, hogy szupinált cipőre van szüksége. Nézesd meg szakemberrel, és ha minden rendben van a lábával, akkor nehogy szupinált cipőt vegyél, mert ártasz vele.

Az egészséges babáknál legjobb, ha mezitláb járkálnak. Télen persze ez kint a szabadban nem megoldható, így olyan cipőt kell választani, amiben a járás a legjobban hasonlít a mezitlábas járáshoz, szóval teljesen puha talpú legyen, ne legyen szupinált és ne tartsa a bokáját.

[link]

2013. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!